بستن
دسته‌بندی نشده

رازهای تبدیل شدن به اینفلوئنسر غذا و تجربه حضور چند اینفلوئنسر جهانی در ایران

اینفلوئنسر غذا

اینفلوئنسر غذا جزو کسب‌وکارهای پر رونق اینستاگرامی و یکی از روش‌های موفق در دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود. اگر فکر می‌کنید آن‌ها فقط قرار است غذا بخورند و پول در بیاورند؛ سخت در اشتباهید! در این مقاله تجربه حضور چند اینفلوئنسر غذا در ایران را بررسی می‌کنیم و رازهای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر غذا را به شما می‌گوییم.

حضور اینفلوئنسر غذا با ۶۰۰ هزار فالوئر در ایران

ترِوُر جیمز (Trevor James)  که حدود ۶۰۰ هزار فالوئر در اینستاگرام و حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دنبال‌کننده در یوتیوب دارد؛ جزو اینفلوئنسر غذا است که به ایران سفر کرده است.
جیمز سفر دو هفته‌ای به تهران، مازندران، گرگان، مشهد و چابهار داشت. او از این سفرها گزارش‌های کاملی منتشر کرد که با بازدیدهای میلیونی رور به رو شد.
مثلا ویدئو او از غذای خیابانی در تهران بیش از یک میلیون و ۵۰۰ بار بازدید داشته یا ویدیویی که از مازندران منتشر کرده به مزر بازدید یک میلیون رسیده است.
یکی دیگر از حضورهای او در ایران برای یک تور غذای خیابانی دیگر در تهران است. پست آن در اینستاگرام در حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار بار دیده شده است.
مجموعه بازدیدهای پست‌های جیمز ترور در تهران حدود ۶.۵ میلیون، در چابهار بیش از ۱.۵ میلیون، در مشهد نزدیک به ۵ میلیون، در گرگان بیش از ۱.۵ میلیون و در مازندران نزدیک ۲.۵ میلیون بوده است.

حضور اینفلوئنسر غذا با ۱ میلیون فالوئر در ایران

مارک وینز (Mark Wiens) با یک میلیون فالوئر در اینستاگرام و بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دنبال‌کننده در یوتیوب نیز به ایران آمد. این اینفلوئنسر غذا مشهور ماه گذشته وارد ایران شد و به شهرهای تهران، رشت، ماسوله، تبریز، چابهار، شیراز و اصفهان سفر کرد.
پست‌های اینستاگرامی مارک وینز از سفرش به ایران و چشیدن طعم غذاهای مختلف بازدیدهای بسیار خوبی در شبکه‌های اجتماعی داشت.
مثلا یکی از پست‌هایش در سفر به گیلان، ۴۰۰ هزار بار دیده شده است. یک پست او در سفر به رشت هم بیش از ۳۰۰ هزار بازدید داشته است.
پست اینستاگرامی او از سفر به تبریز نیز ۳۵۰ هزار بار دیده شد. مجموع بازدید از پست‌های وینز در گیلان بیش از ۲ میلیون ۵۰۰ هزار، در رشت و ماسوله حدود ۳ میلیون، در تبریز نزدیک به ۱ میلیون، در شیراز نزدیک به ۵۰۰ هزار و در اصفهان حدود ۷۰۰ هزار بوده است.

تفاوت تیسترهای جهانی با ایرانی

  1.  تیستر‌های خارجی یا همان اینفلوئنسر غدا حتی شده به‌صورت نامحسوس و نه در قبال دریافت پول به رستوران‌ها سر می‌زنند و برای مخاطبشان تولید محتوا می‌کنند در ایران اما قضیه برعکس است.
    رستوران مورد نظر سراغ اینفلوئنسر اینستاگرامی ‌می‌رود و او را دعوت می‌کند تا غذای رستورانش را میل کند و در ازای پرداخت مبلغی در صفحه اینستاگرامش برای او تبلیغ کند.
  2. تعداد اینفلوئنسر غذا اینستاگرامی‌ در ایران روز‌به‌روز در‌حال زیاد‌شدن است. اگر بخواهیم چندتا از معروف‌ترین‌هایشان را اسم ببریم، می‌توانیم به این افراد اشاره کنیم: ‌امیر جابری(امیر فود ریویو)، مهدیس فریدونی(مهدیس فود)، حمید سپیدنام‌(مستر تیستر)، میلاد کلانتری(میلاد تیستر)، احسان بهمن‌آبادی(احسان تستر) و … که معمولا بیش از نیم‌میلیون‌نفر فالوئر دارند.
  3. درباره درآمد اینفلوئنسر غذا همیشه بحث‌های مختلفی در میان بوده است. مشهورترین آن‌ها یعنی امیر جابری(امیر فود ریویو)، مهدیس فریدونی(مهدیس فود)، حمید سپیدنام‌(مستر تیستر) به ازای هر پست و استوری، دومیلیون ۲۰۰هزار تومان می‌گیرند. به ازای هر استوری یا پست بیشتر هم به ترتیب ۳۰۰هزار تومان و یک‌میلیون تومان می‌رود روی مبلغ نهایی.
    یعنی با یک حساب سرانگشتی می‌توانیم تخمین بزنیم هر نوبت سرزدن این دوستان به یک رستوران حدود چهارمیلیون تومان آب می‌خورد. اگر پُست‌های منتشر شده روی صفحه آن‌ها را بررسی کنیم، می‌بینیم به طور میانگین روزانه بین دو تا سه پُست(به‌جز استوری‌ها) منتشر می‌کنند.
    با این حساب اگر طرف روزی دو پست چهارمیلیونی هم منتشر کند، ماهانه حداقل بین ۲۰۰ تا ۲۵۰میلیون تومان درآمد دارند. ضمن اینکه آن‌ها جداگانه آگهی جذب نیرو و واگذاری رستوران و فست‌فودهای مختلف را هم منتشر می‌کنند.
  4. تیسترهای‌ بین‌المللی معمولا مقدار کمی ‌از غذا می‌چشند و اطلاعات تخصصی و جالبی در مورد عناصر تشکیل دهنده طعم به مخاطب ارائه می‌دهند و مثل یک ژورنالیست حرفه‌ای به طور منظم تولید محتوا می‌کنند. تیسترهای ایرانی اما معمولا جلوی دوربین غذا را به شکلی فجیعی گاز می‌زنند!

تیستر غذا

 

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
تبلیغ در لینکدین این روزها جای آگهی‌های استخدام را گرفته است. در یک تحقیقی که
اپلیکیشن گرادینت Gradient اینستاگرام را قبضه کرده است. کافی است صفحه خود را باز کنید
شرکت تولید کننده تجهیزات خانه و آشپزخانه IKEA کاتالوگی جدید با تم "خواب خوب در
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
تبلیغ خلاقانه والمارت که به عنوان غول خرده فروشی جهان…