مبلمان آیکیا متناسب با نیاز شما تغییر کاربری می دهد!!

مبلمان آیکیا
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

به تازگی، مبلمان آیکیا به تحقیق و بررسی درباره راه‌های جلوگیری از دور انداختن مبلمان به محل دفن زباله پرداخته است. از جمله راه حل‌های ابتدایی برای رفع این مشکل می‌توان به اعطای اعتبار به مشتریان بابت خرید محصولات دست دوم اشاره کرد. در ادامه در قالب یک سری پروژه‌های آزمایشی، از یک پروژه جدید موسوم به «Updateables» رونمایی شد که حاصل تلاش افراد در آزمایشگاه تحقیقاتی و طراحی مستقل آیکیا تحت عنوان «SPACE10» بود.

آن‌ها به این موضوع فکر می‌کنند که فناوری مدرن چگونه می‌تواند کیفیت زندگی در خانه را بالا ببرد. در این راستا برخی انواع مبلمان خود به شخصه قابلیت استفاده به روش‌های مختلف را دارند که اثبات این واقعیت و بیان آن از زبان مبلمان با هدف تشویق به استفاده مجدد از آن و در نتیجه کاهش حجم ضایعات اتفاق می‌افتد.

صندلی های تبدیل شونده آیکیا

در قالب پروژه به روز رسانی مبلمان آیکیا، خانواده جدیدی از محصولات با این دیدگاه ارائه داده می‌شوند که برند به اشیاء بی جان هویت و شخصیت بخشد و به آن‌ها کمک کند تا به کاربر اطلاع دهند که از لحاظ تعمیر یا بهبود کارایی به چه چیزی نیاز دارند. شاید در ابتدا این روش کمی ترسناک به نظر برسد اما در نهایت به کار خواهد آمد.

روند استفاده از این نوع فناوری مدرن از این قرار است که از طریق گوشی هوشمند شما و نصب اپلیکیشن واقعیت افزوده سازگار با سیستم عامل گوشی، می‌توان مبلمان اتاق را ارزیابی کرد و به آن‌ها صدایی بخشید تا درباره نیاز‌های خود صحبت کرده و مستقیم با شما ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال، چراغ مطالعه ای که به ندرت از آن استفاده می‌کنید، ممکن است به شما یادآوری کند که بیشتر از قبل زیر نور آن به مطالعه کتاب بپردازید و در عین حال به این نکته توجه داشته باشید که حتی صندلی راحتی آیکیا نیز می‌تواند به عنوان قفسه کتاب تغییر کاربری دهد.

آیکیا

در نهایت با تجسم یک سری اوهام و تخیلات، پروژه Updatebles لحظاتی غیر منتظره از تعامل و ارتباطی جذاب و هیجان انگیز میان کاربر و وسایل خانه را خلق و افراد را به استفاده مجدد از لوازم به ظاهر قدیمی تشویق می‌کند.

متاسفانه، امروزه بسیاری از اشیاء و لوازم منزل به راحتی تعویض شده و جای خود را به وسیله جدیدی می‌دهند. با اجرای این پروژه به مبلمان آیکیا اجازه می‌دهیم تا به چیز دیگری تبدیل شده و با ما رشد کنند. این به روز رسانی‌ها هوشمندانه بوده و کاری می‌کند تا مبلمان منزل حتی به جزئی از شجره نامه خانوادگی شما تبدیل شود.

منبع: www.designtaxi.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0