بستن

بهترین شاخص‌ها برای اندازه‌گیری محتوای موفق چیست؟

content marketing index

یکی از مهمترین نکات در تولید محتوا اندازه‌گیری میزان اثربخشی آنهاست. مطمئناً محاسبه محتوای موفق در فضای دیجیتال و آنلاین کار سختی نیست اما اینکه چه معیاری را به عنوان شاخص اثربخشی در نظر بگیریم بسیار مهم است.

معیارها و شاخص‌های مختلفی وجود دارد که به شما نتیجه اثربخشی محتوای تولیدی‌تان را نشان می‌دهد. اما اینکه کدام شاخص مهم‌تر است و اثربخشی بهتری را برای محتوای تولیدی شما محاسبه می‌کند موضوعی است که باید به آن توجه کنید. اما فراموش نکنیم که محتوای موفق از دید افراد مختلف تفاوت دارد و هر کس بنا به نیاز خود موفقیت محتوا را می‌سنجد.

در میان ناشران سه شاخص اصلی برای محاسبه میزان اثربخشی محتوای تولیدی عبارت هستند از “زمان ماندن در صفحه” ، “تعداد نمایش صفحه” و “اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی”.

براساس این نظرسنجی برندها براین باور هستند که هرچند اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی موضوع مهمی برای اندازه‌گیری موفقیت محتوا هستند اما مهمترین موضوع “تبدیل” یا برقراری ارتباط با مخاطبین از اصلی‌ترین شاخص‌های اندازه‌گیری موفقیت محتوا است.

براساس این نظرسنجی و تحلیل انجام شده، به نظر می‌رسد هرچقدر ناشران محتوا تمرکز خود را بر نگه‌داشتن کاربران در صفحه وب و محتوا قرار داده‌اند، برندها تبدیل شدن این کاربران به مشتری و مصرف‌کننده کالا یا خدمات اهمیت دارد.

برچسب : اثربخشی محتوابازاریابی محتوادیجیتال مارکتینگمحتوای موثرمحتوای موفقموفقیت در تولید محتوا
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
علت تمایز یک برند از رقبا به شناختن مخاطبان و…