بستن

تعداد کاربران اینستاگرام از مرز ۷۰۰ میلیون نفر گذشت

شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرد که تعداد کاربران اینستاگرام در چهار ماه گذشته سال ۲۰۱۷ به اندازه ۱۰۰ میلیون نفر افزایش یافته و در کل به بیش از ۷۰۰ میلیون نفر رسیده است.

بی‌شک یکی از عوامل اصلی در افزایش تعداد کاربران اینستاگرام افزودن ابزارها و ویژگی‌های جدید این سرویس، همانند Stories، Live Video و پیام‌های قابل حذف در دایرکت است.

طبق آمارهایی غیررسمی و با توجه به آمارهای کشورهای منطقه به‌نظر می‌رسد تعداد کاربران ایرانی اینستاگرام در حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون نفر باشد.

اینستاگرام که زیر نظر شبکه اجتماعی فیسبوک فعالیت می‌کند توانسته است در سیستم‌های اجتماعی اشتراک گذاری عکس و فیلم گوی رقابت را از رقبا بگیرد. این یکی از موفق‌ترین خرید‌های اینستاگرام در طول سال‌های اخیر است.

فیسبوک در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را در حالی که تنها ۱۳ کارمند داشت و تعداد کاربران آن نزدیک به ۳۰ میلیون نفر بود، با پرداخت یک میلیارد دلار تصاحب کرد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل و بنیان‌گذار فیسبوک، پس از تصاحب اینستاگرام به این نکته اشاره کرده بود که تصاحب اینستاگرام با این تعداد کاربر، موفقیت بزرگی برای این شبکه اجتماعی بوده است؛ چراکه فیسبوک تا آن زمان سرویسی با این حجم تصاحب نکرده بود.

اینستاگرام حاصل تلاش دو تن از فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد با نام‌های کوین سیستروم و مایک کریگر است. بر اساس آخرین برآوردهای صورت گرفته، ارزش اینستاگرام به بیش از ۳۵ میلیارد دلار رسیده است.

برچسب : اینستاگرامتبلیغات در اینستاگرامتعداد کاربران اینستاگرامشبکه اجتماعیشبکه اجتماعی اینستاگرامشبکه اجتماعی فیسبوککاربران ایرانی اینستاگرامکاربران اینستاگرامموفقیت در اینستاگرام
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
نام‌گذاری یک روز با عنوانی خاص، یکی از راه‌هایی است…