حفظ هویت برند پیتزا دومینو به قمیت فراوان

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

پیتزا دومینو Pizza Domino در یکی از آخرین تبلیغاتِ بازاریابی و برندینگ خود دست به خلق یک ایده متفاوت و نوآوری با پیامی جسورانه زده است.
dominos-banner
در این ویدئوی تبلیغاتی پیتزا دومینو با معرفی خود بعنوان یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضۀ پیتزا در جهان با بیش از 10000 شعبه به این موضوع اشاره می‌کند که «همیشه در نظر داشته تا بهترین طمع و جدیدترین مزه‌ها و خدمات را به مشتریان ارائه کند».

پس از شروعِ تبلیغ با تمرکز بر برندینگ، پیتزا دمینو با جسارت و شجاعت به این موضوع اشاره می‌کند که «ولی در هنگام دلیوری پیتزا (تحویل سفارشِ پیتزا دمینو به مشتریان با موتورسیکلت)، در اثر تکان‎های بوجود آمده در طول مسیر، مواردی پیش آمده که پیتزا دمینو با شکل ظاهری اولیه به دست مشریان نمی‌رسد!
pizza-dominos
در ادامۀ ویدئو، پیتزا دومینو در پی تعهدِ تجاری خود به مشتریان، پرده از نوآوری جدیدی در زمینۀ تحویل Delivery با نام پیتزای ثابت STEADY PIZZA پرده برمی‎دارد که با توجه به آن، پیتزا دومینو با تجهیز باکس‌های موتورسواران به یک گوی تعادلی، باعث شده است که دیگر جعبۀ پیتزا دمینو در طول مسیر از تعادل خارج نشده و به بهترین شکل بدست مشتری برسد.
pizza-dominos-how
شاید در نگاه اول و با توجه به مشهود بودن هزینۀ زیاد این پروژه، به ذهن هر کسی خطور کند که این کارِ پیتزا دومینو مانند اختراع خودکار توسط ناسا برای استفاده در فضا باشد که روس‌ها این مشکل را بامداد حل کردند. و شاید دمینو می‌نوانست این مشکل را به ارسال پیتزا با اتومبیل حل کند!

ولی اگر از نقطه نظرِ برندیگ، هویت برند و تعهداتِ تجاری یک برند به مشتریان، به این موضوع نگاه کنیم.
دومینو در ابتدا بیان کرده که همیشه متعهد به ارائۀ بهترین‌ها به مشتری بوده و در قدم دوم اعتراف کرده که از پس برخی از تعهدات برنیامده ( با وجود اینکه شاید از دیدِ بسیاری از مشتریان این موضوع آنقدرها هم مهم نبوده و حتی طبیعی است ). ولی پیتزا دومینو با انجام این پروژۀ پر هزینه و نمایشِ این ویدئو به وضوح اعلام کرده که تا چه حد به تعهدات و هویت برند خود پایبند است و برای حفظ مشتریان وفادار خود از هیچ هزینه‌ای دریغ نمی‌کند و حتی ترسی از سوء شدن در این زمینه نداشته و کمپینی برای ارسال پیتزاهایی که درست تحویل نشده‌اند با هشتگ #PIZZADELIVERYFAILS دارد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0
بیشتر بخوانید:  نقدی بر هفته کتاب : کسی بانگ برآورد که مناسبتی نزدیک است و چنین شد که....