ادغام شرکت های Warner Bros و Diccovery

ادغام شرکت های Warner Bros و Diccovery و ساختار پیشنهادی این دو شرکت | آیمارکتور
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

ادغام شرکت‌ها

Warner Bros. Diccovery: چیز‌هایی که رویا‌ها را می‌سازند

ادغام شرکت های Warner Bros و Diccovery

کانال تلویزیونی Discovery اخیرا خبر از تاسیس یک شرکت جهانی مستقل فعال در صنعت تفریح و سرگرمی خبر داد.

این موضوع چیزی نیست جز حاصل ادغام دارایی‌های شرکت رسانه ای Warner Media با این شبکه تلویزیونی.

این شرکت جدید، «Warner Bros. Discovery» نام دارد.

به گفته مقامات شرکت، Warner Bros. Discovery نامی است در راستای تقدیر، گرامیداشت و دمیدن روحی تازه در معروف ترین استودیو‌ خلاقیت در سرتاسر جهان با میراثی جهانی و با کیفیت بالا از داستان پردازی مستند که آن را از Discovery به ارث برده است.

دیوید زاسلاو، مدیر عامل Discovery و مدیر اجرایی آتی شرکت پبشنهادی و ترکیبی Warner Bros. Discovery، از نام جدید استودیو Warner Bros. در شهر «بوربانک» (واقع در کالیفرنیا) و در مراسمی با حضور کارمندان WarnerMedia، رونمایی کرد.

او گفت: «Warner Bros. Discovery آرزو دارد تا به مبتکر ترین، هیجان انگیز ترین و سرگرم کننده ترین مکان برای داستان پردازی در جهان تبدیل شود.

این همان چیزی است که شرکت همواره در صدد نیل به آن خواهد بود.

ادغام شرکت های Warner Bros و Diccovery و ساختار پیشنهادی این دو شرکت | آیمارکتور

ادغام شرکت ها : بیانگر صد سال افسانه ای خلاقیت موروثی

ما علاقه خاصی به نام جدید شرکت داریم زیرا نمایانگر ترکیبی از صد‌ سال افسانه ای خلاقیت موروثی، داستان پردازی درست و موثق و ریسک پذیری بالا برای جان بخشیدن و احیای شگفت انگیز ترین داستان‌ها با کمک برند جهانی Discovery است که همیشه به خاطر امانتداری، نوآوری و قدرت الهام بخشی خاص خود، در جایگاهی رفیع ایستاده است.

فرهنگ‌های شگفت انگیز، خلاقانه و ژورنالیستی زیادی هستند که خانواده Warner Bros. Discovery موفق به کشف آن‌ها خواهد شد.

مدیران و کارمندان این شرکت معتقدند که بهترین و مهیج ترین مکان در جهان برای بیان داستان‌های بزرگ، مهم و تاثیرگذار از هر ژانر و از بین تمام پلتفرم‌های موجود، دنیای فیلم، تلویزیون و سیستم پخش آنلاین برنامه‌هاست.

Wordmark اولیه شرکت پیشنهادی شامل این جمله نمادین از فیلم آمریکایی «Maltese Falcon» می‌شود: «چیز‌هایی که رویا‌ها را می‌سازند».

این به مثابه نوعی ادای احترام به میراث غنی به ارث رسیده از Warner Bros. و تمرکز بر روی اهداف شرکت پیشنهادی جدید خواهد بود.

پیش از این بین شرکت مخابرات آمریکا (AT&T) و Discovery یک توافق قطعی حاصل و در سایه آن دارایی‌های اصلی حوزه سرگرمی (entertainment)، ورزشی و خبری WarnerMedia با مهم ترین کسب و کار‌های ورزشی، غیر داستانی و entertainment بین المللی Discovery ترکیب شد تا یک شرکت واحد تاسیس گردد.

این معامله 43 میلیارد دلاری، سه سال پس از خرید سهام شرکت رسانه ای و سرگرمی «Time Warner»، استقلال و جدا شدن AT&T از WarnerMedia را در پی داشت.

Discovery که فی‌البداهه و بدون آمادگی قبلی حکم می‌کند، محتوای از پیش نوشته شده ای را به نمونه کار‌ها (پروفایل) و دارایی‌های خود در حوزه پخش آنلاین خواهد افزود..

ادغام شرکت های Warner Bros و Diccovery و ساختار پیشنهادی این دو شرکت | آیمارکتور

ساختار پیشنهادی شرکت ها

هنوز مشخص نیست که شرکت پیشنهادی چه ساختاری خواهد داشت اما پیش بینی می‌شود که شرکت ترکیبی نوعی بسته نرم افزاری را با همکاری شبکه‌های تلویزیونی Discovery+ و |HBO Max را ارائه دهد.

انتظار می‌رود که قرارداد اواسط سال آینده میلادی عقد گردد.

معامله به موجب صدور حکم کوتاهی از سوی آمازون و به دنبال اعلام نیات این شرکت برای خرید سهام شرکت MGM (فعال در حوزه سرگرمی) انجام می‌شود.

به این ترتیب ظاهرا عصر جدیدی با محوریت ادغام در صنعت سرگرمی به موجب از راه رسیدن موجی از تقاضا‌های دوگانه برای پخش آنلاین، وجه نقد و محتوا در حال شکل گیری است.

منبع : www.deadline.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0