بستن

اردک حمام ، یک پیام مارکتینگ سرگرم‌کننده

Radisson-Hotels-duck

تیر بازاریابی خود را با پیامی سرگرم کننده به هدف بزنید. بدین صورت شما از بازاریابی ویروسی استفاده کرده‌اید، بطوریکه مشتریان از شما برای دیگران تعریف می‌کنند. انتفال کلامی برترین ابزاری‌ست که از هر کمپین تبلیغاتی مؤثرتر است.
شوخ‌طبعی بسیار مفید است، اما باید بسیار حساب شده رفتار کرد، زیرا قرار است مشتریان در مورد شما با دوستان، همکاران، خانواده و هر کس دیگری صحبت کنند؛ پس شما پیامی به چندین گروه متفاوت در بخش‌بندی بازارتان ارسال می‌کنید و این بسیار مهم است که تصویر برند و شرکت شما چگونه در کنار این پیام تبلیغاتیِ سرگرم کننده قرار می‌گیرد.
Radisson-Hotels-duck
مثالی که در این رابطه می‌زنم از مجموعه هتل‌های رادیسون Radisson Hotels است. جایی که عمدۀ مشتریان بیشتر وقت‌شان را در اتاق‌شان و به امور مربوط با کارهای عقب افتاده‌شان می‌گذراند.
رادیسون با ابتکاری خلاقانه یک اردک حمام پلاستیکی در اتاق‌ها قرار می‌داد که مشتریان در صورت تمایل می‌توانستند در هنگام عزیمت به محل زندگی‌شان آنرا به همراه خود برای فرزندان و خانوادۀ خود ببرند.
اردک-حمام-رادینسون
بدین ترتیب پیام رادیسون با هزینۀ بسیار ناچیزی که کرده بود، به راحتی به سراسر جهان انتقال می‌یافت. نتیجۀ کار هتل این بود که صدها هزار ادرک حمام رادیسون راه خود را به چهار گوشۀ جهان بازکردند. کودکان، نامزدها، همسران، دوستان، همکاران و مدیران شروع به دریافت اردک‌هایی کردند که بی‌گمان تبسم را به صورت آنها هدیه می‌دادند.

این حرکت مارکتینگ هتل مهمتر از آنکه نام رادیسون را مطرح کند، یک هویت مثبت به برند رادیسون داد و آن این بود که یک هتل در رتبۀ رادیسون نیز می‌تواند یک سفر کاری را برای شما جذاب و مرفح کند حتی با یک لبخند کوچک!
radisson-hotel-pic
خلاصه می‌کنم :
– در بازاریابی ایده سرگرم کننده به کار ببرید.
– کاری کنید تا دیگران به گونه‌ای مثبت از شما با دوستان‌شان صحبت کنند.
– خاطره‌انگیز شوید و در خاطرها جایی برای خود باز کنید.
– بسیار مراقب باشید که پیام شما به تصویر برندتان آسیب نزند.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
کلینکس Kleenex در راستای اهداف مسئولیت اجتماعی سازمانی CSR خود دست به انجام یک تحقیق
آینه هیولا یا Monster Mirror نام کمپین پپسی مکس PEPSI MAX بود كه همزمان با
فروشگاه لباس برند The North Face در یک برنامه بازاریابی مشتریان خود را در یک
برچسب : اردک پلاستیکی حماماردک حمامبازاریابی ویروسیمارکتینگ سرگرم کنندهمارکتینگ ویروسیهتل رادیسون

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
برخی از شرکت‌ها دست به ارائه اید‌ه‌های مارکتینگ و کمپین‌های…