آدیداس برند ریبوک را به فروش می‌رساند

آدیداس برند ریبوک را به فروش میرساند | آیمارکتور

آدیداس بالاخره تصمیم به فروش برند ریبوک گرفت

آدیداس که پیش از این ریبوک را در سال 2005 به مبلغ 4 میلیارد دلار خریداری کرده بود، حالا این برند تولید کننده پوشاک ورزشی را به مبلغ 2.5 میلیارد دلار به شرکت مدیریت برند آمریکایی «Authentic Brands Group» می‌فروشد.

در ادامه ریبوک به مجموعه ای از برند‌های تلاشگر تحت مراقبت «Authentic» از جمله «Brooks Brothers» و «Forever 21» ملحق خواهد شد. به گزارش نیویورک تایمز، معامله فوق در حالی انجام می‌شود که Authentic آماده تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام است.

جیمی سالتر، مدیر اجرایی Authentic گفت: «ما سال‌هاست که برای خرید برند ریبوک برنامه ریزی می‌کنیم. ریبوک نه تنها از جایگاه خاصی در ذهن و قلب مصرف کنندگان در سرتاسر جهان برخوردار است بلکه این برند از یک سیستم توزیع بین المللی گسترده نیز بهره می‌برد.»

مطالعه بیشتر: کمپین بازاریابی جذاب ریبوک

برند ریبوک آخرین برند فروخته شده آدیداس نیست و نخواهد بود!

در حال حاضر، ریبوک در 80 کشور جهان شعبه دارد و تقریبا 70 درصد از فعالیت‌های ان خارج از کانادا و ایالات متحده آمریکا در جریان است. پس از خرید، دفتر مرکزی برند همچنان در شهر بوستون، واقع در ایالت ماساچوست، مستقر خواهد ماند.

چندان جای تعجب نیست اگر می‌بینیم که آدیداس تمایل دارد ریبوک را بفروشد زیرا میزان فروش برند با افتی 19 درصدی از 2 میلیارد 50 میلیون دلار در سال 2019 به 1 میلیارد و 650 میلیون دلار در سال 2020 رسید. ریبوک تنها برندی نیست که آدیداس آن را فروخته بلکه برند گلف «TaylorMade» و برند کفش «Rockport» نیز قرار است در آینده نزدیک فروخته شوند.

بیشتر بخوانید : کتونی نایک و گمان تقلب در المپیک 2020 توکیو

به نظر می‌رسد که ریبوک از سال 2016 تاکنون با آدیداس مشکل داشته که آن را می‌توان از این قبیل اظهارات «کسپر رورستد»، مدیر اجرایی آدیداس فهمید: «برای مدت زمان مشخصی، احتمالا برند قوی تر از محصولات ظاهر می‌شد. در شرایط کنونی باید اطمینان حاصل کنیم که خواهیم توانست ارتباطی مجدد میان مشتریان و برندی که داریم، ایجاد کنیم.»

همان طور که از شواهد و قرائن پیداست، آدیداس در احیای برند و بازگشت به دوران شکوهمند خود کاملا موفق عمل نکرده است. شکیل اونیل، سوپر استار دنیای بسکتبال، که در سال 1992 میلادی با همکاری ریبوک یک خط تولید کفش کتانی را راه اندازی کرد و در سال 2015 درصدی از برند خود را به Authentic فروخت، اعتقاد دارد که این معامله یک گام مثبت به شمار می‌رود.

او به نمایندگی از Authentic گفت: «رویایی محقق شده و ما از ورود این برند افسانه ای به خانواده خود استقبال می‌کنیم.»

منبع : www.designtaxi.com