کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ و روش صحیح برگزاری آن

کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

دنیای کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار وسیع و گسترده است و از آنجایی که برگزاری چنین کمپین‌هایی با استقبال زیادی از سوی شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار روبه‌رو شده، در این مقاله به توضیح روش‌های صحیح برگزاری کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ می‌پردازیم:

چنانچه قصد اجرای یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ را برای کسب و کار خود را دارید می‌توانید از خدمات پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ باکس‌ادز بهره‌مند شوید و یا برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۳ تماس بگیرید.

کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ به معنای استفاده از افراد و برندهای تاثیر‌گذار در یک فضای دیجیتال خاص در جهت معرفی محصولات و خدمات به منظور آشنایی افراد مختلف با آن برند و در نتیجه جذب مشتری و افزایش فروش و درآمد برای یک کسب و کار است. این یک استراتژی جدید در دنیای دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود و از این رو اجرای صحیح آن از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ چرا که در صورت عدم اجرای صحیح و مناسب نه تنها نتیجه مناسبی نخواهد داشت، بلکه منجر به ایجاد ضرر و آسیب به کسب و کار مورد نظر خواهد شد.

چگونگی اجرای صحیح کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ :

برای اجرای گام‌ها و روش‌های مختلف در جهت پیاده‌سازی و اجرای صحیح کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ به نکات زیر توجه کنید :

 • در ابتدا می‌بایست مخاطبان خاص و دقیق خود را از اجرای کمپین دیجیتال مارکتینگ به صورت کامل شناسایی کنید.
 • در مرحله بعدی می‌بایست شیوه اجرا و معرفی محصولات، خدمات و ویژگی هایی که بر آن‌ متمرکز خواهید بود را به صورت کامل مشخص کنید.
 • در گام بعد نوبت انتخاب اینفلوئنسر‌های مورد نظر می‌باشد. انتخاب اینفلوئنسرهایی که می‌خواهید با آنها کار کنید اهمیت بسزایی در موفقیت و یا عدم موفقیت یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ دارد. اینفلوئنسرهایی که انتخاب می‌کنید باید محتوایی را منتشر کنند که با محصولات یا خدمات شما منطبق باشند و موضوع و تم کلی پیج آنها با نحوه کار شما مطابقت داشته باشد.
 • در ادامه بصورت حرفه‌ای تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار اینفلوئنسرهای مورد نظر قرار داده و کمپین خود را اجرا کنید.
 • توصیه می شود بصورت موازی دیگر استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ را هم، به صورت همزمان با این کمپین در جهت بازدهی و گرفتن نتیجه حداکثری پیاده‌سازی و اجرا کنید.

نباید های اینفلوئنسر مارکتینگ :

 • از اینفلوئنسرهای غیر مرتبط استفاده نکنید‌. چرا که در این صورت محتوای شما در مکانی نمایش داده می‌شود که مخاطبی ندارد و بازخود مناسبی دریافت نخواهد کرد و با این کار تنها هزینه خود را هدر داده‌اید.
 • کار کردن با اینفلوئنسرهای غیر مرتبط اعتبار و برند شما را دچار آسیب خواهد کرد پس در انتخاب اینفلوئنسرهایی که می‌خواهید با آنها کار کنید دقت کنید.
 • نباید انتظار یک نتیجه‌ی فوق‌العاده عادی و معجزه‌آسا از کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خود داشته باشید.

نمونه کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ چیکلات

شرکت ایران شکلات با نام تجاری چیچک با همکاری آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان به مناسبت نوروز 1398، کمپین چیکلات را برگزار کرد و برای پروموت این کمپین از راه‌های گوناگونی از جمله برگزاری کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده شد.

اقدامات مربوط به اینفلوئنسر مارکتینگ این کمپین با استفاده از سامانه باکس ادز انجام شد و ارتباط با اینفلوئنسرهای فعال در این کمپین همگی از طریق این پلتفرم به وقوع پیوست.

 • گام نخست: انتخاب مخاطبان کمپین
  مخاطبان این کمپین خانواده‌های ایرانی بودند.
 • گام دوم: مشخص کردن روش معرفی محصولات
  استراتژی تولید محتوا در قالب عکس از میز پذیرایی نوروزی اینفلوئنسرها، به منظور معرفی محصولات برند چیچک، انتخاب شد.
 • گام سوم: انتخاب اینفلوئنسر‌ها
  بر مبنای بودجه و هدف کمپین، 13 اینفلوئنسرهای ماکرو و میکرو فعال در حوزه زندگی روزمره، مادر و کودک، خانواده و آشپزی، انتخاب شدند.
 • گام چهارم: ارائه اطلاعات مورد نیاز به ایفلوئنسرها برای تولید محتوا
  گاید لاین زیر در ختیار تمامی اینفلوئنسرها قرار گرفت:

راهنمای اینفلوئنسرها

چیچک یه کمپین نوروزی با عنوان چیکلات، از ۲۰ اسفندماه تا ۱۸ فروردین ماه برگزار می‌کند.
در واقع کلمه ی «چیکلات» ترکیبی از دو کلمه “چیچک” و “شکلات” است.

