آینده از آن فروش مستقیم اینترنتی D2C است

فروش مستقیم اینترنتی

 فروش مستقیم اینترنتی (D2C) امسال افزایش چشم‌گیری خواهد داشت و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد اکثر برندها و مارک‌های بزرگ و کوچک به فروش محصولات خود از طریق سایت‌های واسطه پایان دهند و خودشان محصولاتشان را صورت اینترنتی به فروش برسانند. شیوع ویروس کرونا هم سبب شده این روند، سرعت بیشتری به خود بگیرد. بنابراین کسب‌ و کارهای کوچک باید برای خرده فروشی آنلاین برنامه ویژه‌ای داشته باشند.

آمار رشد فروش مستقیم اینترنتی

در سال 2019 ، فروش مستقیم اینترنتی D2C در ایالات متحده به 14.28 میلیارد دلار رسید. برای سال 2020 پیش بینی می‌شود که میزان فروش 24.3٪ و به 17.75 میلیارد دلار برسد. اگرچه برای پیش بینی تأثیر کامل ویروس کرونا در فروش مستقیم اینترنتی D2C خیلی زود است، اما احتمالا باید شاهد افزایش فروش مستقیم اینترنتی باشیم.

به گفته تحلیل‌گر ارشد سایت eMarketer از سال 2016 تا 2019 ، تجارت الکترونیک D2C با رشد سه تا شش برابر نرخ فروش کلی تجارت الکترونیک افزایش یافت. D2C به عنوان درصد متوسط ​​بازار تجارت الکترونیک ایالات متحده در سال جاری با مقدار 2.6٪ باقی مانده است و براین واقعیت تأکید می‌کند که بیشتر خرده فروشان برای گرفتن سهم قابل توجهی از بازار تلاش می‌کنند.
10 شرکت برتر تجارت الکترونیکی درایالات متحده – به رهبری آمازون با 38.7٪ – نماینده حدود 60٪ از فروش تجارت الکترونیک در سال 2020 هستند. این آمار احتمالا در ماه‌های آینده تغییرات چشمگیری خواهد داشت.

لیپسون گفته است که: تأثیر فروش اینترنتی برندها به صورت جداگانه در سایت خودشان، در حال حاضر بسیار بیشتر از سهم بازار تجارت الکترونیکی جمعی آنها است زیرا برندها اکنون به دنبال مطابقت با نوآوری‌های محصول و تطبیق کتاب‌های بازاریابی D2C هستند. لازم به ذکر است که بسیاری از رهبران D2C مانند Warby Parker ، Casper و Away به طور شگفت‌انگیزی رشد فروش را از فروش مستقیم به جای کانال‌های تجارت الکترونیکی تولید می‌کنند.

فروش مستقیم اینترنتی

چرا فروش اینترنتی؟

رشد آینده تجارت الکترونیکی D2C از ترکیبی از خریداران جدید وارد این بخش و افزایش هزینه های هر خریدار ناشی می‌شود. امسال 87.3 میلیون نفر در سنین 14 سال و بالاتر در ایالات متحده اقدام به خرید از طریق قروش مستقیم اینترنتی D2C می‌کنند که نسبت به سال گذشته 10.3 درصد رشد داشته است.
در همین حال ، هزینه برای هر خریدار 12.7٪ تا 203 دلار افزایش پیدا کرده است.. تا سال 2022 تعداد خریداران تجارت الکترونیکی D2C به یک نقطه عطف رسیده و 103.4 میلیون نفر خواهد بود.

با ورود برندهای بیشتر به بازار اصلی ، بازار D2C ، صعود خود را ادامه خواهد داد و با باز کردن مکان های مستقیم و ظهور در کانال های تبلیغاتی سنتی مانند تلویزیون ، حضور گسترده تری پیدا می‌کند. اما در فضای D2C برنده ها و بازنده هایی خواهند بود و بسیاری در حفظ مسیر رشد خود هنگام دریافت سود با چالش هایی روبرو خواهند شد. برخی سرانجام شکست می خورند ، و برخی دیگر نیز به دست می آیند ، اما تعداد انگشت شماری منتخب به عنوان مارک های فردا ظاهر می‌شود.

فروش مستقیم اینترنتی

چرا باید این پیش‌بینی را جدی بگیریم؟

پیش‌بینی‌ها و تخمین‌های eMarketer مبتنی بر تجزیه و تحلیل داده‌های کمی و کیفی از شرکت‌های تحقیقاتی، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های رسانه‌ای و شرکت‌های عمومی است. به علاوه مصاحبه با مدیران ارشد ناشران ، خریداران آگهی و آژانس ها.
هر پیش‌بینی eMarketer در ماتریس بزرگتر از همه پیش‌بینی‌های خود است. با همان فرضیات و چارچوب کلی که برای پروژه های مختلف در مناطق مختلفی استفاده می‌شود. ارزیابی مجدد داده‌های موجود به معنای پیش‌بینی نشان دهنده آخرین تحولات تجاری، روندهای فناوری و تغییرات اقتصادی است.

مطالعه بیشتر: تبلیغات در 10 سال آینده

در باره eMarketer

eMarketer که در سال 1996 تأسیس شد ، اولین مکانی است که به دنبال تحقیق در مورد بازاریابی در دنیای دیجیتال است. eMarketer هزاران شرکت در سراسر جهان را قادر می سازد تا روند بازاریابی ، رفتار مصرف کننده را درک کنند و داده های لازم را برای موفقیت در اقتصاد رقابتی و در حال تغییر وسریع دیجیتالی شدن به دست آورند.

محصولات پرچمدار eMarketer ، eMarketer PRO ، محل استقرار کلیه تحقیقات eMarketer است ، از جمله پیش بینی‌های مشهور این موسسه، گزارش‌های تحلیلی از داده‌های جمع آوری شده از 3،000+ منبع  مصاحبه با رهبران صنعت، مقالات، نمودارها و داده‌های مقایسه‌ای بازار.
روزنامه‌های رایگان روزانه eMarketer شامل ایالات متحده ، EMEA و APAC هستند و توسط بیش از 200،000 خواننده در سطح جهان خوانده می‌شوند. در سال 2016 eMarketer ، Inc. توسط غول رسانه‌ای اروپایی Axel Springer S.E شناخته شد.

* منبع: https://www.emarketer.com