هدف‌گذاری اصولی برای موفقیت کمپین آنلاین مارکتینگ

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

موفقیت در یک کمپین آنلاین مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین ، مشخص کردن برنامه بصورت هدف‌های موثر است. عموماً راه‌های اندازه‌گیری در تبلیغاتی در رسانه‌های تلویزیون و بیلبورد بسیار پر خطا هستند ولی با توجه به قابلیت فراوان تبلیغات بصورت کمپین آنلاین، می‌بایست بهترین بهره را از این رسانه و ابزارها برد.

در زیر به برخی از مواردی اشاره می‌کنیم که موجب می‌شود کمپین آنلاین مارکتینگ شما موثرتر دیده شود:
افزایش ترافیک مخاطب هدف بجای افزایش ترافیک
هرنوع ترافیکی بر روی سایت شما خوب نیست. سعی کنید ترافیکی را به سایت خود ارسال کنید از مخاطبین هدف شما باشند و به آنچه شما برای آنها پیشنهاد می‌دهید، رغبت داشته باشند. برای اینکه بدانید چگونه ترافیک موثری دارید کافیست Bounce Rate سایت خود را چک کنید و وقتی این عدد افزایش می‌یابد به معنای این است که کمپین شما موثر نبوده و افرادی به شما مراجعه کرده‌اند که گروه مخاطب شما نبوده‌اند!

افزایش فروش با یک استراتژی آنلاین
قبل از اینکه شروع کنید تمام اینترنت را از لینک‌ها و بنرهای خود پر کنید و به تولید محتوای مختلف در شبکه‌های اجتماعی بپردازید، در قدم اول موارد زیر را چک کنید:
– کاربری سایت خود را چک کنید
– کدهای سایت را بررسی و رفع اشکال کنید مثلا در سایت www.gtmetrix.com
– معماری اطلاعات IA را ساماندهی
– مراحل پاسخگویی به کاربر را بررسی کنید
– محتوای متنی و بصری و از همه مهمتر قسمت‌های کلیک‌خور (فراخوان CTA ) را مدام چک نمایید
– موارد مربوط به SEO سایت را بررسی کنید
و اگر در موارد بالا ضعف دارید، مطمئن باشید که کمپین بازاریابی آنلاین شما به شکست منجر می‌شود
Online Marketing

منبع موثق باشید
یکی از راه‌های پیشتاز (Leader) بودن و اینکه مخاطب به شما اعتماد داشته باشد این است که سایت شما را بعنوان یک منبع بشناسند. برای این کار اطلاعات مربوط به سایت، محصولات و خدمات خود را بروز نگاه دارید و از یک وبلاگ برای اعلام اخبار و اطلاعات دسته اول استفاده کنید و همچنین از کپی کردن از سایت‌های دیگر و علی‌الخصوص رقیب خودداری کنید.

در فضای مجازی و آنلاین در معرض دید باشید
خیلی ساده! اگر دیده نمی‌شوید پس وجود ندارید. در دنیای آنلاین به صرف داشتن یک وبسایت، حضور شما در دنیای اینترنت دیده نمی‌شود و سعی کنید در شبکه‌های اجتماعی، اخبار و حوزه‌های بازاریابی آنلاین حضور پیدا کنید.

در جستجوی محلی باشید
باتوجه یه اینکه دنیای اینترنت محدودیت ندارد ولی شما برای رسیدن به مخاطب هدف خود مناطق جغرافیایی کمیپن خود را مشخص کنید و با توجه به آن منطفه حتی شبکه‌های اجتماعی و اخبار خود را برنامه ریزی کنید.

حضور در شبکه‌های اجتماعی
جایی که بیشترین زمان را مخاطبتان شما در آنجا می‌گذارنند. پس حضور شما در آنجا بسیار ضروری است ولی به این شرط که SEO قوی داشته باشید و به یاد داشته باشید شبکه‌های اجتماعی جایی است که مخاطبین در مورد شما صحبت می‌کنند حتی جاییکه شما گوش نمیدهید.

پس از تکنیک‌های SEO استفاده کنید تا در همه جا از جمله سایت‌های ویدئویی، اشتراک‌گذاری، بلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی و … بتوانید از موضوعات که به برند شما مربوط می‌شود باخبر شوید.

%da%a9%d9%85%d9%be%db%8c%d9%86-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86

برندینگ
باید بدانید که تصویر شما در نزد مخاطب چگونه است و در آن صورت است که می‌توانید تصویری را که برای برند خود متصور هستید را به دیگران نشان دهید. پس به مخاطب گوش کردن و درگیر کردن آن با برند را از اهداف کمپین بازاریابی آنلاین خود قرار دهید.

شناسایی رقبای آنلاین Benchmark
همیشه رقبای دنیای بیرونی شما همان رقبای آنلاین شما نیستند پس به درستی آنها را بررسی کنید و راه‌های مقابله با آنها را پس از رصد کردن کامل بیابید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0