بستن
بازاریابی

ایده خلاقانه برای معرفی سیستم اضطراری تویوتا لندکروزر

سیستم اضطراری تویوتا لندکروز ۱

وقتی شما صاحب محصولی هستید که بیشترین درخواست را در یک بازار داشته باشد، چه کار می‌کنید؟
مردم کشور استرالیا با پنج میلیون کیلومتر بیابان، بیشترین متقاضی تویوتا لندکروزر Toyota Land Cruiser هستند و با توجه به اینکه این شاسی بلند SUV با چقرمگی افسانه‌ای خود می‌تواند به‌راحتی از مناطق صعب‌العبور استرالیا بگذرد و سرنشینانش سفری زیبا را تجربه کنند.

ولی از آنجایی که موضوع به برند تویوتا مربوط می‌شود، تنها یک بازار پرتقاضا موجب نمی‌شود که فروشندگان لندکروزر با خیالی آسوده به فروش محصولات بی‌رقیب خود ادامه دهند. در آخرین بررسی‌های انجام شده توسط تیم بازاریابی جهانی تویوتا مشخص شده است که ۶۵درصد از استرالیا فاقد دسترسی و آنتن‌دهی تلفن همراه است و همین موضوع باعث شد تا تویوتا با همکاری یک شرکت تحقیقاتی موفق به تجهیز خودروهای تویوتا لندکروزر به سیستم اضطراری کند.

سیستم اضطراری تویوتا لندکروزر دستگاهی مقاوم بابهره گیری از تکنوبوژی WIFI, UHF and Delay Tolerant Networking (DTN) است که در هر منطقه تا شعاع ۲۵ کیلومتر توانایی ارسال پیام اضطراری دارد. بدین ترتیب هر یک از خودروهای مجهز به این تکنولوژی می‌توانند همچون یک ایستگاه ارسال موج تا ۲۵ کیلومتر تبدیل شود و پوشش‌دهی این شبکه را چندین برابر کنند.

ویدئوی مربوط به سیستم اضطراری تویوتا لندکروزر :

بنابراین تکنولوژی سیستم اضطراری تویوتا لندکروزر این امکان را به خریداران این محصول می‌دهد تا با خیالی آسوده به سفرها و ماجراجویی‌های خود در دل بیابان‌های بی‌پایان استرالیا بپردازند.

به گفته مدیر بازاریابی تویوتا تجهیز محصولات این شرکت تنها از دید یک کالای لوکس دیده نمی‌شود و تنها با این ایده انجام می‌شود که هریک از این امکانات شکافی بین مرگ و زندگی را پرمی‌کنند.

سیستم اضطراری تویوتا لندکروز 2
سیستم اضطراری تویوتا لندکروز 3
سیستم اضطراری تویوتا لندکروز 4
سیستم اضطراری تویوتا لندکروز5

نگاهی اجمالی به این نوع موضوعنشان می‌دهد که بازاریابی و تولید محصول تنها به رفع نیاز خریدار ختم نمی‌شود کمااینکه این محصول نیازهای زیادی از مشتریان خود را برطرف می‌کرد. ولی یک امکان‌سنجی ساده و اصولی توانسته امکانی را برای مشتری ایجاد کند که در قدم های بعدی یکی از نیازهای اساسی در صنعت خودروسازی شود.

سیستم اضطراری تویوتا لندکروز تنها یک مثال در صنعت خودروسازی محسوب می‌شود ولی درس حاصل از آن یک چراغی برای تمام بازاریابان است که فراتر از نیاز مشتری به خلق محصولات و سرویس های ویژه می‌زنند و نمونه بارز آن را نیز در محصولات اپل شاهد بوده‌ایم.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین خودروهای برند پورشه مدل Porsche 911 است. حال پورشه اولین
یکی از بحث‌هایی که در صنعت خودرو بجز خودروهای خودران بسیار داغ است، موضوع استفاده
یکی از موضوعات مورد علاقه افراد فعال در حوزه تکنولوژی، مشاهده ویدئوهای بازگشایی یا جعبه‌گشایی
برچسب : آپشن بندکروزامکانسنجی محصولایده بازاریابیبازاریابی محصولبازاریابی و مارکتینگتبلیغ بازاریابیتبلیغ خلاقانهتولید محصول جدید تویوتاتویوتا لندکروزرخودروی شاسی بلندسیستم اضطراری خودرومشخصات تویوتا لندکروز
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
اینترنت اشیا The internet of Things مفهومی است که روز…