آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران  Digital Marketing in Iran

آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران Digital Marketing in Iran

در مقاله‌ی زیر که توسط طوفان شاطرلو  مدیرعامل آژانس دیجیتال Qismart منتشر شده است آینده‌ی دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing ایران مورد نقد و بررسی قرار گرفته است:
در ایران با توجه به پتانسیل دسترسی به وجود میلیون ها کاربر اینترنت در سراسر کشور، خدمات دیجیتال مارکتینگ رو به افزایش است. هر ساله هزاران وب سایت جدید ایجاد و سرمایه گذاری‌های بیشتری توسط برندهای بزرگ در دیجیتال مارکتینگ انجام می شود که این استراتژی، دیگر نه فقط مختص حوزه تجارت الکترونیک بلکه یکی از روش های موفق بیزنس برندینگ در سراسر جهان است. بسیاری از شرکت ها و افراد، علاقمند به این زمینه هستند و تلاش می‌کنند تا خودشان را با دانشی که در طی ۲۰ سال اخیر در غرب توسعه پیدا کرده است هم سطح کنند.

روند فعلی دیجیتال مارکتینگ در ایران با سرعت خوبی در حال پیشرفت است و انتظار می‌رود به سرعت پله‌های نردبان ترقی را طی کند. در جهان امروز از یک شرکت انتطار می‌رود تا کانال‌های بازاریابی آنلاینی را جهت ترویج برند و تجارت آنلاین خود ایجاد کند؛ مانند ایمیل، تلفن همراه، اس ام اس، رسانه های اجتماعی، ویدئو، جستجوگرها PPC، SEO، بیلبورد، تبلیغات و غیره. من به شخصه شاهد آن بوده‌ام که چگونه در طی ۷ سال گذشته در غرب، داده‌ها از یک کانال بازاریابی به چندکاناله شدن و کانال موازی منتقل شدند و اکنون ما با کانال بازاریابی همه جانبهOmni channel marketing (جایی که اطاعات در راستای مشتری مداری به صورت آفلاین و آنلاین در هم ادغام شده اند) و اتوماسیون بازاریابی روبرو هستیم. سرعت رشد تکنولوژی در این صنعت شبیه هیچ چیزی که من تاکنون دیده ام نیست؛ ما درحال تغییر به سمتی هستیم که مبنای آن برنامه‌های SaaS و داده های یکپارچهBi-directional بین پلتفرم‌های مختلف و مشارکت شرکت‌های نرم‌افزاری هستند.

بسیاری از شرکت‌های موفق در ایران در نهایت، بخش بازاریابی دیجیتال خود را به واسطه‌ی کانالی در بازاریابی فعلی‌شان رشد خواهند داد درست زمانی که تمام کانال های مختلف (مولتی کانال) به صورت مستقل از یکدیگر داخل کانال بازاریابی همه جانبهOmni channel استفاده می شوند به این معنی که با کاربر یا مشتری از طریق ایمیل، رسانه های اجتماعی و وب سایت ارتباط برقرار می شود و تبلیغات برایش به راحتی در معرض نمایش خواهند گرفت. این نوع تبلیغات غالباً با پلتفرم بازاریابی مبتنی بر SaaS انجام می‌شود که از طریق ساخت پروفایل مشتری در دیتابیس پلتفرم، مشتری و کاربر را در هم ادغام می‌کند و می‌تواند برای تقسیم بندی‌های هوشمند و اتوماسیون مبتنی بر رفتار کاربر استفاده شود.
online-marketing
یک چیز را به یاد داشته باشید که با تمام مشتریان و کاربران نباید یکسان رفتار کرد بلکه باید رفتاری متناسب با علایق و ویژگی‌های هر کس داشت. ما انسان ها زمانی که در تعامل با هم هستیم رفتار موثرتر و کارآمدتری داریم. اگر نام کوچک مشتری را در ایمیلی که جهت اطلاعات، خدمات یا محصولی که به آن علاقمند است ذکر کنید به جای آنکه یک ایمیل کلی بفرستید، احتمال بیشتری دارد که بتوانید آن مشتری را به دست بیاورید.

فروش تجارت الکترونیکی تا پایان سال ۲۰۱۴ در سراسر جهان حدود ۱٫۵ تریلیون دلار (شامل B2B و سایر صنایع مرتبط با فضای فناوری) بوده است و پیش بینی می‌شود این عدد رو به افزایش رود. در حال حاضر به طور متوسط نرخ افزایش سالانه تجارت الکترونیک حدود ۱۵% است؛ که این نرخ به عوامل بسیاری مانند سهولت خرید آنلاین و توسعه مداوم و سریع دیجیتال مارکتینگ بستگی دارد.

این اعداد سالانه رو به رشد هستند و توسعه بازارهای جدید نیز به افزایش این ارقام کمک خواهد کرد.
تحولات هیجان انگیزی در حوزه‌ی فناوری و دیجیتال مارکتینگ در آفریقای جنوبی، برزیل، روسیه، ترکیه و ایران در حال وقوع است!

مطالب مرتبط با این موضوع
معرفی برند شما در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تهدیدآمیز باشد. این برای اولین بار است که
نشنال جئوگرافیک National Geographic عنوان برترین برند در شبکه‌های اجتماعی را به خود اختصاص داد.

درباره نویسنده

الهام مهاجرین آریائی
الهام مهاجرین آریائی 30 نوشته

علاقه‌مند به دنیای دیجیتال و حوزه‌های مرتبط، کارشناس بازرگانی، کارشناس ارشد مهندسی شیمی

نوشته های مشابه

بازاریابی بدون نظر

۹ اشتباهی که از کسب‌و‌کار ها در شبکه‌های اجتماعی سر می‌زند

برخلاف آنچه تصور می‌شود فعالیت در شبکه‌های اجتماعی خیلی هم آسان نیست، مخصوصاً وقتی پای کسب‌و‌کار و شرکت‌های تجاری به میان بیاید. هر کسی که صاحب یک کسب‌و‌کار است یا

مقاله یک نظر

۲۵ درصد از تمامی وب‌سایت‌ها از وردپرس WordPress استفاده می‌کنند

بر اساس گزارش W3Techs دو رقیب نزدیک به وردپرس WordPress مجموعاً کمتر از ۵ درصد از سهم بازار را در اختیار دارند. وردپرس WordPress که مدت‌ها به‌عنوان اولین سیستم مدیریت

مقاله بدون نظر

شروع بزرگ شدن برند با فرهنگ سازی داخلی

اگر پرسنل یک شرکت یا سازمان ندانند که برای تحقق اهداف برند چطور باید رفتار کنند، قطعاً شرکت نمی‌تواند به وعدۀ خود عمل کند. مدیران باید اهداف و وعده‌های برند

بدون نظر

هنوز نظری ارسال نشده است!

شما اولین نفری باشید که درباره این موضوع می نویسید!

نظر دهید

معادله را حساب کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.