بستن
مقاله

وقتی ابزارهای فضای مجازی به یک روستای بدون اینترنت می‌رود!

internet-real-life-italian-village-biancoshock-civitacampomarano-fb4

اگر بخواهید جواب سؤالی را جستجو کنید حتماً به گوگل سر می‌زنید و اگر بخواهید یک فایل حجیم را جابجا کنید حتماً به وی‌ترنسفر سر خواهید زد. اما این رفتار در یک روستای کوچک که اینترنت در آن چندان حضور فعالی ندارد برای گرفتن جواب سؤال خود باید به سراغ افراد دیگر روستا بروید و برای جابجا کردن یک وسیله باید از ماشین همسایه خود استفاده کنید.
فراموش نکنید در روستا برای تماشای فیلم به‌جای یوتیوب باید دورهم در یک کافۀ قدیمی با افراد دیگر بنشینید و تلویزیون تماشا کنید.
bf192562e
روستای Civitacampomarano در ایتالیا از اینترنت خوبی برخوردار نیست، می‌شود گفت عملاً در این روستا قابلیت اتصال به فضای مجازی وجود ندارد.
در این روستای کوچک که ۴۰۰ نفر سکنه دارد راه‌های اتصال از طریقی دیگری وجود دارد؛ یک نوعی ارتباط آن‌هم از جنس واقعی که قادر به نشان دادن سنت‌ها و فرهنگ‌عامه است و اجازه می‌دهد مردم و خانواده‌ها به داشتن مبادلات فرهنگی و ملاقات در سطح شهر بپردازند.

یک هنرمند به نام Biancoshock ایده جالبی برای تبادل اطلاعات و برقراری ارتباط ارائه کرده تا نشان دهد که راه‌های ارتباطی و برنامه‌های مجازی، توسط اکثریت قریب به‌اتفاق مردم به‌عنوان راه لازم و ضروری برای زندگی روزمره در نظر گرفته‌شده است تا افراد با یکدیگر تعامل داشته باشند چه‌بهتر که این اتفاق قابل‌لمس در خارج از فضای مجازی و غیرحضوری باشد.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرد که تعداد کاربران اینستاگرام در چهار ماه گذشته سال ۲۰۱۷
شبکه‌های اجتماعی امروزه به یکی از مهمترین رسانه‌های اطلاع‌رسانی تبدیل شده‌اند و دیگر کاربران عادی
با توجه به نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۵ میلادی شبکه اجتماعی فیسبوک Facebook دست
برچسب : دیجیتال مارکتینگروستای کوچکشبکه اجتماعی فیسبوکشبکه اجتماعی یوتیوبفضای مجازینفوذ اینترنتنفوذ فضای وب
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
ایده‌پردازی در هر کمپین تبلیغاتی و بازاریابی مهمترین عامل در…