کمپین تبلیغاتی داو علیه اینفلوئنسرها

کمپین تبلیغاتی داو

انجام عمل‌های زیبایی افراطی بر روی دندان‌ها، مصرف دارو‌های سرکوب کننده اشتها و حجیم کردن لب‌ها با استفاده از کیت‌های مخصوص تنها چند مورد از پیشنهادات فراوانی است که در رسانه‌های اجتماعی با هدف مخاطب قرار دادن زنان با آن‌ها به اشتراک گذاشته شده و مدعی هستند که خانم‌ها را زیبا تر و از لحاظ اجتماعی محترم تر خواهند کرد. کمپین تبلیغاتی داو نیز در همین راستا راه اندازی شده است.

این وضعیت به خصوص زمانی حالت نگران کننده به خود می‌گیرد که بر اساس مطالعات اخیر برند داو، از هر سه دختر در ایالات متحده آمریکا، دو نفر از آن‌ها بیش از یک ساعت زمان در طول روز را صرف مرور پست‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی کرده و یک سری توصیه‌های سمی را از سوی اینفلوئنسر‌ها می‌پذیرند که نه تنها به عزت نفسشان آسیب می‌زند بلکه حتی می‌تواند سلامت جسمی آن‌ها را نیز به خطر بیندازد.

با کنار گذاشتن اینفلوئنسر‌ها و افراد مشهوری که آن‌ها را فالو می‌کنید، در نهایت مشخص می‌شود که بعضی از این راهنمایی‌ها کاملا پوچ و بی پایه و اساس هستند. برای نشان دادن این موضوع، در کمپین تبلیغاتی داو برخی مادران و دختران با این تصور که تنها قرار است درباره عادت‌های افراد در رسانه‌های اجتماعی بحث شود، برای گفتگو گرد هم آورد. در کمال تعجب مادران و دختران هر دو معتقد بودند که دختران و زنان جوان فقط افرادی سالم و بی خطر را تحت عنوان اینفلوئنسر در دنیای آنلاین فالو می‌کنند.

مطالعه بیشتر: کمپین شکلک ها

این خیال باطل زمانی از بین رفت که به شرکت کنندگان در این برنامه تصاویری از ایده‌آل‌های زیبایی نشان داده شد که دختران هر روز در جریان گشت و گذار در رسانه‌های اجتماعی با آن‌ها مواجه می‌شوند.

بدیهی است که تصورات مادران از این نتایج تفاوت فاحشی با واقعیت داشت و آن‌ها آشکارا از مشاهده این تصاویر وحشت کرده بودند.

یک ویدئو از این اقدام مبتکرانه در قالب یک کمپین تبلیغاتی تحت عنوان «اینفلوئنسر سمی» به سفارش برند داو توسط آژانس تبلیغاتی «Ogilvy» ساخته شد. هم راستا با دیدگاه‌های و نقطه نظرات برند داو در مورد مفهوم کلی زیبایی، بخش بریتانیایی آژانس تبلیغاتی Ogilvy اخیرا متعهد گردیده که با اینفلوئنسر‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی عکس‌هایی رتوش شده از خود ارائه می‌دهند، همکاری نکند.

به عنوان بخشی از این کمپین تبلیغاتی داو، این برند مشهور در ادامه پدر و مادر‌ها را به سوی وبسایت و به تبع پروژه «عزت نفس» خود هدایت می‌کند. اینجا جایی است که والدین با منابعی مفید برای بالا بردن اعتماد به نفس در جوانان و میزان رضایت از اندام خود به روشی سالم آشنا خواهند شد.

منبع: www.designtaxi.com