بستن
تبلیغاتدیجیتال مارکتینگ

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟

۱_vThNvfV1i_uZbTP0FMCYyQ

کمپین دیجیتال مارکتینگ مجموعه اقدامات بازاریابی در فضای آنلاین است که با یک هدف و برنامه مشخص و در راستای انتقال یک پیام واحد و جذب ترافیک، افزایش تعامل کاربران با برند، ایجاد سرنخ‌های فروش و در نتیجه فروش بیشتر انجام می‌شود. برای پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ از انواع رسانه‌های دیجیتال مثل وب سایت، تبلیغات بنری، شبکه‌های اجتماعی و مورادی از این دست استفاده می‌شود.

مزیت کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ به کمپین‌های غیر دیجیتالی شفافیت جریان اطلاعات در این کمپین‌ها و اقبلیت اندازه‌گیری تمام جنبه‌های این نوع کمپین‌هاست. با استفاده از ابزارهای دیجیتال به سادگی می‌توانید میزان اثرگذاری کمپین و میزان تعامل مخاطبین با محتوای مورد نظر را محاسبه و برای بهبود آن اقدام کنید.

اگر قصد راه‌اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ دارید می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید و برای مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۶ تماس بگیرید.

نکاتی که برای طراحی کمپین باید مد نظر داشته باشید، عبارتند از:

تعیین هدف کمپین

کمپین‌ شما می‌تواند هدفی به جز افزایش فروش داشته باشد؛ مثلاً معرفی ویژگی‌های محصولات فعلی. آنچه مهم است این است که هدف کمپین را دقیقاً مشخص کنید، هرچند که هدف غایی تمام کمپین‌ها افزایش فروش و سود است.

تعیین مخاطبان کمپین

در قدم بعدی باید مخاطبان کمپین خود را به درستی بشناسید و بر مبنای شناخت خود از آن‌ها، کمپین خود را تعریف کنید. شناخت دقیق مخاطبان اعم از سن، جنسیت، وضعیت تاهل، سطح سواد، علاقه‌مندی‌ها و عادت‌ها و …. می‌تواند به تدوین استراتژی کمپین شما کمک کند.

ابزارهای تبلیغات و رساندن پیام بازاریابی به مخاطبین

ابزارهای گوناگون بسیاری برای رساندن پیام بازاریابی به مخاطبان وجود دارد که باید برای نوع و میزان استفاده از هر یک برنامه‌ریزی کنید. در یک کمپین دیجیتال مارکتینگ می‌توانید از تمام ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای انتقال پیام بازاریابی خود استفاده کنید؛ ابزارهایی مثل تبلیغات کلیکی، تبلیغات همسان، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تولید محتوای ویدئوی، محتوا برای بلاگ و سایر رسانه‌های آنلاین، اینفلوئنسر مارکتینگ.

معیارها و شاخص کلیدی عملکرد

همانطور که پیش‌تر گفته شد از مهم‌ترین مزیت‌های کمپین دیجیتال مارکتینگ، قابلیت سنجش و ارزیابی دقیق آن بر مبنای داده‌هاست. از این رو بهتر است شاخص‌های کلیدی عملکرد کمپین خود را مشخص کنید و برای ارزیابی موفقیت کمپین از آن‌ها استفاده کنید؛ شاخص‌هایی مثل نرخ کلیک، نرخ تبدیل، تعداد فرم ارسال‌شده و موارد دیگری از این دست.

 

در ادامه می‌توانید یک نمونه از کمپین دیجیتال مارکتینگ بین‌المللی و همچنین یک نمونه داخلی را که توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان پیاده‌سازی شده است مشاهده کنید.

کمپین دیجیتال  Airbnb

سرویس اینترنتی محبوب Airbnb با ساخت یک ویدیوی تاثیرگذار به جامعه جهانی نشان داد که افراد با محل زندگی متفاوت و پیش زمینه زندگی شغلی و خانوادگی متفاوت، باید توانایی پذیرش یکدیگر را در خود تقویت کنند. کمپین دیجیتال مارکتینگ #weaccept پس از اظهارات دونالد ترامپ در مورد منع ورود مهاجران به کشور آمریکا شروع شد و تبلیغات تلویزیونی آن در حین مسابقات Super Bowl به نمایش درآمد.

استفاده از جهت گیری‌های سیاسی در تبلیغات دیجیتال مارکتینگ مانند شمشیر دو لبه است که گاهی می‌تواند به شدت برند را متضرر کند. اما Airbnb با هوشمندی خاص خود از این جهت گیری به خوبی بهره برداری کرده و با این کمپین دیجیتال مارکتینگ افراد زیادی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داد.

این تبلیغ در عرض یک ماه در یوتیوب بیش از ۵ میلیون بار دیده شد و ۱۰۰ هزار ویو View در اینستاگرام دریافت کرد. علاوه بر این سلبریتی‌های زیادی از جمله جان کری در پست‌های خود به دفاع و تحلیل هشتگ #weaccept پرداختند.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در تبلیغات دیجیتال هستید حتما مقاله ” ترند تبلیغات دیجیتال Digital Advertising در ایران به کدام سمت می‌رود؟ ” را مطالعه کنید.

کمپین دیجیتال سختشویی برای ال جی

کمپین سختشویی با هدف معرفی ماشین ظرفشویی ترو استیم ال جی توسط آژانس دیجیتال لاوان برگزار شد. فاز اول این کمپین به صورت تیزینگ و بدون اشاره به برند، با هشتگ #سختشویی در صفحه فرود www.sakhtshooei.com و شبکه اجتماعی اینستاگرام آغاز کرد.
در فاز #سختشویی، از مخاطبان خواسته شد با مراجعه به وب‌سایت یا از طریق اینستاگرام با هشتگ #سختشویی، خاطرات و تجربیات خود از سختی‌های ظرف‌شستن را با نوشتن خاطره یا ارسال عکس و فیلم بیان کنند.
تصویری از کمپین دیجیتال مارکتینگ سختشویی
در ادامه به ترتیب فازهای #اگرداشتم، #استیم و #میدونی اجرا شدند که با معرفی تمامی خصوصیات ماشین ظرفشویی استیم به مخاطبان و طرح سوال و مسابقات جذاب همراه بودند. برای فراگیر شدن این کمپین، در کنار تولید محتوای اینستاگرام از تبلیغات بنری، تبلیغات اینستاگرام، تبلیغات تلگرام و همچنین اینفلوئنسر مارکتینگ نیز استفاده شد.
اگر قصد راه‌اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ دارید می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید و برای مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۶ تماس بگیرید.
مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing یا بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی الکترونیک به نوعی از بازاریابی گفته
چیپوتله در سه سال اخیر سعی داشت سرمایه‌گذارها را قانع کند که از بحران مسمومیت
یکی از اولین اتفاقاتی که در وضعیت بی‌ثبات اقتصادی برای شرکت‌های می‌افتد استفاده از تکنیک‌های
برچسب : تبلیغات دیجیتالدیجیتال مارکتینگشرکت دیجیتال مارکتینگکمپین آنلاینکمپین تبلیغاتیکمپین دیجیتال مارکتینگ
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing در حال حاضر یکی از حوزه‌های…