وقتی ابزارهای فضای مجازی به یک روستای بدون اینترنت می‌رود!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اگر بخواهید جواب سؤالی را جستجو کنید حتماً به گوگل سر می‌زنید و اگر بخواهید یک فایل حجیم را جابجا کنید حتماً به وی‌ترنسفر سر خواهید زد. اما این رفتار در یک روستای کوچک که اینترنت در آن چندان حضور فعالی ندارد برای گرفتن جواب سؤال خود باید به سراغ افراد دیگر روستا بروید و برای جابجا کردن یک وسیله باید از ماشین همسایه خود استفاده کنید.
فراموش نکنید در روستا برای تماشای فیلم به‌جای یوتیوب باید دورهم در یک کافۀ قدیمی با افراد دیگر بنشینید و تلویزیون تماشا کنید.
bf192562e
روستای Civitacampomarano در ایتالیا از اینترنت خوبی برخوردار نیست، می‌شود گفت عملاً در این روستا قابلیت اتصال به فضای مجازی وجود ندارد.
در این روستای کوچک که ۴۰۰ نفر سکنه دارد راه‌های اتصال از طریقی دیگری وجود دارد؛ یک نوعی ارتباط آن‌هم از جنس واقعی که قادر به نشان دادن سنت‌ها و فرهنگ‌عامه است و اجازه می‌دهد مردم و خانواده‌ها به داشتن مبادلات فرهنگی و ملاقات در سطح شهر بپردازند.

یک هنرمند به نام Biancoshock ایده جالبی برای تبادل اطلاعات و برقراری ارتباط ارائه کرده تا نشان دهد که راه‌های ارتباطی و برنامه‌های مجازی، توسط اکثریت قریب به‌اتفاق مردم به‌عنوان راه لازم و ضروری برای زندگی روزمره در نظر گرفته‌شده است تا افراد با یکدیگر تعامل داشته باشند چه‌بهتر که این اتفاق قابل‌لمس در خارج از فضای مجازی و غیرحضوری باشد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0