چگونه از حساب توییتر خود پول در بیاوریم

کسب درآمد از توییتر
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

چگونه از حساب توییتر خود پول در بیاورید؟ چگونه کسب درآمد از توییتر را افزایش دهیم و راه اندازی کنیم ؟

 

آیا در توییتر اکانت ساخته اید و حالا می‌خواهید از آن پول در بیاورید؟ متاسفانه شما شبکه اجتماعی اشتباهی را برای انجام این کار انتخاب کرده اید. بر خلاف یوتیوب، فیسبوک و حتی Tik Tok، توییتر برنامه ای ندارد که در آن به تولید کنندگان محتوا پول پرداخت کند. هیچ نوع ویدئویی نیست که بتوان از طریق آن درآمد کسب نمود.

بیشتر بخوانید : دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

با این حال شانس با شما یار بوده و توییتر چند قابلیت جدید را ارائه داده که به تولید کنندگان محتوا اجازه می‌دهد تا از طریق این پلتفرم درآمد کسب کنند:

کسب درآمد از توییتر | آیمارکتور

Tip Jar

سریع ترین راه برای کسب درآمد از حساب توییتر خود راه اندازی Tip Jar است.

Tip Jar در واقع روشی است که فالوئر‌های شما می‌توانند از طریق بعضی از محبوب ترین پلتفرم‌های پرداخت به طور آنلاین به شما پول بدهند.

برای انجام این کار کافیست بر روی گزینه «Edit profile» در صفحه پروفایل توییتر خود کلیک کنید. اگر امکان دسترسی به این قابلیت برای شما وجود داشته باشد، می‌توانید گزینه Tip Jar موجود در منو را فعال کنید. از آن جا گزینه‌های پرداخت را برای افرادی که خواستار اعطای کمک مالی به شما هستند، به کار خواهید انداخت. Tip Jar در حال حاضر با شرکت‌های پرداخت آنلاین نظیر Cash App، PayPal، Venmo، Patreon و Bandcamp همکاری می‌کند. به دنبال تنظیم این حالت، هر کس که به پروفایل شما مراجعه کند با انتخاب گزینه کوچک Tip Jar، به دلخواه بر روی آیکون پرداخت کلیک کرده و مستقیما به سوی همان لینک شخصی هدایت می‌شود که در آن جا افراد می‌توانند در ان پلتفرم برای شما پول بفرستند.

بیشتر بخوانید : تفاوت توییتر با اینستاگرام

 

کسب درآمد از توییتر | آیمارکتور

Super Follows

اگر حد اقل 10 هزار فالوئر در توییتر دارید، حد اقل 25 بار در ماه توییت کرده و در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌‌کنید، پس شاید بتوانید به Super Follows دسترسی پیدا کنید. Super Follows یک مدل عضویت اشتراکی به شمار می‌رود. آن دسته از تولید کنندگان محتوا که گزینه Super Follows را فعال کرده اند می‌توانند بابت استفاده از محتوای تولیدی خود از کاربران هزینه اشتراک ماهیانه دریافت کنند.

توییتر به تولید کنندگان محتوا اجازه می‌دهد تا هزینه هشتراک خود را 2.99، 4.99 یا 9.99 دلار تعیین کنند. تا زمانی که رقم درآمد به 50 هزار دلار برسد، تولید کنندگان محتوا اختیار 97 درصد از درآمد خود را در دست خواهند داشت. در پی عبور از مرز 50 هزار دلار، توییتر سهم خود را افزایش داده و سهام تولید کنندگان محتوا از این درآمد 80 درصد خواهد بود.

بیشتر بخوانید : تولید محتوا در اینستاگرام

با پرداخت اشتراک و تبدیل شدن به یک Super Follower، یک اکانت با نشان مخصوص دریافت خواهید کرد.

کسب درآمد از توییتر | آیمارکتور

Ticketed Spaces

اگر رویداد‌ها بخش عمده ای از علاقمندی‌های شما را تشکیل می‌دهند، باید به دنبال استفاده از قابلیت «Ticketed Spaces» (فضا‌های بلیت دار) باشید.

Twitter Spaces نسخه دیگری از نرم افزار محبوب کلاب هاوس است و در قالب یک چت صوتی زنده اخیرا ثابت کرده که نسبتا موفق بوده است.

در واقع، این ویژگی Spaces که رایگان است به قدری موفق بوده که توییتر امکان کسب درآمد از طریق آن را به وجود آورده و به همین دلیل این قابلیت را «Ticketed Spaces» می‌نامند. اگر حد اقل 1000 نفر فالوئر داشته و ماهیانه سه Space را برگزار می‌کنید، می‌توانید برای شرکت در یکی از این جلسات چت صوتی زنده، از کاربران هزینه دریاقت کنید.

بیشتر بخوانید : تیک آبی توییتر

با کلیک بر روی گزینه «کسب درآمد» در منوی اصلی، انتخاب آیکون «Ticketed Spaces» و پر کردن جا‌های خالی، منتظر دریافت پیام تایید بمانید. در پی دریافت این پیام، باید یک حساب «Stripe» باز و با استفاده از یک لینک، افراد را به سوی آن ارجاع دهید.

در نهایت برای شرکت در هر Space می‌توانید از 1 تا 999 دلار هزینه دریافت کنید. به این ترتیب میزبان می‌تواند تعداد مخاطب را در یک Ticketed Space محدود کند. مانند Super Follows، سازندگان می‌توانند بسته به میزان درآمد خود از Spaces، اختیار 97 درصد از آن را در دست داشته باشند.

واضح است که توییتر مشغول آزمایش چندین روش مختلف برای درآمدزایی کاربران است. البته هنوز امکان کسب درآمد به روش یوتیوب و فیسبوک یا همان تقسیم درآمد حاصل از انتشار آگهی تبلیغاتی، در توییتر وجود ندارد. اگرچه در حال حاضر نسخه ای از آن در دسترس شرکای بزرگ انتشاراتی هست اما ارائه این نوع خدمات برای تعداد بیشتری از کاربران چالشی بزرگ بر سر راه سازندگان این پلتفرم خواهد بود.

 

منبع : www.mashable.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0