آلودگی هوا یک تهدید اجتماعی ، یک فرصت مارکتینگ

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

air_pollution_by_cristianac-d5oorqn
آلودگی هوا چیزی نیست که مربوط به یک شهر و یک نقطه از جهان باشد، تقریباً در تمام نقاط دنیا مردم شهرهای بزرگ و شهرهای صنعتی با این مشکل دست به گریبان هستند.
از این دسته می‌توان به شهرهای بزرگ ایران، مخصوصاً تهران، اصفهان و صدالبته اهواز (بدلیل ذرات معلق گردوغبار در هوا) با عنوان آلوده‌ترین شهرهای کشور یاد کرد.
tehran-air
به‌هرحال آلودگی هوا اجتناب ناپذیر است و زندگی روزمرۀ ما، مخصوصاً در ماه‌های سرد سال، با آن عجین شده است؛ اما این تهدید فرصتی ایجاد می‌کند که سازمان‌ها و ارگان‌های خصوصی و دولتی بتوانند از آن برای همراه نمودن مردم با خود استفاده کنند و دست به برپایی و برگزاری کمپین‌های مختلف بزنند که گاه تبلیغاتی است و گاه اطلاع‌رسانی. ولی در هر صورت و با هر هدفی که باشد، می‌تواند قدمی مثبت در مسیر کمک به بهبود وضعیت آلودگی هوا و سلامت جامعه باشد.

برای مثال در دنیا شرکت‌های مختلف با اهدای ماسک، دسته‌ای از بادکنک برای نشان دادن تمایل همیاری در رفع این عارضه و حتی تعطیل نمودن یک روزۀ شرکت و حتی تشویق مردم به انجام امور بصورت اینترنتی، به گونه‌ای مسئولیت اجتماعی خود را ادا کرده و در این بین نیز توانسته‌اند از یک تهدید زیست محیطی به عنوان یک فرصت مارکتینگ برای سازمان خود بهره ببرند.

در زیر می‌توانیم کمپین انجمن Clean Air Asia را ببینیم:

The Dirtier The Air The More Noise Hiar You Need
” شما به موهای بینی بیشتری در هوای آلوده نیاز دارد ”
noisehair_posters_final
وب‌سایت این کمپین را ببینید: www.cleanairasia.org

برخی دیگر از کمپین‌های شرکت‌های مختلف مرتبط با آلودگی هوا:
– بیلبورد کوکاکولا متشکل از درختچه‌های کوچک
cocal-cola-air-pollution

– نمونه‌های از کمپین‌های آلودگی هوا در چین :
پکن-هوا-آلوده
china-air
صاحبان برندها و سازمان‌ها هم می‌توانند به‌جای اهدای برخی از هدایا و اجرای برخی از کمپین‌های تبلیغاتی به مناسبت اعیاد و رویدادهای مختلف یا به‌جای چاپ سررسید برای سال 1394، با مشتریان خود در حمایت از مقابله با آلودگی هوا همراه شوند. قدم اول را همین الان بردارید.