از کفش‌­های جدید نایک خون می­چکد!

زمان مطالعه 2 دقیقه254۰

باور کنید یا نه؛ به کفش‌­های ورزشی مدرن «ایر مکس ۹۷» نایک یک قطره خون انسان تزریق شده است!

این کفش­های شیطانی نتیجه همکاری رپر معروف، لیل ناس ایکس Lil Nas X با یک شرکت سازنده تبلیغات وایرال موسوم به «MSCHF» هستند. دانیل گرینبرگ، موسس این شرکت در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت: این مقدار خون حاصل ترکیب قطرات خون شش نفر اعضای تیم MSCHF با جوهر قرمز رنگی است که داخل حباب موجود پشت کفش­­های ورزشی نایک تزریق می­گردد!

عبارت چاپ شده «انجیل لوقا ۱۰:۱۸» بر روی کفش به این آیه از کتاب مقدس اشاره می­کند: «من شیطان را دیدم که مثل صاعقه از آسمان سقوط کرد.» در ادامه بند کفش­ها منقش به یک سری پنج ضلعی برنزی است که بر زیبایی کار می­افزاید.

دقیقا ۶۶۶ جفت کفش شیطان (اشاره به عدد شیطان) از روز دوشنبه تاکنون به قیمت ۱۰۱۸ دلار در آمریکا به فروش رسیده اند.

گرینبرگ تاکید کرد که نایک به هیچ عنوان در این همکاری سهمی نداشته است.

MSCHF همواره به دلیل شاهکار­های تبلیغاتی جنجالی خود در دنیای اینترنت شهره خاص و عام بوده است. از جمله آن­ها می­توان به «کفش­های عیسی» منقش به لوگوی نایک اشاره نمود که به لطف ۶۰ سی سی آب مقدس تزریق شده به حباب­های پلاستیکی به علاقمندان این امکان را می­دهد تا بر روی آب راه بروند. این گروه همچنین در گذشته از تکه پاره­های کیف‌های «بیرکین» هرمس برای تولید صندل­های «Birkinstock» استفاده کرده است.

با توجه به تعهد نایک مبنی بر توانمند سازی افراد، این غول پوشاک ورزشی به وضوح ناراضی است که از کفش­های آن برای رقص با شیطان استفاده شده است؛ در قالب یک بیانیه، این شرکت تاکید کرد که هیچ ارتباطی با MSCHF ندارد. بر این اساس نایک این کفش­ها را طراحی و عرضه نکرده و هرگز آن­ها را تایید نمی­کند!

خواننده رپ معروف نیز بابت انجام این کار عذرخواهی کرد. با این وجود ویدئوی عذرخواهی او شامل کلیپی است که او را در کنار شیطان نشان می­دهد!

منیع: www.designtaxi.com

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/rpZVE

839 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند