ستاره دنباله‌دار با باز شدن نوشابه کوکاکولا پدیدار می‌شود!

کمپین کوکاکولا برای جوانان؛ در ادامه کمپین Coca-Cola Summer Love یک شب تابستانی با نام «عشق تابستانی» برای جوانان و مخاطبین کوکاکولا خاطره‌ساز شد.
Coca Cola Wish in a bottle مشاهده ستاره دنباله دار با باز شدن نوشابه کوکاکولا
کوکاکولا در این کمپین آرزو کردن جوانان را با دیدن ستاره دنباله‌دار محقق کرد.
کمپین عشق تابستانی با بطری‌های منحصر‌به‌فرد خود در یکی از سواحل اجرا شد. درب بطری‌های کوکاکولا در این کمپین با یک ستاره همراه بود که به محض بازشدن درب بطری یک ستاره دنباله‌دار در آسمان نمایان می‌شد.

مطالعه بیشتر: طرفداران کوکاکولا در ماموریت جیمز باند

درب بطری‌ها به سیستم وای فای WiFi مجهز بود که به محض بازشدن ستاره‌ای از طریق پهبادهای کوکاکولا در آسمان شلیک می‌شد.

مشاهده ستاره دنباله دار با باز شدن نوشابه کوکاکولا

تاریخچه کوکاکولا

فرمول ساخت کوکاکولا برای نخستین بار در سال ۱۸۸۶ به صورت یک نوشیدنی، توسط جان پمبرتون داروساز آمریکایی و در شرکت مواد شیمیایی او ابداع شد.

کتابدار او فرانک رابینسون انتخاب نام کوکاکولا را به او پیشنهاد داد و لوگوی دست‌نویس و سلیس آن را خطاطی کرد که تا به امروز به عنوان لوگوی این شرکت و این نوشیدنی پابرجاست.

مطالعه بیشتر: تاریخچه شعار برند کوکاکولا

پمبرتون نوشیدنی ابداع شده توسط خود را یک داروی مقوی برای بسیاری بیماری‌ها می‌دانست. این شربت محتوی کوکائین (که از برگ کوکا گرفته می‌شد) و همچنین عصاره کافئین دانه کولا بود.

(بعدها کوکائین این نوشابه در سال ۱۹۰۵ از فرمول آن حذف شد) پمبرتون نوشابه خود را به دکه‌های محلی فروش لیموناد و سودا فروخت و به تبلیغ برای آن پرداخت.

به این ترتیب، کوکاکولا به عنوان پدیده‌ای جدید به موفقیت بسیاری دست یافت. جان پمبرتون هر لیوان از نوشیدنی جدیداش را به قیمت پنج سنت به مشتریانش می‌فروخت.

مطالعه بیشتر: اشتراک گذاری شادی در کمپین کوکاکولا

اگرچه نهایتاً آن اندازه خوشبخت نبود که در دوران زندگی خود بتواند نصیبی هر چند اندک از شهرت این ترکیب ابتکاری ببرد و اندکی قبل از مرگ روش تهیه کوکاکولا را در برابر ۲۳۰۰ دلار به آسا کندلر، تاجر آمریکایی و شهردار شهر آتلانتا فروخت.

آسا کندلر توانست به زودی از کوکاکولا یک نوشیدنی ملی آمریکایی بسازد که اسمش هم‌معنی با زندگی به سبک آمریکایی است.

او اندکی شیوه تهیه کوکاکولا را تغییر داد و برای آسان‌تر کردن کار به جای لیوان و بشکه، بطری‌های مخصوصی را برای این نوشیدنی سفارش داد که امروزه همه آن را می‌شناسند و در نهایت محصولش را در سراسر آمریکا توزیع کرد.

با این تغییرات همه دیگر می‌توانستند حتی در خانه‌هایشان هم کوکاکولا بنوشند. در سال ۱۸۹۶، ده سال بعد از تهیه نخستین ترکیب کوکاکولا آسا کندلر برای نخستین بار این نوشیدنی را به خارج از مرزهای آمریکا صادر کرد.

منبع تاریخچه : ویکی پدیا