۱۰ راهنمای نوشتن تیترها برای تولید محتوای فراموش نشدنی – قسمت سوم

راهنمای نوشتن تیترها
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در قسمت اول این مطلب، 4 راهنمایی و در قسمت دوم نیز 4 راهنمایی دیگر برای نوشتن تیتر برای تولید محتوا معرفی کردیم، در این قسمت از مطلب دو مورد دیگر را معرفی خواهیم کرد.

بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی

زمانی که به نوشتن تیتر می‌پردازید، در نظر گرفتن واقعیت‌های پلتفرمی که در آن به انتشار مطالب پرداخته‌اید اهمیت زیادی دارد. محتویات وب باید برای اکوسیستمی که در آن منتشر می‎‌شوند بهینه‌سازی شوند.

اگر عنوان انتخابی شما نتواند در موتورهای جستجو و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی رقابت کند، این مطلب به طور کامل از دیدگان افراد محو خواهد شد. در ادامه دو مورد از راهکارهای مهم دیگری که در این امر موثر هستند توضیح داده می‌شوند.

مطالعه بیشتر: کارهای مهم پس از تولید محتوای بلاگ

9. استفاده از کلمات کلیدی

هر محتوایی که به انتشار آن می‌پردازیم، از کلمات کلیدی بهره می‌برند. پیش از اینترنت، یک کلمه کلیدی در واقع کلمه یا موضوعی بود که تمرکز اصلی محتوای شما را به خود معطوف می‌کرد. در محتوای وب، کلمات کلیدی علاوه به این حیطه اصلی چیزهای دیگری را نیز در بر می‌گیرند.

کلمات کلیدی برای مخاطبان و موتورهای جستجویی که مخاطبان را به محتوای شما مربوط می‌سازند اهمیت دارند. افراد مقاله‌ی شما را با جستجوی یک کلمه کلیدی در موتورهای جستجو پیدا می‌کنند و قرار دادن برجسته‌ی کلمات کلیدی در عنوان (و همچنین در سرتاسر متن) به موتورهای جستجو اجازه می‌دهد تا محتوای شما را بازیابی کنند و آن را به کسانی که در جستجوی آن هستند برسانند.

اگر می‌خواهید افراد بر محتوای شما کلیک کنند، باید کلمات کلیدی که در جستجوی آن هستند را در متن خود قرار دهید. بنا بر تجربه می‌توان گفت که شناسایی کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین قدم‌های انتشار موفق محتوا در اینترنت محسوب می‌شود. بیشتر افراد به واسطه زمان اندکی که دارند، تنها بر عناوینی کلیک می‌کنند که بیشترین هماهنگی با نیاز آنها را داشته باشد، بنابراین به استفاده از کلمات کلیدی دقت زیادی کنید.

10. بهینه‌سازی اندازه تیتر بر اساس پلتفرم مورد استفاده

گوگل محبوب‌ترین موتور جستجو در فضای شبکه محسوب می‌شود. به همین دلیل، ایده‌ی خوبی است که عناوین و تیترهای خود را متناسب با صفحه‌ی نتایج گوگل تنظیم کنید.

در می 2016، صفحه نتایج گوگل تا 70 کاراکتر عنوان را در هر نتیجه بخش جستجو نشان می‌داد. بنابراین تیترهایی با 70 کاراکتر یا کمتر بنویسید. اگر پلتفرم شبکه اجتماعی خاصی را هدف قرار داده‌اید، عناوین متن‌های خود را مطابق با بهترین روش‌های نوشتن عناوین در این پلتفرم‎‌ها تنظیم کنید.

کوری وینرایت از HubSpot در این رابطه می‌گوید:

بنابر تحلیل ما در HubSpot، عناوینی با 8 تا 12 کلمه بیشترین اشتراک گذاری در توئیتر را تجربه می‌کنند. برای فیسبوک، عناوینی با 12 یا 14 کلمه بیشترین لایک را دریافت می‌کنند.

تلاش کنید محلی که مخاطبان شما بیشتر وقت خود در وب را در آن سپری می‌کنند شناسایی کنید. سپس عناوین خود را برای موفقیت در این پلتفرم‌ها تنظیم کنید.

توجه کنید که شما نمی‌توانید همواره نحوه یافتن محتوای خود توسط خوانندگان را پیش‌بینی کنید. بنابراین، علی رغم بهینه‌سازی طول عناوین، هیچ تضمینی وجود ندارد که خوانندگان شما متن شما را همان‌طور که می‌خواهید مشاهده کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، کلمات کلیدی را در قسمت اول عنوان خود قرار دهید. این راه به دیده شدن کلمات کلیدی فارغ از پلتفرم مورد استفاده کمک می‌کند.

جمع‌بندی

بازاریابی در مورد خلق ارتباط میان کسب‌وکار شما و مخاطبان اصلی است. نوشتن تیتر قدرتمند معادلی نوشتاری برای یک برخورد اولیه گرم با مشتری است. این موضوع به باقی مکالمه فرصت معرفی و فضایی برای موفقیت عرضه می‌کند. این نکات را برای نوشتن عنوان بعدی خود به یاد داشته باشید و با اجرای آنها تاثیرات شگرف این نکات را تجربه کنید.