آموزش استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ برای برند

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

همانطور که می‌دانیم، یکی از موثرترین روش‌های در حوزه معرفی و فروش محصولات روش تبلیغاتی کلامی یا WOM است. این نوع تبلیغات در تمام رنج‌های سنی از نوجوانان تا افراد مسن از دسته عوامل تاثیرگذار در تسریع فروش محصول محسوب می‌شود.

روش‌های بسیار زیادی برای موفقیت این نوع تبلیغات وجود دارد که از تکنیک‌های متفاوتی در آن استفاده می‌شود، اما با قدرت نفوذ شبکه‌های اجتماعی و پیدایش افراد تاثیرگذار در آن با نام اینفلوئنسر یا اینستاگرامر ، عملاً ابزار جدیدی در این حوزه ایجاد شده است تا بتوانیم به تبلیغات کلامی بپردازیم.

اینفلوئنسر Influencer در لغت به معنای تاثیرگذار است و در حوزه بازاریابی به معنای افرادی هستند که کلام آنها در بین جامعه هدف مشخصی (فالوورهایش) از قدرت نفوذ بالای برخوردار است.

با توجه به صحبتی که انجام شد، اولین نکته در استفاده از اینفلوئنسر حتما به مخاطبین و فالوورهای وی دقت داشته باشید که فالوورهای آنان جز مخاطبین کمپین بازاریابی یا کمپین تبلیغاتی شما باشند.

دومین نکته در هنگام استفاده از اینفلوئنسر توانایی و قدرت نفوذ آن در بین هوادارانش است، یعنی تا چه حد بتواند مشتریان ایجاد مشتریان بالقوه نماید تا در این مرحله با یک نیاز سنجی ساده بتوان این افراد را به مشتریان بالفعل تبدیل کرد.

سومین نکته قابلیت اینفلوئنسر در ایجاد ارزش افزوده برای برند است. یک اینفلوئنسر واقعی باید بطور طبیعی ایجاد ارزش افزوده برای برند ایجاد کند و در غیر اینصورت یکی از اصولی‌ترین نکات تبلیغات کلامی رعایت نشده است. زیرا اولین کاری که یک مُبَلِغ برند در تبلیغات برند می‌کند ایجاد یک ترغیب در مخاطب برای خرید محصول است.

اما هرچند استفاده از اینفلوئنسر در تبلیغات ایران با رشد فزاینده‌ای روبرو بوده است متاسفانه هیچ‌گونه آموزش یا تکنیکی در انتخاب آنها برای برندها مورد استفاده قرار نگرفته است.

هیچ‌کس از یک اینفلوئنسر توقع ایجاد یک کمپین دیجیتال یا طراحی تبلیغ موثر را ندارد ولی از برند و صاحبین برند توقع می‌رود که حتما در کنار انتخاب اینفلوئنسر یک مشاور و طراح کمپین تبلیغاتی داشته باشند.
حتما در نظر داشته باشید تخصص یک اینفلوئنسر در کسب هوادار است ولی تخصص مشاور بازاریابی حفظ هویت و شان برند و تبدیل بالای نرخ تبلیغات به فروش است.

دقت نداشتن به موضوعات فوق منجر به عذرخواهی صاحب برند از مخاطبین خواهد شد یا مانند ویدئوی زیر نه تنها هیچ کدام از معیارهای تبلیغ یک محصول را ندارد بلکه ایجاد انزجار و ضد برند می‌شود.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0