کمپین تبلیغاتی آیکیا: انتخاب اسم نوزاد بر اساس محصولات آیکیا

کمپین تبلیغاتی آیکیا
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

کمپین تبلیغاتی آیکیا مخصوص بازار نروژ، با هدف کمک به والدین جوانی راه اندازی شده که بر سر انتخاب اسم نوزاد خود به مشکل برخورده اند. این برند از طریق عرضه یک وبسایت بیش از 800 اسم مختلف را برای کودک دلبند شما پیشنهاد می‌دهد.

برند ایکیا مدت‌هاست که به دلیل سبک نامگذاری عجیب و غریب محصولاتش نزد همه جهانیان شناخته شده است. آیکیا از روی اسامی شهر‌های منطقه اسکاندیناوی، دریاچه‌ها، دیگر ویژگی‌های جغرافیایی این ناحیه و همچنین نام‌های قدیمی پسرانه و دخترانه، محصولاتش را نامگذاری می‌کند.

برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی آیکیا در نروژ، آژانس تبلیغاتی «Try»به این برند بزرگ کمک کرد. البته این برند به انتخاب اسامی خلاقانه و غیر عادی دلبسته تا به والدینی کمک کند که در روند رونق بچه دار شدن در دوران همه گیری کرونا در نروژ نقش مهمی داشته اند.

تبلیغات آیکیا

کمپین تبلیغاتی فوق با یک آگهی تبلیغاتی تلویزیونی 60 ثانیه ای شروع شد و در ادامه راه اندازی یک وبسایت «Name Catalog» به آدرس ikea.no/navnekatalogen آن فرایند را کامل کرد. این جا جایی است که والدین می‌توانند در آن به بررسی مجموعه ای از ایده‌های مختلف بپردازند.

فهرستی اسامی منتخب بچه‌ها با مطالعه بیش از 5 هزار صفحه از کاتالوگ‌های IKEA از سال 1950 میلادی تاکنون تهیه شد. در ادامه تصاویری از این کاتالوگ‌ها در وبسایت و به سبک فرهنگ لغت، همراه با جزئیات مربوط به معنای فرضی اسامی مشخص شده در کنار نسخه انگلیسی انتشار یافت. همین مسئله نیز نشان دهنده اهمیت بالای آیکیا به این کمپین تبلیغاتی است.

بیشتر بخوانید:  برجسته ترین تبلیغات مک دونالد به تنهایی یک کلاس کارشناسی ارشد بازاریابی است

به عنوان مثال، نام «بیلی» در کنار تصویری از یک صندلی آیکیا مربوط به سال 1970 میلادی در این وبسایت جلب توجه می‌کند. از جمله دیگر ایده‌های منتخب می‌توان به «آمادئوس» و «راکل» اشاره نمود که هر کدام از آن‌ها به ترتیب این طور معنی شده اند: آمادئوس: هیچ رازی تا ابد از بقیه پنهان نمی‌ماند.» و «راکل»: کتاب هوشمندی که می‌توان به آسانی آن را از هر جا آویزان کرد.»

منبع: www.creativereview.co.uk

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0