کمپین بازاریابی دیجیتال در سال 2020 | معرفی برترین کمپین‌های سال

کمپین بازاریابی دیجیتال
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در سال 2020 به دلیل اتفاقات عجیب و فراوان آن‌ها و تأثیرگذاریشان بر فضای دیجیتال شاهد برگزاری برخی از خلاقانه‌ترین کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ بودیم که می‌توانند الهام بخش بسیاری از بازاریابان حوزه دیجیتال در سراسر جهان باشند. در این مطلب 5 مورد برتر کمپین بازاریابی دیجیتال اجرا شده در سال 2020 را مشاهده می‌کنیم.

کمپین بازاریابی Heineken

کمپین دعوت بعد از قرنظینه Heineken

شرکت Heineken به برگزاری کمپین بازاریابی و تبلیغات دیجیتال خلاقانه مشهور است و سال 2020 نیز تفاوتی برای برگزاری کمپین توسط این شرکت ایجاد نکرد. یکی از ترندهای تبلیغات در حوزه دیجیتال ویروس کوید 19 است و شرکت Heineken در این کمپین مشتریان را به بارها دعوت کرد و در طول ویدئوی تبلیغاتی این کمپین با القای حس مسؤلیت پذیری افراد در مقابل این پاندمی افراد را به آداپته شدن با شرایط جدید حضور در مکان‌های عمومی دعوت کرد.

در این کمپین بازاریابی دیجیتال استفاده مداوم از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی توصیه شده‌است و خود را مسؤلیت پذیر در مقابل بیماری کرونا معرفی کرده‌است و مخاطبان این کمپین را با این پیام تحت تأثیر قرار داده است. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌‌توانید تا اعتماد مخاطبان خود را به دست آورید به کمپین‌های بازاریابی این شرکت نگاهی بیندازید.

کمپین Thumb stopper

کمپین Thumb-Stopper از Facebook

امروزه افراد زیادی با دوستان، آشنایان و اقوام خد از طریق شبکه اجتماعی فیسبوک در ارتباط اند. برای این که به این ارتباط ها قوت ببخشند کمپین Thumb-Stopper فیسبوک اجرایی شد. این کمپین بازاریابی دیجیتال یک ویدئوی کوتاه بود که از هر ایده‌ای حمایت می‌کرد و بازخورد بسیار زیادی از طرف مخاطبان و برندهای فعال در این شبکه اجتماعی دریافت کرد.

بیشتر بخوانید:  تبلیغات موبایلی در سال 2022 - چه روندی برای تبلیغات پیش بینی می‌شود؟

افرد احساسات شادی، غم و نوستالژی را در ویدئوهای 10 ثانیه‌ای خود با دیگران به اشتراک گذاشتند و برندها نیز با استفاده از آن به تقویت ارتباط خود با مشتریانشان پرداخت‌اند و ویدئوهای خلاقانه خود را ایجاد کردند. این کمپین بازاریابی دیجیتال یک کمپین تبلیغاتی بسیار موفق در زمینه‌های B2B و B2C بود.

کمپین No Show Room

کمپین بازاریابی دیجیتال مشارکتی Volkswagen

مشارکت افراد فاکتور اصلی برای جذب مخاطبان بیشتر برای یک کمپین بازاریابی دیجیتال است و شرکت Volkswagen در کمپین تبلیغاتی خود با نام “The No Show Room” سرهای زیادی را در سراسر جهان به سوی خود برگرداند. در این کمپین شرکت Volkswagen با برگزاری رقابتی افراد را تشویق به پیدا کردن ماشینی در فضای طبیعت کرد و برنده این رقابت صاحب یک خودروی کاملاً جدید Volkswagen Passat Alltrack می‌شد.

مطالعه بیشتر: رسانه های مدرن و بازاریابی دیجیتال برابر رسانه های سنتی

در ویدئوی تبلیغاتی این کمپین تصویر این خودرو به همراه سرنخ‌هایی از موقعیت این خودرو و طبیعت زیبای سوئد نمایش داده شد. در این رقابت افراد زیادی شرکت کردند و Volkswagen توانست تا برای خودروی جدید خود در بازارهای جهانی بازاریابی کند.

کمپین تبلیغاتی coca cola

کمپین Half-Full شرکت Coca-Cola

ناراحتی‌ها و استرس‌های دنیای امروزی که در آن زندگی می‌کنیم می‌تواند فشار عصبی زیادی را به افراد وارد کند و شرکت Coca-Cola تصمیم گرفت تا با پیام “باید به نیمه پر لیوان را دید” به برگزاری کمپینی بپردازد تا به ما یادآور شود تنها نباید به نکات منفی توجه کرد.

مطالعه بیشتر: کمپین بازاریابی گوش دادن به موسیقی

کشور رومانی مرکز اجرایی این کمپین بود که در آن شیشه‌های نوسابه به صورت نیمه پر و پر شده در سمت بالایی شیشه به خریداران ارائه می‌شد.

بیشتر بخوانید:  اینفوگرافیک برای اینفوگرافیک : ابزاری برای موفقیت در بازاریابی محتوا

کمپین create your own world

کمپین پر رنگ و لعاب Create your own World از Pantone

Pantone شرکتی فعال در زمینه ارائه طراحی‌های رنگی برای کاربردهای مختلف است. کمپین بازاریابی دیجیتال این برند با عنوان “Create your own World” اجرا شد و در طول اجرای آن کاربران می‌توانستند تا طراحی‌های رنگ و گرادیان خود را اجرا کنند و برترین این طراحی‌ها در صفحه اینستاگرام این برند به نمایش گذاشته می‌شد.

این افراد دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم تا با دید‌های مختلف رنگی نمایش می‌داد تا زوایای دید جدیدی از سیاره‌ای که در آن زندگی می‌کنیم به ما بدهد. این کمپین بازخورد بسیار خوبی را از مخاطبین خود دریافت کرد و می‌توان از آن به عنوان یک نمونه موفق کمپین بازاریابی دیجیتال با هدف برندسازی و برندینگ یاد کرد.

جمع‌بندی

کمپین‌های بازاریابی باعث بهبود میزان شناخته شده بودن برند شما و جذب مخاطب جدید می‌شود و کمپین بازاریابی دیجیتال به شما قابلیت وایرال کردن و به اشراک گذاری کمپین با افراد بسیار بیشتری را می‌دهد. باید در هر زمان برای اجرای یک کمپین بازاریابی دیجیتال در زمان مناسب برای جذب مخاطب هدف است.

شما می‌توانید تا با تحقیق بیشتر در رابطه با این کمپین‌ها برای کمپین بازاریابی دیجیتال بعدی خود ایده‌هایی را برداشت کنید و در کمپین تبلیغات خود به اجرا در بیاورید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0