بیلبورد خلاقانه تویوتا Toyota برای روز زمین پاک

بیلبورد خلاقانه تویوتا Toyota برای روز زمین پاک

نام‌گذاری یک روز با عنوانی خاص، یکی از راه‌هایی است که حداقل یکبار در سال انسان‌های روی زمین در آن موضوع تامل کنند.
عموماً برندهای مختلف نیز بنا به اهمیت آن موضوع و به قول معروف باتوجه به بلندی موج ایجاد شده، خود را با مخاطبین همسو می‌کنند و بعضاً منجر به رقم خوردن رویدادهای جالبی نیز می‌شوند.

یکی از پراهمیت‌ترین این رویدادها یا روزهای مناسبتی “روز زمین پاک” است. مسلماً این موضوع بهترین موقعیت برای شرکت‌های خودروسازی است که در زمینه کاهش آلایندگی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
شرکت تویوتا Toyota با دارا بودن بیشترین تعداد فروش خودروهای هیبریدی Hybrid نقش بزرگی در این موضوع داشته است. از این‌رو تویوتا سعی کرده‌است برای چنین روزی از خلاقیت خود بهره ببرد.

جالب است بدانید که این شرکت با طراحی و اکران ۳۷ بیلبوردهای هوشمند و تعاملی در شهرهای لس آنجلس و سانفرانسیسکو با امکان تصفیه هوا به مدت بیش از ۵۵ روز، پیش‌بینی کرده است بتواند نزدیک به ۲۵۰۰۰ فوت‌مربع هوای تصفیه شده تولید کند.

با این میزان هوای تصفیه شده می‌توان تاثیر تولید گازهای آلاینده حدود ۵۳۰۰ خودرو را کاهش داد! بیلبوردهای تعاملی تویوتا با نمایشی از خودوری هیبریدی این شرکت مدل میرای Mirai نیز همراه بوده است که می‌توان گفت در ترغیب مشتری برای خرید این محصول بی تاثیر نخواهد بود.

شرکت ایرتویا نماینده تویوتا در ایران نیز بیکار ننشسته است و طرح زیر را برای همراهی خود از “روز زمین پاک” وایرال کرده است.
photo_2017-04-26_15-02-45


مطالب مرتبط با این موضوع
شما برای معرفی و رونمایی از محصول جدید خود از چه تکنیکی استفاده می‌کنید؟ مسلماً
آژانس سوئدی اکستام هولتس (Åkestam Holst) سال گذشته را برای ایکیا تبلیغاتی با موضوعاتی مانند

درباره نویسنده

سعید کاسکو 298 نوشته

مشاور برندینگ، بازاریابی و توسعه بازار (فروش )هستم. معتقد به ایجاد زیرساخت فروش از طریق روابط عمومی و تولید محتوا در راستای برندینگ هستم تا فعالیت‌های بازاریابی با حداکثر تاثیرگذاری به تقاضای محصول و خدمات تبدیل شود. علاقه‌مند به موضوعات گوریلا یا بازاریابی پارتیزانی هستم و عموما تبلیغات را آخرین ابزار برای توسعه فروش می‌دانم. تجربیاتی متشکل از همکاری با برندهایی همچون فراسو، فروشگاه های زنجیره ای لاوان، طرح شبکه فروش باشگاه فعالان بازار آی سی تی،فروشگاه آنلاین چاره،مهدتاژ ( برند تاژ)، تدریس در دانشگاه کارآفرینی و نماینده پاناسونیک ( آژند سرویس) بخشی از رزومه کاری من است.

نوشته های مشابه

برندینگ

هنکل پاک‌وش به استقبال بهار رفت

تبلیغات چاپی هنکل پاک‌وش بوی بهاری به خود گرفته است. شرکت هنکل پاک‌وش که محصولات پریل و پرسیل را در حوزۀ شوینده تحت لیسانس شرکت هنکل آلمان Henkel تولید می‌کند،

برندینگ

وقتی قدمت محور اصلی تبلیغ برند می‌شود

در روزهای اخیر شاهد دو تبلیغ برند قدیمی کشورمان هستیم که شاید با شنیدن نامشان مشتری‌های مسن‌تر به خود بگوید « یادش بخیر ». تبلیغ برند کفش ملی و تبلیغات

تبلیغات

چند نکته در مورد انتخاب و طراحی بیلبورد

در اکثر شرکت‌ها وقتی صحبت از تبلیغ یا آگهی دادن برای محصولات و خدمات در رسانه‌های مختلف می‌شود، اولین گزینه‌ای که پس از تلویزیون (و رادیو) به ذهن‌ خطور می‌کند