پرفروش‌ترین برند‌های گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۰ کدام‌اند؟

پرفروش‌ترین برند‌های گوشیپرفروش‌ترین برند‌های گوشی

سال گذشته بسیاری از صنایع خسارت دیدند و بازار گوشی‌های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نبود. در سال ۲۰۲۰ آمار پرفروش‌ترین برند‌های گوشی های هوشمند در سرتاسر جهان ۱۲ درصد کاهش یافت.
با این وجود، علی‌رغم افت کلی، دو برند از پنج برند برتر جهانی، اپل و شیائومی، نسبت به سال قبل فروش بالایی را تجربه کردند و به عنوان پرفروش‌ترین برند‌های گوشی شناخته شده‌اند.

پرفروش‌ترین برند‌های گوشی

سامسونگ پادشاه برند‌ها

حداقل در شرایط کنونی، سامسونگ به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند در دنیا، تقریباً ۱۹ درصد از بازار جهانی را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است. این رقم تقریباً مشابه سهم آن در بازار در سال ۲۰۱۹ میلادی است.

صرف نظر از این موضوع، میزان فروش سامسونگ در سال ۲۰۲۰ کاهشی ۱۵ درصدی را تجربه کرد. در مقایسه با دیگر برند‌های فعال در بازار، این کمترین افت نسبت به سال گذشته به شمار می‌رود. سال ۲۰۱۹ سامسونگ از لحاظ آمار فروش شاهد افتی ۱۲٫۵ درصدی بود.

در همین حال، اپل با پشت سر گذاشتن هواوی و کسب مقام دوم در این فهرست، در سال ۲۰۲۰ به رده‌های بالاتر صعود کرد. به دنبال عرضه گوشی هوشمند آیفون ۱۲ توسط این شرکت آمریکایی در اکتبر ۲۰۲۰، میزان فروش اپل در سه‌ماهه چهارم سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹، تقریباً تا مرز ۱۵% افزایش یافت.

پرفروشترین گوشی2.jpg

پیش‌بینی‌ها برای پرفروش‌ترین برند‌های گوشی در سال ۲۰۲۱

آینده این صنعت روشن به نظر می‌رسد و امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع، شرکت آمریکایی تحقیقاتی و مشاوره «گارتنر»، در مقایسه با سال گذشته انتظار رشدی ۱۱٫۴ درصدی در سال ۲۰۲۱ را دارد.

گارتنر دلایل این رشد را یکی تأخیر در روند تعویض دستگاه دانست که تأثیرش در کاهش میزان فروش سال گذشته مشهود بود و دیگری افزایش میزان دسترسی به محصولات جدید که با قیمتی مناسب‌تر نسبت به قبل عرضه می‌شوند.

منبع: www.visualcapitalist.com