امسال عید، شکلات نخور
چیکلات بخور…
در این کمپین که به صورت UGC برگزار می‌شود از مردم خواسته می‌خواهیم تا هر کدام از محصولات چیچک را به سلیقه و انتخاب خود برای پذیرایی از مهمانان نوروزی شان انتخاب کنند و در کنار سفره پذیرایی نوروزی خود قرار داده و با آن عکاسی کنند. عکس‌ها هم می‌تواند به صورت چیدمانی و دکوراتیو باشد و هم به صورت لایف استایل با حضور میزبان و مهمانانش.
کلا 2 راه برای حضور در کمپین چیکلات وجود دارد:
۱. عکسها را برای صفحه چیچک دایرکت کنند.
۲. عکس رو در صفحه اینستاگرام خودشون منتشر کنند و پیج چیچک رو روی عکسشون تگ کرده و هشتگ چیکلات را زیر تصویر قرار دهند.
آدرس صفحه چیچک :
@chichak.co
از بین عکسهای دریافتی داوری صورت می‌گیرد و ۱۰ نفر بعنوان برنده انتخاب می‌شوند. جایزه ۳ نفر اول سفر به کیش، دوربین پولارایز و پکیج محصولات چیچک است و برای ۷ نفر بعدی جایزه دوربین پولارایز و پکیج محصولات چیچک در نظر گرفته شده است.

اینفلوئنسرها می‌توانند با توجه به توضیحات بالا، با استفاده از خلاقیت خود محصولات پذیرایی چیچک را تهیه کرده و در چیدمان میز پذیرایی خود قرار دهند. عکس‌ها هم میتواند به صورت چیدمانی و دکوراتیو باشد و هم به صورت لایف استایل با حضور میزبان و مهمانانش اما در هر دو حالت تاکید باید بر روی محصولات چیچک باشد.
در متن کپشن باید فالوئرها را به شرکت در کمپین چیکلات دعوت کرده و راه شرکت در مسابقه، نحوه ارسال عکس‌ها، قرعه کشی و جوایز، توضیح داده شود.
بایدها و نبایدها:
1) کلیه فعالیت‌های این کمپین از طریق سایت ba.digital خواهد بود و توسط شرکت چیچک نظارت خواهد شد و اینفلوئنسرها باید از طریق این پلتفرم با شرکت چیچک در ارتباط باشند و محتوای خود را ارسال نمایند.
2)شکلات پذیرایی چیچک در عکس به‌صورت واضح قابل مشاهده باشد.
3) تا 12 ساعت پس از انتشار پست کمپین، هیچ پستی منتشر نشود.
4) 48 ساعت پس از انتشار پست، اسکرین شات گرفته و گزارش مربوطه ارسال شود.
5) اینفلوئنسرها باید به مدت 30 دقیقه پس از انتشار پست به منظور چک کردن دوباره پست و اعمال تغییرات لازم در دسترس باشند.
6) پست به اشتراک گذاشته شده بین سه هفته تا یک ماه باید در پیج اینستاگرام اینفلوئنسر ها بماند.
7) به منظور داشتن حق انتخاب برای شرکت چیچک، اینفلوئنسرها باید 2 یا 3 عکس را ارسال نمایند.
8) اینفلوئنسرها تا 5 روز پیش از موعد انتشار پست، میبایست عکس ها و کپشن خود را از طریق باکس ادز در اختیار شرکت چیچک قرار دهند.

هشتگ اصلی: #چیکلات

سایر هشتگها: #چیچک #کمپین #مسابقه #‎ #جایزه #قرعه_کشی #نوروز #کمپین_نوروزی

نمونه محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسرها

چنانچه قصد اجرای یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ را برای کسب و کار خود را دارید می‌توانید از خدمات پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ باکس‌ادز بهره‌مند شوید و یا برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۳ تماس بگیرید.

کلام آخر :

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از استراتژی‌های بسیار جدید در دنیای دیجیتال مارکتینگ می باشد که در حال آزمایش و خطا در سرتاسر جهان است و دائما نوآوری‌های جدیدی در آن اتفاق می‌افتد، در عین حال باید با اطلاعات کامل و دقیق از این استراتژی بهره برد. اولاً نباید انتظاز معجزه‌آسایی از این استراتژی داشت و مانند هر استراتژی دیگری، کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ  مزایا و معایب خاص خود را دارد و در عین حال باید توجه کرد که در جهت اجرای بهینه و برند‌سازی از اینفلوئنسرهای مرتبط استفاده کرد و به صورت بسیار حرفه‌ای به اجرا و پیاده‌سازی آن پرداخت . به جهت نو بودن، این استراتژی هنوز بصورت جدی مورد توجه و اهمیت و بررسی قرار نگرفته است؛ اما امیدواریم تا در آینده نزدیک شاهد این موضوع باشیم. اگر قصد دارید برای کسب و کار و برند خود از این استراتژی استفاده نمایید می‌بایست توجه نمایید که از نکات گفته شده در بالا بصورت دقیق استفاده نمایید تا بتوانید به نتایج مورد نظر برسید. در آخر این نکته قابل ذکر می باشد که تعداد مخاطبان از اهمیت زیادی برخوردار نیست بلکه این تخصصی بودن و هدفمند بودن مخاطبان می باشد که از اهمیت بسیار بیشتری در جهت برند سازی و افزایش فروش و مشتری و درآمد برای کسب و کار برخوردار می باشد.

 

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0