اتصال اینستاگرام به واتساپ ، اینستاگرام راه را برای مبادله پیام در واتساپ هموار می‌کند

اتصال اینستاگرام به واتساپ
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

از امروز به بعد کسب‌و‌کار‌های مختلف می‌توانند پستی در اینستاگرام گذاشته و از این طریق کاربران را به سوی ارسال پیام در واتساپ هدایت کنند. برای انجام این کار فقط کافیست با اتصال اینستاگرام به واتساپ، دو اکانت خود را، یکی در اینستاگرام و دیگری در واتساپ (البته از نوع تجاری آن)، به یکدیگر متصل کنید.

اتصال اینستاگرام به واتساپ

کار برای آن دسته از مشاغلی که مایل به استفاده از این قابلیت جدید هستند، ساده بوده و تنها کافیست در اپلیکیشن اینستاگرام مراحل زیر به ترتیب طی شوند:

اتصال اینستاگرام به واتساپ

  • وارد قسمت «Profile Settings» شوید.
  • وارد بخش «Contact Options» شوید (اکانت اینستاگرام شما باید از نوع Business باشد تا بتوانید این بخش را ببینید).
  • در بخش «WhatsApp Business Phone Number» شماره واتساپ کسب‌و‌کارتان را ثبت و تایید کنید.
  • به صلاح‌دید خود یک پست را از صفحه اینستاگرامتان انتخاب کنید. پست مورد نظر باید بتواند الهام بخش مخاطبان باشد.
  • بر روی دکمه آبی کلیک کرده، پیغام‌های مورد نظر را گلچین و سپس اعلام کنید که تصمیم دارید گزینه واتساپ را انتخاب کنید.

با توجه به اهداف خود، تصمیم بگیرید که قصد دارید پیامتان را به گوش کدام قشر از مخاطبان برسانید. پس از تعیین رقم بودجه و مدت زمان آگهی تبلیغاتی، حالا نوبت آن فرا رسیده تا انتخاب‌ها را مرور کرده، قبل از اکران نگاهی اجمالی به آگهی تبلیغاتی خود انداخته و سپس بر روی گزینه «ساخت آگهی تبلیغاتی» کلیک کنید.

به دنبال تایید شما، آگهی تبلیغاتی ظرف مدت 24 ساعت آینده پخش خواهد شد.

اینستاگرام در وبلاگ خود اعلام کرد:

«با بررسی رفتار کاربران تصمیم بر آن شد تا این قابلیت جدید فراهم شود. به این ترتیب کسب‌و‌کار‌ها می‌توانند دست به تولید و اکران آگهی‌هایی بزنند که در ادامه و از طریق مراجعه به یک لینک از نوع شخص ثالث، امکان هدایت کاربران به واتساپ و گفتگو با صاحبان کسب‌و‌کار در آن جا به وجود خواهد آمد. هدف از انجام چنین اقدامی، از یک طرف ارائه یک راه حل ساده‌تر برای برقراری ارتباط میان افراد و کسب‌و‌کار‌ها در واتساپ بوده و از طرف دیگر کمک به کسب‌و‌کار‌هایی است که در راه رسیدن به اهداف خود گام بر می‌دارند. ما دریافته‌ایم که هر کسب‌و‌کاری در نوع خود منحصر به فرد بوده و این قابلیت جدید فرصتی تازه به آن‌ها می‌دهد تا در حوزه کاری خود موفق شوند.»

لینک منبع: adweek.com