کمپین تبلیغاتی امارات متحده عربی: بشقاب‌های خالی که نادیده گرفته می‌شوند

کمپین تبلیغاتی امارات

دولت امارات متحده عربی و به تبع آن مقامات حکومتی دوبی یک استراتژی بازاریابی چریکی را در راستای اطلاع رسانی درباره تهدید ناشی از گرسنگی در سطح بین المللی به مخاطبان داخلی اتخاذ کرده و برای رسیدن به این هدف والا و مهم، کمپین تبلیغاتی امارات متحده موسوم به «بشقاب‌های خالی» راه‌اندازی شده است.

بازوی رسانه‌ای و بازاریابی امارات متحده عربی با همکاری گروه تبلیغاتی «Publicis Groupe» و آژانس تبلیغاتی «Saatchi & Saatchi» امارات متحده عربی ناوگانی شامل یک سری وسایل نقلیه با پلاک خالی را در سرتاسر شهر پیاده کرده است تا راجع به وضعیت اسفناک حدود 800 میلیون نفر افرادی که از گرسنگی رنج می‌برند برای همه مردم دوبی اطلاع رسانی نماید.

همزمان با سپری شدن ایام روزه داری در ماه مبارک رمضان، این کمپین تبلیغاتی امارات متحده عربی با منبعی نامعلوم باعث حیرت مردم شد زیرا آن‌ها سعی داشتند معمای مشاهده سرویس‌های اطلاعاتی در محل کار یا وسایل نقلیه سرقتی را به نوعی در ذهن خود حل کنند.

این کمپین تبلیغاتی در امارات متحده عربی با هدف افزایش آگاهی در مورد بشقاب‌های خالی واقعی برگزار شد که معنایی جز گرسنگی میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان ندارد. این موضوع جرقه دست زدن به یک حرکت ابتکارآمیز برای عرضه یک میلیارد وعده غذایی رایگان و انسان دوستانه به گرسنگان در سرتاسر جهان را در ذهن محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر امارات متحده عربی، روشن کرد تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس در خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا دیگر گرسنه نیست.

برای پیشبرد این حرکت خیرخواهانه از اماراتی‌های ثروتمند دعوت می‌شود تا برای خرید پلاک‌های خودرو خالی منحصر به فرد در مناقصه شرکت نموده و در نهایت عواید حاصل از انجام آن صرف اعطای وعده‌های غذایی رایگان و مجانی به نیازمند ترین افراد در سرتاسر جهان، شامل پناهندگان، آوارگان و همه افرادی شود که بلایای انسانی یا طبیعی آن‌ها را گرفتار کرده اند.

منبع: www.thedrum.com