جشنواره‌های اینترنتی برند، کالا و خدمات؛ خوب، بد، زشت

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اطلاعات و آمار مقوله‌ای‌ست که در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است و در بسیاری موارد جز آمار ملی، اطلاعات اصلحی وجود ندارد.
اما به حسنِ توسعه و افزایش نفوذ اینترنت، در چند سال اخیر شاهد جمع‌آوری آمار و اطلاعاتی هستیم که با اینکه از جامعیت کامل برخوردار نیستند ولی تا حدودی قابل قبول هستند و می‌توانند در تعیین برخی از استراتژی‌های مارکتینگ و فروش کاربرد داشته باشند.
ranking
یکی از عمده آماری که در تصمیماتِ مارکتینگ تاثیرگذار است، جایگاه و ارزش برند، محصولات و خدمات در بین مخاطبین و مشتریان است.

همایش شرکت‌های برتر ایران (imi100.imi.ir)، جشنوارۀ برند برتر(irantopbrands.org)، جشنوارۀ وب ایران(iranwebfestival.com)، جشنوارۀ فروش اینترنتی و پُست مرسولاتِ آن (eshopaward.ir)، شاخص باشگاه فعالان اسپیرو (sandp.ir) از جمله جشنواره‌هایی هستند که تا حدودی به این مقوله پرداخته‌اند.
brand-value-imarketor
از طرفِ دیگر در تازه‌ترین عملکردِ مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت، پس از اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاه‌های اینترنتی، نخستین دورۀ جشنواره شهروند الکترونیکی (هفتۀ خرید اینترنتی) را با حمایت مالی شرکت شهروند مجازی برگزار می‌کند.
و این جشنواره به این‌صورت است: فروشگاه‌های اینترنتی که بتوانند شرایط ویژه‌ای (نظیر داشتن تخفیف، نماد اعتماد، امکان حمل رایگان، ارسال هدیه و…) برای کالاها و خدمات خود ارائه کنند، از سوم لغایت نهم اسنفدماه 1392 در پرتال eshopfest.ir معرفی می‌شوند و مشتریان بدون محدودیت مکانی و جغرافیایی به وب‌سایت فروشگاه اینترنتی منتخب هدایت می‌شوند.

ولی باید خاطر نشان کرد که پرتال eshopfest.ir مانند پرتال نماد الکترونیک enamad.ir عمل کرده است و تنها به معرفی فروشگاه‌های اینترنتی پرداخته و بسته به نوع خدمات و کالا آنان را دسته‌بندی کرده است.
جشنواره-خرید-اینترنتی-imarketor
مشتری باید با صرف زمانی طولانی برای یافتن محصولِ مورد نظر، چندین و چند صفحه را پیمایش کند تا به فروشگاه مورد نظر خود برسد!
حال سوالی که پیش می‌آید این است که آیا این یک جشنواره اینترنتی با شعار «شهروند الکترونیکی در هفته خرید اینترنتی»، است یا «سردرگمی مشتاقان به خرید اینترنتی»!
آیا مشتری مورد توجه قرار گرفته است؟ آیا خرید کالا در این جشنواره ساده‌تر از حالت عادی است؟ آیا مشتری راضی‌تر خواهد بود؟

بیشتر بخوانید:  آینده از آن فروش مستقیم اینترنتی D2C است

برگزاری جشنواره، چه به صورت آفلاین و فروشگاهی و چه به صورت آنلاین و اینترنتی نیاز به یک سری الزامات و خصوصیات دارد و فقط با ذکر یک کلمۀ جشنواره در ابتدای طرح‌ها نمی‌توان مخاطبین را مشتاق به خرید کرد، مخصوصاً جشنواره‌های اینترنتی که با مشتریان هوشمند اینترنتی طرف هستیم.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0