آینده تبلیغات آنلاین تا سال 2021 به کدام سمت می‌رود؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

یکی از مهمترین چالش‌های پیش‌روی فعالان حوزه تبلیغات آنلاین و بازاریابان دیجیتال ، ماندن در بازار همیشه در حال تغییر فضای دیجیتال است.
هرچند در سال‌های اخیر می‌توان بهتر پیش‌بینی کرد که ترند تبلیغات آنلاین چه خواهد بود اما حقیقت این است که با توجه به ظهور ابزارها و رسانه‌های جدید، امکان تشخیص زودهنگام تغییرات کار سختی است. تغییرات در فضای دیجیتال در سال‌های اخیر توانسته است کل کسب‌و‌کار تبلیغات آنلاین را به چالش بکشد.

اما بر اساس داده‌های گذشته امکان پیش‌بینی برخی از ترندهای بازار دیجیتال وجود دارد. چیزی که اکثر فعالان این حوزه به آن اطمینان دارند این است که تبلیغات آنلاین به این زودی‌ها اشباع نمی‌شود و همچنان به شدت در حال رشد و توسعه است.

براساس آمار و ارقام موسسه استاتیسا Statisa، کل درآمد تبلیغات دیجیتال در سال 2017 میلادی بیش‌از 227 میلیارد دلار خواهد بود. این رقم در سال 2015 در حدود 168 میلیون دلار آمریکا بوده است.
طبق پیش‌بینی‌های انجام شده میزان کل درآمد حاصل از تبلیغات آنلاین تا سال 2021 چیزی در حدود 332 میلیارد دلار خواهد بود و این یعنی نزدیک به 46 درصد رشد در چهار سال آتی.

اما حوزه‌ تبلیغات رسانه‌های اجتماعی در سال‌های آینده احتمالاً رشد غیر مستقیم سریع‌تری نسبت به دیگر حوزه‌ها خواهد داشت و این خبر خوبی برای اینفلوئنسرها خواهد بود.

بخش بزرگی از کیک تبلیغات آنلاین در سال‌های آتی بدون شک متعلق خواهد بود به تبلیغات صحیح در موتورهای جستجو Search Advertising همچون گوگل، که احتمالاً سهمی در حدود 40 درصد از کل درآمد تبلیغات را در برخواهد داشت.

هرچند به نسبت رشد تبلیغات ویدئویی Video Advertising و بنری Banner Advertising در سال‌های آینده رشد محافظه کارانه‌ای خواهند داشت تبلیغات به شکل آگهی‌های ثابت Classified Advertisingعملاً رشدی نخواهند داشت و باید با آن خداحافظی کرد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0