آگهی تلویزیونی با افول تعداد بیننده، گران‌تر می‌شود!

آگهی تلویزیونی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

سفارش دهندگان و آژانس‌های تبلیغات تلویزیونی خود را برای یک تحول بزرگ آماده می‌کنند! بر اساس پیش‌بینی‌ها نرخ رشد قیمت آگهی تلویزیونی در آینده دورقمی خواهد شد. در صورت بالارفتن هزینه‌ها، تبلیغ‌کنندگان کالا و خدمات قصد دارند به تخصیص بودجه برای پخش آنلاین آگهی تلویزیونی خود روی بیاورند.

باتوجه‌به نظرات کارشناسان شرکت سرمایه‌گذاری رسانه‌ای «GroupM»، پس از یک سال رکود که بی‌شباهت به دوران رکود بزرگ – یک دهه پیش از آغاز جنگ جهانی دوم در فاصله اواخر 1929 تا اوایل 1940 نبود – نیست؛ حالا دیگر انتظار می‌رود که پیش‌بینی‌های تحلیلگران جامه عمل تحقق پیدا کرده و هزینه تبلیغات تلویزیونی به رشدی 9.3 درصدی در سال 2021 دست یابد!

آگهی تلویزیونی در حال افول ، هزینه تبلیغات تلویزیونی در حال صعود!

آمار و ارقام از واقعیت دیگری نیز پرده برمی‌دارند. با کاهش محبوبیت شبکه‌های متداول تلویزیونی و به پیروی از آن آگهی تلویزیونی، بازاریابان از این شبکه‌ها پا پس‌کشیده و در صدد آن هستند تا بودجه خود را به شکل دیگری از تبلیغات اختصاص دهند.

بر اساس گزارش دریافتی از اداره تبلیغات Interactive Advertising Bureau report ، حدود 73 درصد از سفارش دهندگان آگهی تبلیغاتی که در حال حاضر مبلغی را به تبلیغ در تلویزیون‌های اینترنتی اختصاص می‌دهند، مدعی‌اند که بودجه آن‌ها از هزینه شبکه‌های تلویزیونی تأمین می‌شود.

با افزایش هزینه «CPM» (هزینه مابه ازای هر هزار نفر بیننده) و به دنبال آن دورقمی شدن نرخ رشد سالیانه هزینه تبلیغات تلویزیونی در ابتدای سال جاری میلادی، برخی تبلیغ‌کنندگان کالا و خدمات آماده انتقال بودجه به فایل‌های ویدئویی‌و‌صوتی دیجیتال هستند.

نکته قابل توجه آن است که در بحبوحه این داستان‌ها، مردم همچنان به خرید بسته‌های اشتراک تلویزیون‌های پخش خانگی VOD مثل نتفلیکس و آمازون ادامه می‌دهند تا مجبور نباشند حین تماشای برنامه‌های محبوب خود آگهی تبلیغاتی ببینند.

بااین‌وجود روند پرداخت هزینه برای استفاده از سرویس‌های پخش صدا و تصویر تحت حمایت آگهی‌های تبلیغاتی هنوز به قوت خود باقی است که البته حجم آگهی تبلیغاتی آن‌ها بسیار کمتر از تلویزیون‌های سنتی است.

به گفته «تاد جونگر»، تحلیلگر ارشد بازار و بورس در شرکت تحقیقاتی «برنستین»، اولویت تماشای برنامه‌ها از شبکه‌های تلویزیونی سنتی در هفته سوم آوریل نسبت به مدت مشابه سال گذشته در میان افراد 18 تا 49 ساله 22 درصد کاهش‌یافته است! در همین مدت، میزان مشاهده ویدئو‌های دیجیتال از طریق وب‌سایت تحلیلی «eMarketer» با رشدی 25.4 درصدی به 133 دقیقه در روز رسیده است.

بر مبنای نتایج گزارش «شاخص استاندارد رسانه» محصول شرکت انتشاراتی «مدیا پست»، در سال 2021 «شاخص قیمت‌گذاری پخش در شبکه» رشد 27 درصدی هزینه تبلیغات نسبت به پارسال را نشان می‌دهد.

تبلیغ‌کنندگان در آینده نزدیک با کاهش بیننده شبکه‌های تلویزیونی رو به رو می‌شوند، اما مشخص نیست که اشتیاق وافر آن‌ها برای تخصیص بودجه‌ای که «هزینه انتقام از کووید-19» نامیده می‌شود، تا چه حد خواهد توانست خواسته مدیران تلویزیون‌های سنتی را برآورده سازد.

منبع: www.businessinsider.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0