آمار اینفلوئنسر مارکتینگ در دنیا

داستان برند
به این مطلب رای دهید:
کل: 0 میانگین: 0

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing در حال حاضر یکی از حوزه‌های جذاب و پرطرفدار بازاریابی است که به علت گرایش روزافزون مردم به استفاده از شبکه‌های اجتماعی اهمیت بیشتری یافته است. در ادامه برای تبیین اهمیت این روش از بازاریابی 13 آمار اینفلوئنسر مارکتینگ جالب در مورد آن آورده‌ایم.

13 آمار اینفلوئنسر مارکتینگ

 1. تصمیم خرید 70 درصد افراد نسل Y در آمریکا تحت تأثیر توصیه‌های دوستانشان در شبکه‌های اجتماعی است.
 2. اینفلوئنسرهایی که سلبریتی نیستند نسبت به سلبریتی‌ها 10 برابر تأثیرگذاری بیشتر بر تصمیم خرید مردم دارند.
 3. فیسبوک تأثیرگذارترین شبکه اجتماعی است. 19 درصد تصمیم‌های خرید تحت تأثیر پست‌های فیسبوک اتخاذ شده‌اند. یوتیوب نیز با 18% تأثیرگذاری در رتبه دوم قرار دارد.
 4. 47 درصد اینفلوئنسرها با برندهایی همکاری می‌کنند که ارزش‌‌هایش همسو با ارزش‌های خودشان باشد.
 5.  Marketly مطالعه‌ای روی بیش از 800 هزار اکانت اینستاگرام انجام داد. مشخص شد اکانت‌های اینستاگرامی که کمتر از 1000 فالوئر دارند نرخ لایک 8 درصدی و نرخ کامنت 0.5 درصدی دارند.
 6. در مطالعه Marketly مشخص شد اکانت‌های اینستاگرامی که بیش از 10 میلیون فالوئر دارند نرخ لایک 1.6 درصدی و نرخ کامنت 0.04 درصدی دارند.
 7. نرخ بازگشت سرمایه برای اینفلوئنسر مارکتینگ 11 برابر سایر روش‌های رایج مارکتینگ است.
 8. مطالعه‌ای که توسط Linqia انجام شد نشان داد که بودجه استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ در سال 2017 نسبت به سال 2016 دو برابر شده است. همچنین 39% مدیران بازاریابی قصد افزایش بودجه اینفلوئنسر مارکتینگ را در سال 2018 دارند.
 9. در همین مطالعه مشخص شد که 46% کارشناسان بازاریابی سالانه 2 تا 5 کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ برای هر برند اجرا می‌کنند. 30% کارشناسان نیز بیش از 5 کمپین در سال برای هر برند اجرا می‌کنند.
 10. 62% کارشناسان بازاریابی در هر کمپین با بیش از 10 اینفلوئنسر کار می‌کنند. 24% کارشناسان بازاریابی نیز در هر کمپین با 25 تا 30 اینفلوئنسر کار می‌کنند.
 11. محبوب‌ترین پلتفرم برای پیاده‌سازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در بین کارشناسان بازاریابی، اینستاگرام است. اسنپ چت و توئیتر نیز کمترین محبوبیت را در میان کارشناسان دارند.
 12. جستجوی کلمه influencer Marketing نسبت به سال گذشته رشد 325 درصدی را تجربه کرده است.
 13. در مطالعه‌ای که Influencer Marketing Hub انجام داد مشخص شد که به دست آوردن مشتری از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ 2 برابر سریع‌تر از به دست آوردن مشتری از طریق جستجوی ارگانیک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرخ مشارکت کاربران در شبکه‌های اجتماعی مختلف مقاله متوسط نرخ مشارکت در کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ را بخوانید.

منبع: shanebarker.com