کمپین خلاقانه برای مبارزه با سیگار

زمان مطالعه < 1 دقیقه3.8K۰

طراحی کمپین بازاریابی یا کمپین تبلیغاتی کار خیلی سختی نیست اما چیزی که سخت است ایده خلاقانه داشتن برای یک کمپین خلاقانه است.
البته همین داستان ایده برای یک کمپین هم از چند زاویه قابل تامل است. برای مثال در مواقعی شما یک کمپین بسیار خلاقانه و ناب را می‌بینید اما واقعیت این است که بخش تجاری کمپین گم می‌شود و نام تجاری در پشت ایده خلاقانه از یاد می‌رود؛ یا در موردی دیگر کمپین و ایده فدای نام برند می‌شود.
با این تعریف به این نتیجه می‌رسیم که طراحی یک کمپین با ایده خلاقانه کار بسیار هنرمندانه‌ای است به شرطی که هم بعد پیام و هم نام برند را به مخاطب برساند.

تا امروز کمپین‌های فراوانی برای ترک سیگار در دنیا و کشورمان ایران طراحی و اجرا شده است. کمپینی که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم با نام “Matches that help to quit smoking” به شکل کاملاً مستقیم مخاطب را با پیام خود درگیر می‌کند و با افرادی که سیگار مصرف نمی‌کنند در ارتباط نیست.
banner-main
در این کمپین یک تیم ایده‌پرداز تلاش کرده‌اند تا اثرات سیگار کشیدن را به فرد سیگاری یادآوری کنند آن هم به وسیله کبریت!
بله، در این کمپین کبریت به عنوان المان اصلی کمپین مورد استفاده قرار گرفته و تلاش شده است که هربار مصرف کبریت اثرات بد سیگار بر ریه‌ها را نشان دهد.

می‌توانید ویدئوی مربوط به این کمپین مبارزه با مصرف سیگار را ببیند:

لینک کوتاه
http://bit.ly/2IcxIRE

257 نوشته
مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند