سامسونگ کمر به قتل گوشی معروف خود (گلکسی نوت) بسته است

گلکسی نوت

سامسونگ رسما برند «گلکسی نوت» خود را از بین می‌برد. سامسونگ از زمان عرضه نوت 20 و 20 اولترا در سال 2020، هیچ دستگاه گلکسی نوت دیگری را به بازار ارائه نداده است. جالب این جا است که بر خلاف ادعای سامسونگ، گلکسی اس 22 اولترا چیزی به جز یک دستگاه Note جدید نیست و تنها اسمش عوض شده است.

عملیات ادغام خطوط تولید گلکسی اس و نوت سال‌هاست که محقق شده است. سامسونگ برای اولین بار بیش از 10 سال پیش، Galaxy Note را با صفحه نمایش بزرگ 5.3 اینچی در اکتبر 2011 به بازار عرضه کرد. پیش از آن در ماه فوریه گوشی گلکسی نوت اس II نیز به بازار معرفی شده بود.

با این حال، با گذشت زمان، گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ دیگر به یک استاندارد در صنعت گوشی‌های هوشمند تبدیل شده و برای کاربران پدیده چندان عجیبی به شمار نمی‌روند. گوشی گلکسی S7 2016 دارای یک صفحه نمایش 5.1 اینچی بود که تقریبا ابعادی برابر با نوت بوک اصلی سامسونگ داشت. تا سال 2017، بزرگ ترین مدل گلکسی S8 پلاس تقریبا به همان اندازه و شکل Note 8 بود که اواخر همان سال عرضه شد. در این میان قلم سمبلیک S-Pen تنها وجه تمایز قابل توجه بین گلکسی اس و گلکسی نوت بود.

مطالعه بیشتر: سامسونگ برنده رسانه اجتماعی 2013

نوت بوک‌ها در کمک به محبوب شدن گوشی‌های هوشمند سامسونگ با صفحه نمایش بزرگ نقش مهمی را ایفا کردند. گلکسی نوت 7 به طور خاص یکی از بزرگ ترین فجایع در صنعت موبایل به شمار می‌رود و خط تولید آن به دلیل نگرانی‌هایی در مورد ایمنی و وجود باتری‌‌های معیوب در این مدل گوشی سامسونگ متوقف شد.

سامسونگ در نهایت برند نوت را پس از اشتباه در فرایند ساخت نوت 7 احیا کرد. گوشی‌های تاشو مثل گلکسی Z Fold در حال حاضر در شرف ارائه به بازار هستند و به زودی به عنوان رقیبی فاتح برای دستگاه‌های Note با قابلیت تبدیل شدن به پلتفرم جدید سامسونگ جهت آزمایش نمایشگر‌های بزرگتر مطرح خواهند گردید.

منبع: www.exbulletin.com