بستن
شبکه اجتماعی

۲۵ نکته مهم که باید در مورد اینستاگرام بدانید + اینفوگرافیک

Instagram

در حال حاضر اینستاگرام Instagram یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده‌است. قابلیت عکس محور بودن اینستاگرام، بستری را فراهم ساخته‌است تا بسیاری از کسب و کارها از این فضا برای معرفی خدمات و محصولات خود استفاده کنند.

نسخه نخستین اینستاگرام در سال۲۰۱۰ راه‌اندازی شد. سرعت پیشرفت این سرویس به حدی بود که به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تا آوریل ۲۰۱۲ و ۳۰۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۱۴ رسید. این برنامه در فوریه سال ۲۰۱۰ برای اولین بار به صورت رسمی برای سیستم عامل IOS در اپ استور منتشر شد. در ماه آوریل سال ۲۰۱۲ نیز نسخه اندروید آن منتشر شد که در کمتر از یک روز، بیش از یک میلیون نفر آن را دانلود کردند!

در مدت زمان بسیار کوتاهی این برنامه توانست بیش از ۵۰۰ میلیون دلار سود کسب کند. با رشد سریع و فراگیر این رسانه اجتماعی سرمایه گذاران بیشتری تمایل به سرمایه‌گذاری پیدا کردند. سرانجام در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۲، شرکت فیسبوک، برنامه اینستاگرام را به ارزش یک میلارد دلار آمریکا (به صورت نقد و سهام) خریداری نمود. کوین سیستروم، از بنیان‌گذاران اینستاگرام و مدیرعامل شرکت فست می‌گوید: این شبکه اجتماعی بزرگ‌ترین موجودیت در جهان خواهد بود!

در پایان سپتامبر سال ۲۰۱۷ تعداد کاربران فعال ماهانه اینستاگرام به ۸۰۰ میلیون نفر رسید، این عدد در دسامبر ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۶۰۰ میلیون کاربر فعال بود. در حال حاضر براساس آمار غیررسمی اینستاگرام چیزی در حدود ۱۸ میلیون کاربر فعال ایرانی دارد.

با وجود تاثیرگذاری بالای اینستاگرام بر ذهن مخاطب، هر شبکه اجتماعی نحوه کارکرد مخصوص به خود را دارد که با یادگیری آن، راحت‌تر و سریع‌تر به خواسته خود خواهید رسید و در این اینفوگرافیک ۲۵ نکته‌ای که باید در مورد اینستاگرام بدانید را خواهید دید:

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
مسلماً برخورداری از تعداد بالای طرفدار یا فالوور در اینستاگرام یکی از عوامل بررسی محبوبیت
بدون شک اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران است (تلگرام را به عنوان اپلیکیشن پیام‌رسان
بیش از ۲۵ میلیون حساب کاربری تجاری در اینستاگرام وجود دارد و روزانه بیش از
برچسب : آمار اینستاگرامآموزش اینستاگرامبازاریابی اینستاگرامبرند در شبکه اجتماعی اینستاگرامتبلیغات اینستاگرامشبکه اجتماعی اینستاگرامکاربران اینستاگراممدیریت اینستاگرامیادگیری اینستاگرام
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
خبرگزاری تسنیم در فهرستی پردرآمدترین مشاغل ایران را اعلام کرده…