استراتژی بازاریابی شبکه اجتماعی

استراتژی بازاریابی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

تدوین استراتژی مناسب بازاریابی برای شبکه‌های اجتماعی برندها در سال 2021

با پایان یافتن سال 2020، بسیاری از مشاغل با حساب کردن ضررهای خود و ساخت استراتژی مجدد برای سال 2021 روبرو هستند. سال 2020 برای هیچکس آسان نبود اما مطالعه استراتژی بازاریابی سال گذشته بینش ارزشمندی برای ساخت استراتژی بازاریابی شبکه اجتماعی برای سال جدید به ما می‌دهد.

استراتژی بازاریابی به دلیل شیوع کووید 19، مشارکت و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیا بیشتر بود.

در سال 2020 تحولات قابل توجهی در شبکه‌های اجتماعی رخ داده است که صاحبان کسب و کار بسیار به آن بسیار علاقه داشتند، خصوصاً موضوعی مانند بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی.

در ادامه، ایده‌ها و پیشنهاداتی را برای صاحبان کسب و کار که باعث موفقیت بیشتر آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌شود بیان می‌کنیم.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر رابطه

اگر از استراتژی‌های بازاریابی که سال گذشته استفاده می‌کردیم، برای سال جدید نیز استفاده کنیم، افزایش نرخ تعامل و جذب مخاطبان جدید سخت‌تر خواهد بود. 2020 یک سال خاص بوده و فقط چابکی و انعطلف پذیری شما به عنوان یک برند برای همگام سازی با شرایط جدید باعث پیشرفت شما می‌شود.

چند ماه پیش، یک مطالعه نشان داد که حدود 75٪ از شرکت کنندگان، تبلیغات را واقعی نمی‌دانند. این مساله نگران کننده است، اما همچنین افزایش شک و تردید در بین کاربران شبکه های اجتماعی قابل درک است. با افزایش ادعاها و اخبار جعلی و اقدامات غیراخلاقی بازاریابی، این بی اعتمادی تعجب آور نیست.

در سال 2021 خیلی مهم است که مشاغل بر روی ساخت ارتباط واقعی با کارمندان و مشتریان خود تمرکز کنند. همچنین زمان آن است که بازاریابان برای افزایش میزان تعامل، اقدام به استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر کند.

مطالعات نشان می‌دهد که 70٪ مشتریان بیشتر از تبلیغات، به سایر مصرف کنندگان اعتماد دارند. این کاملاً منطقی است و به همین دلیل تبلیغات دهان به دهان به عنوان یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی در طول زمان‌ها باقی مانده است.

برخی از پلتفرم‌های مختلف را به عنوان استراتژی بازاریابی خود، معرفی کنید.

در مارس 2020، TikTok به اوج خود رسید و در حدود 76 میلیون بارگیری ثبت کرد. این میزان کاملاً بالاتر از پیش بینی‌های سال 2019 بود. واضح است که مردم با توجه به وقت اضافی که در قرنطینه داشتند، بیشتر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کردند اما باید در موفقیت آن‌ها از رویکرد منحصر به فرد در تعامل اجتماعی نیز یاد کرد.

استراتژی بازاریابی

افراد می‌خواهند در مدت زمان کمتر، انواع مختلفی از محتوا را ببینند. به نظر می‌رسد هرچه این محتوای ویدیویی کوتاه‌تر باشد، بهتر است و این دقیقاً استراتژی TikTok است. فیسبوک و اینستاگرام نیز با اضافه کردن استوری‌ها از این روش پیروی کردند. حتی یوتیوب ویژگی جدید فیلم‌های فوری را اضافه کرد.

محبوبیت گسترده این مطالب نشان می‌دهد که این چیزی است که بازاریابان باید برای بازاریابی استراتژی برند‌های خود از آن استفاده کنند.

