رنگ سال 2022 اعلام شد: آبی ارغوانی

آبی ارغوانی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 2

طبق روال هر ساله رنگ سال جدید توسط صنعت فشن معرفی شد و رنگ سال 2022 آبی ارغوانی اعلام شد. البته تصمیم رنگ سال بنا بر فاکتورهای بسیاری انجام می شود که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

آبی ارغوانی رنگ سال 2022

رنگ سال 2022

سال 2021 با همه سال‌های پیش از آن یک فرق بزرگ و اساسی داشت: با خروج از قرنطینه، بسیاری از مردم جهان بر روی سبک زندگی روزمره خود بازنگری و راه‌های جدیدی برای تعامل، تجارت و پیشبرد روال عادی زندگی ابداع کرده‌اند.

به گفته مدیران موسسه رنگ پنتون، رنگ سال 2021، رنگ آبی ارغوانی است. این رنگ نماد اقتدار بوده و ترکیب رنگ آبی و قرمز با یکدیگر از یک طرف نشان از وفاداری و ثبات و از طرف دیگر نشان از انرژی و هیجان دارد. ترکیب این دو رنگ نماد تازگی است.

آبی ارغوانی

لاری پرسمن، معاون مدیر موسسه رنگ پنتون در ادامه خاطرنشان کرد:

«رنگ سال پنتون بازتابی از آنچه می‌باشد که در دنیا در حال رخ دادن است. مردم به دنبال چیزی هستند تا به آینده امیدوار شوند.»

انتخاب یک رنگ ترکیبی به عنوان رنگ سال 2022 برای اولین بار در طول تاریخ حکایت از نوآوری و تغییر و تحولی دارد که در حال وقوع است.

از سال 2000 تاکنون، تیم کارشناسان موسسه رنگ پنتون ترند‌های دنیای مد، سرگرمی، هنر، دیزاین و سفر را بررسی کرده اند تا به رنگی برسند که نماد همه آن‌ها باشد.

پنتون در پی عبور از سالی بسیار غم انگیز، دو رنگ را به عنوان رنگ سال 2021 انتخاب کرد: خاکستری سمبل اطمینان و انعطاف پذیری بود. در عین حال رنگ زرد، حکایت از شادی، نور خورشید، خوش بینی و امید نسبت به فردایی بهتر داشت.

در سال‌های اخیر رنگ‌های آبی کلاسیک، صخره‌های مرجانی، بنفش اولترا و سبز رنگ‌های برتر سال را تشکیل می‌دادند.

آبی کلاسیک رنگ سال 2020 از نگاه موسسه رنگ پنتون بود.

رنگ سال 2022: Very Peri

رنگ سال 2022

کد رنگ سال 2022: #6768AB

در دو سال گذشته، پنتون با مشارکت مرکز هنری «Artechouse» کاری کرد تا مهمانان در شهر نیویورک در رنگ سال غرق شوند. امسال نیز از رنگ سال به عنوان پس زمینه استفاده شده و عموم مردم از حضور در نمایشگاهی با این تم لذت خواهند برد.

لینک منبع: www.usatoday.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 2