ارزش اپلیکیشن اوبر بیشتر از برند فورد و جنرال موتورز و هوندا

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اوبر یک اپلیکیش در حوزه حمل‌و‌نقل است که مسافرین از طریق آن تقاضای سواری کرده و موقعیت خودروهای نزدیک به خود را ردیابی می‌کنند. اپلیکیشن اوبر Uber از ماه مارس 2009 فعالیت خود را آغاز کرده است.
uber banner
این اپلیکیشن در دو سال اخیر سروصدای زیادی به راه انداخته است و توانسته است به‌عنوان یک استارتاپ تغییرات بزرگی در صنعت خود ایجاد کند شبیه به کاری که سرویس AirBnB در صنعت هتل‌داری انجام داد.
ارزش اپلیکیشن اوبر در حال حاضر برابر با 62.5 میلیارد دلار برآورد می‌شود. اما نکته جالب در مورد اوبر این است که هنوز یک شرکت خصوصی است و تمایلی به ارائه سهام شرکتش به شکل عمومی ندارد.
uber-gm-ford-valuation_bd1e8
شاید برای شما جالب باشد که بدانید در بازار بورس نیویورک ارزش شرکت‌هایی همچون جنرال موتورز و فورد هر کدام برابر با 56 میلیارد دلار اعلام شد. همچنین آمار بورس نشان می‌دهد ارزش اوبر بالاتر از شرکت خودروسازی هوندا است.
uber-car-makers-market-cap_cfb6e
براساس گزارش‌های اعلام شده اوبر در سال 2013 توانسته است سود خالص 104 میلیون دلار را بدست آورد این در حالی است که پیش‌بینی انجام شده در مورد اپلیکیشن اوبر برای سال 2015 سود خالصی برابر 2 میلیارد دلار است.

اما در مورد آینده نمی‌توان پیش‌بینی درستی داشت، بر طبق اطلاعات منتشر شده اوبر به دنبال روشی برای تغییرات اساسی در حمل‌و‌نقل کالا است تا به رقیبی برای شرکت‌هایی نظیر UPS و فدکس تبدیل شود.

منبع: NYPOST, Forbes

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0