این مسئله برای تمام برندهایی که می‌خواهند از راکد بودنی که تا به حال با بازاریابی عادی فیسبوک و یوتیوب تجربه می‌کردند، فرار کنند، بسیار مهم است. دلیل اهمیت تطبیق استراتژی بازاریابی در همه پلتفرم‌ها این است که میلیون‌ها نفر از جوانان 16 تا 24 ساله که از TikTok استفاده می‌کنند، لزوما در فیسبوک یا اینستاگرام فعال نیستند.

از افزایش جریان مستقیم استفاده کنید.

یکی دیگر از عواقب همه گیری COVID-19 و قرنطینه شدن، افزایش استفاده از ویدئوی زنده در شبکه‌های اجتماعی است. از ویدئوهای زنده برای پر کردن خلا ناشی از عدم حضور جسمی در جلسات، دورهمی‌های خانوادگی و سایر رویدادها استفاده می‌شود.

درحالی که از ویدئوها اینگونه استفاده می‌شد، در سال 2020 راه‌های جدیدی را برای بازاریابان به ارمغان آورد که تا 2021 ادامه دارد. ویدئوهای زنده شاهد تعامل قابل توجهی بوده‌اند که آن‌ها را به عنوان پربازدیدترین محتوای ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی پیشتاز می‌کند.

این به‌طور موثری روند بازاریابی رویدادها را که در اواخر سال 2018 کاهش یافته بود افزایش داد. بافر لیست جالبی از محتواهای احتمالی که می‌تواند از طریق ویدئوی زنده به اشتراک گذاشته شود، به اشتراک گذاشته است که تضمین می‌کند مخاطبان شما را هیجان زده و درگیر خود می‌کند.

تولید محتوا در ساعات اداری کسب و کار خود، جلسات پرسش و پاسخ، پشت صحنه تولید محتوا و کارها، فرایندهای تولید، مصاحبه‌ها و… محتواهایی مانند این‌ها به مخاطب حس نزدیکی می‌دهد. انگار آن‌ها را به خانه‌تان دعوت کرده‌اید که البته با توجه به نرخ فعلی تعامل با محتوای ویدئویی، راهی بزرگ برای پرورش روابط و ایجاد وفاداری می‌شود.

محتوای اجتماعی تولید کنید و درگیر فعالیت‌های اجتماعی شوید.

روند تأثیرات اجتماعی و تولید محتوا در مورد آن در سال 2019 شروع شد. این روند خیلی زود همه گیر شد زیرا نیاز به محتوای اجتماعی به بالاترین حد خود رسید. در حال حاضر اگر برندها در مورد موضوعات اجتماعی سکوت کنند، بی مسئولیت شناخته می‌شوند. طبق گزارشی در 2020، 56%از مصرف‌کنندگان گفتند مشاغلی که در مورد موضوعات مهم سکوت می‌کنند محترم شمرده نمی‌شوند و به آن‌ها اعتماد نمی‌کنند.

از آنجا که جهان و ایالات متحده به دلیل وقایع سال 2020 تغییرات سیاسی زیادی را متحمل شدند، کسب‌وکار شما باید موضع گیری کند. موضع برند در مورد موضوعات، به تدریج بخشی از هویت برند شما خواهد شد و به تحکیم پایه شما کمک می‌کند، بنابراین باید در انتخاب آنچه می‌گویید مراقب باشید.

در بسیاری از موارد، شما می‌توانید حداقل کار را انجام دهید و اطلاعات مفیدی در مورد مسائل اجتماعی ارائه دهید که مخاطبان بیشتری را به خود جلب می‌کند. از هر مسیری که استفاده کنید، روشن است در سال 2021 و بعد از آن، استراتژی‌ بازاریابی تا حد زیادی تحت تأثیر هویت برند قرار می‌گیرد.

سال 2021 سال جالبی است، سالی برای بهبود و بازنشانی بسیاری از برند‌ها، اما برای برند‌هایی که ترجیح می‌دهند به اندازه کافی انعطاف‌پذیر نباشند، ممکن است به گونه دیگری، سال چالش برانگیزی باشد.

اگر قصد راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی، مدیریت اینستاگرام یا به طور کلی فضای آنلاین را دارید،می‌توانید از خدمات شرکت تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0