بستن
بازاریابیبرندینگ

تلفیقی از چند مدل بازاریابی در کمپین دیجی‌کالا : مسابقه لبخند آبی آسمان

digikala-home

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا امسال کمپین‌های تبلیغاتی خود را با موضوعات برندینگ و تغییراتی در لوگو و معرفی خود روی بیلبورد و لم پوست شروع کرد.
تبلیغات محیطی دیجی‌کالا
حال دیجی‌کالا اسفند ۱۳۹۳ را با شروع یک کمپین دیجیتالی با چاشنی فروش به پایان می‌رساند. فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا با برپایی « مسابقه لبخند آبی آسمان » اقدام به معرفی خدمات سایت دیجی‌کالا کرده است.
digikala-home
این کمپین که با موضوع سهیم شدن در ایجاد هوای پاک با خرید اینترنتی و کاهش رفت‌وآمدهای شهری است از چندین بخش در حوزه بازاریابی تشکیل‌شده است و با جوایز دوره‌ایی و نهایی به جذب مخاطبین می‌پردازد.
کمپین فوق با عضویت در وب‌سایت دیجی‌کالا شروع می‌شود و مخاطبین می‌توانند برای افزایش امتیاز خود در قرعه‌کشی‌ها به دو شکل زیر اقدام کنند:
۱- خرید کالا توسط خود مخاطب
۲- معرفی دوستان خود برای شرکت در مسابقه
۳- خرید کالا توسط دوستانی که از طریق مخاطب معرفی‌شده‌اند

در قسمت اول دیجی‌کالا با استفاده از بازاریابی دیجیتالی توانسته فهرستی از مشتریان بالقوه را در اختیار بگیرد و با استفاده از قدم‌های بعدی در ایمیل مارکتینگ و بازاریابی آنلاین و همچنین قرعه‌کشی مربوط به مسابقه در راستای طرح‌های انگیزشی مخاطب را ترغیب به خرید کالا کند.
اما رسالت کمپین در همین‌جا به پایان نمی‌رسد و همان‌طور که شاهد هستیم در قسمت دوم مخاطب می‌تواند با معرفی دیجی‌کالا و مسابقه مذکور دوستان خود را برای ثبت‌نام در مسابقه دعوت کرده و به ازای هر یک از آن‌ها امتیاز مجزا بگیرد.
مسابقه لبخند آبی آسمان دیجی‌کالا
این عملکرد از ساده‌ترین و موثرترین روش‌های بازاریابی در حوزه دیجیتال، جهت جلب مخاطب است که پیش‌ازاین نیز از قطر ایرلاین شاهد آن بودیم.
این نوع بازاریابی را می‌توان نوعی بازاریابی Referral marketing دانست که با استفاده از تبلیغات دهان‌به‌دهان ( word of mouth) در بستر اینترنت به سرعت نشر پیدا می‌کند..

اما در مرحله آخر که مربوط به «خرید کالا توسط دوستانی که از طریق مخاطب معرفی‌شده‌اند» است بدین شکل خواهد بود که مخاطب اولیه از خرید هریک از دوستان خود نیز امتیاز دریافت می‌کند.
در این بخش می‌توان گفت طرح وارد فاز دیگری از بازاریابی شبیه به بازاریابی چند‌سطحی Multi-level marketing می‌گردد.
در این روش افراد با ترغیب دوستان خود به خرید کالا از دیجی‌کالا علاوه برافزایش امتیازات خود به‌نوعی در بازاریابی برای دیجی‌کالا شرکت می‌کنند.

همان‌طور که می‌بینید هزینه‌های اولیه راه‌اندازی این کمپین بسیار پایین بوده و حتی می‌تواند با اعضای خود سایت شروع شود ولی نتایجی که به دست خواهد آمد بسیار ارزشمند است و در این از بازاریابی شما تنها با ارائه خدمات مناسب به مشتریان جدید می‌توانید مهر تأییدی بر پیشنهاد کاربران که دوستان خود را به کسب‌و‌کار شما دعوت می‌کنند و به تبلیغات آن می‌پردازند.

جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید اینجا کلیک کنید.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
فوکوس گروپ (Focus Group) یکی از مؤلفه های اصلی فرآیند تحقیقات بازار است.  زمانی که
از دوم سپتامبر تا ششم اکتبر ۲۰۱۹ ، شرکت برگرکینگ قصد برگزاری جلسه‌ای سیاسی در
وقتی بحث تبلیغات مطرح می‌شود یکی از نکته هایی که به ذهن ایده پردازان میاید
برچسب : MLMMulti-level marketingReferral marketingwomبازاریابی چند سطحیبازاریابی دهان به دهانبازاریابی دیجیتالتبلیغات کلامیدیجی‌کالاقرعه کشی دیجی کالاکمپین تبلیغاتیلبخند آبی آسمانمسابقه دیجی کالامسابقه لبخند آبی آسمان
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

3 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
ایجاد ارتباط قوی با مشتریان آن‌ها را تشویق می‌کند تا…