10 شرکت برتر آمریکایی در پرداخت حقوق و دستمزد کدام هستند؟

چه شرکت‌هایی به کارکنانشان بیشترین دستمزد را پرداخت می‌کنند؟

طبق یک بررسی انجام‌شده در میان کارگران آمریکایی، نشان داده شده است که متوسط حقوق دریافتی‌شان در سال 50 هزار دلار آمریکا است که در این میان پرداختی شرکت‌ها با هم تفاوت‌های بسیاری دارند.

وب‌سایت آنلاین استخدام گلاسدور Glassdoor به‌تازگی آماری از شرکت‌هایی که بیشترین حقوق را به کارکنانشان پرداخت کرده‌اند، منتشر کرده است.
با توجه به گزارش منتشره، شرکت‌هایی که در حوزه‌ی مشاوره و تکنولوژی فعالیت دارند جزو ردیف اول شرکت‌هایی هستند که در مجموع میزان دستمزد کارکنانشان نسبت به سایر شرکت‌ها بالاتر است.

شرکت مشاوره‌ بین‌المللی A.T.Kearney واقع در شیکاگو در صدر لیست جای دارد. این شرکت به‌طور متوسط مجموعاً مبلغ 167534 دلار به کارکنانش پرداخت می‌کند. مبلغی که هیچ شرکت دیگری تاکنون به آن عدد نرسیده است.

مطالعه بیشتر: فهرست صد شرکت برتر ایران 1393

در این فهرست همچنین شرکت مشاوره‌ای استراتژی جهانی Strategy& با پرداخت متوسط 160000 دلار به کارکنانش جایگاه دوم را از آن خود کرده است.

سومین شرکتی که بیشترین حقوق را در میان سایرین به کارکنان خود پرداخت می‌کند، شرکت چندملیتی Juniper Networks است که در حوزه فناوری اطلاعات و شبکه‌های رایانه‌ای فعال است. حقوق متوسط پرداختی به کارکنان در این شرکت عددی در حدود 157000 دلار است.

شرکت‌‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات همچون گوگل، آمازون و VMware نیز دستمزدهای بالایی را به کارکنانشان در نظر می‌گیرند و در رتبه‌های بعدی این لیست قرار می‌گیرند.

جدول زیر 10 شرکت برتر آمریکایی در پرداخت حقوق و دستمزد را نشان می‌دهد:
20160421_Pay (1)

منبع: مجله فوربز