بستن
بازاریابیتبلیغات

مشترکین ایرانسل به رسانۀ تبلیغاتی تبدیل شده‌اند ؛ تبلیغ عجیب آی سیم

irancell-isim

در پی معرفی محصولِ جدید ایرانسل با نام isim، شهر با بیلبوردهای آن آذین شده است؛ محصولی که ادعای ایرانسل در متفاوت بودن صاحبانش نسبت به دیگران است، گویا پُر بیراه نیست اما نه بخاطر خود محصول، بلکه بخاطر نحوۀ تبلیغ آن!!!
مشترکین قدیمی ایرانسل جدیداً با اتفاقِ عجیب و منحصربفردی از سمت اپراتور خود مواجه شدند؛ روز دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ایرانسل به مشترکینِ خود پیامِ پیشواز اجباری و بدونِ اطلاع قبلی هدیه داد!!!
irancell-isim
در این روز هنگام تماس با دوستانی که از مشترکین ایرانسل هستند یک پیام تبلیغاتی به‌جای آهنگ پیشواز شنیده می‌شد: « سیم‌کارتِ دائمی آی‌سیم با پیش‌شمارۀ ۰۹۰۲ برای شما که می‌خواهید متمایز باشید … »!. پیغامی که بسیاری از تماس گیرندگان با خطوط ایرانسل را با شوک مواجه کرد.
abuse-marketing-imarketor
می‌توان گفت که ایرانسل با این کار نه تنها حقوق مصرف‌کننده را رعایت نکرده است بلکه از مشترکینِ خود سوءِاستفادۀ تبلیغاتی و مارکتینگی کرده، آن هم بدون کسب اجازه!
تا به امروز تنها شاهدِ بحث و مجادله در مورد کسب اجازه از مشترکین مبنی بر دریافت پیامکِ تبلیغاتی بودیم، غافل از اینکه ایرانسل برای تبلیغِ محصول جدید خود، تمامی حقوق مصرف‌کننده را زیر پا گذاشته و از آنها به عنوان یک رسانۀ تبلیغاتیِ بدون جیره و مواجب استفاده کرده است.
مدیران ایرانسل پس از سال‌ها بمباران پیامکی مشترکین برای استفاده از انواع و اقسام طرح‌های انگیزشی، این‌بار دست به سوءاستفاده از خود آنها برای معرفی محصول جدیدشان زده‌اند.
tatoo-ads-imarketor
تا قبل از این شاهد مواردی از قبیل خالکوبیِ نام یک برند روی بدن مشتریان بوده‌ایم که البته آنها با تصمیم آگاهانه و میل شخصی و دریافت مبلغ بسیار زیادی پول، خود را به عنوان یک رسانۀ تبلیغاتی معرفی می‌کنند، اما این اقدامِ ایرانسل کاملاً غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسد.
شاید بهتر بود که ایرانسل قبل از تصمیم برای انجام این‌کار از مشترکین خود اجازه می‌گرفت و حتی در قبال همکاری آنها با ایرانسل تخفیفات ویژه‌ای در مکالمات آتی به آنها ارائه دهد.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
ایرانسل محصول جدید خود را با نام آی‌سیم iSIM با شعار « خطی نو در
افزایش تبلیغات برنامه ریزی شده در فضای اجتماعی، پیش روی برندها دریایی از فرصت برای
سال ۲۰۱۹ مطمئنا چالش‌های جدیدی را برای بازاریابان خواهد داشت. در ادامه ترندهای تبلیغات در
برچسب : isim ایرانسلآهنگ پیشوازآی سیماپراتور ایرانسلپیام پیشوازتبلیغ عجیب آی سیمرعایت حقوق مصرف کنندهسوءاستفاده تبلیغاتیمشترکین ایرانسل

No Comments

  1. به نظر من ایرانسل با این کار نه تنها کمکی به ارتقای برندش نکرد بلکه با ایجاد نارضایتی در مشترکینش ، تصویر چیپ برند ایرانسل را تقویت کرد.
    اگر قرار است آی سیم جایگاه برند ایرانسل را ارتقا دهد ، این گونه روشهای غیر اخلاقی تبلیغاتی قطعا اثر مثبتی بر روی برند آی سیم نخواهد داشت.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
نوکیا در یک تیزر تبلیغاتی به معرفی سری جدید لومیا…