استراتژی تبلیغات مناسب برای کسب‌وکارهای کوچک

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بهترین استراتژی تبلیغات برای کسب‌وکارهای کوچک

صاحبان مشاغل کوچک باید در مورد استراتژی تبلیغات خود واقع‌بین باشند. به طور معمول، آنها به دنبال راه حل‌های مؤثر و کم‌هزینه هستند، اما، شما فقط می‌توانید یا راه‌حل مؤثر یا کم هزینه داشته باشید. بعید است که یک کانال هم‌زمان مؤثر و ارزان برای تبلیغات خود پیدا کنید.

به همین دلیل کاملاً باید برای تبلیغات هزینه جداگانه اختصاص دهید. با اختصاص مبلغ مناسب به کانال‌های مناسب، می‌توانید نتایج موردنظر خود را به دست آورید یا حداقل نتایج خود را بهبود ببخشید. از آنجا که هزینه ماهانه شما ثابت خواهد بود، می‌توانید نتایج کلی تبلیغات را نیز اندازه‌گیری کنید.

با توجه ‌به نیاز شما برای بهینه‌سازی استراتژی تبلیغات کسب‌وکار خود، در اینجا بهترین استراتژی‌های تبلیغاتی که می‌توانید استفاده کنید آورده‌ایم.

1. مخاطبان خود را هدف قرار دهید

استراتژی تبلیغاتمتأسفیم، اما محصول یا خدمتی خاص که شما تبلیغ می‌کنید با نیازهای افرادی که در حال حاضر مورد هدف قرار داده‌اید، مطابقت ندارد. بسیاری از مشاغل کوچک، علی‌رغم این واقعیت که هدف‌گذاری یکی از مزیت‌های اصلی تبلیغات آنلاین است، کمپین‌های تبلیغاتی مناسبی با استراتژی تبلیغات مخصوص مخاطب هدف شما استفاده نمی‌کنند.

شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تبلیغات دیجیتال از جمله تبلیغات در گوگل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است، برای مشاوره با ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

در واقع، شما باید بتوانید بر اساس داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید، مشتری هدف خود را دقیق مشخص کنید. با در دست‌داشتن این اطلاعات و آنچه در مورد مشتریان فعلی خود می‌دانید، می‌توانید برای جذب مشتری بیشتر، از استراتژی تبلیغات مناسبی استفاده کرده و با تبلیغات جمعیت‌شناختی و روان‌شناسی، مشتری خود را هدف قرار دهید.

اگر تبلیغات آنلاین یا حتی تبلیغات آفلاین دارید، مطمئن شوید که محتوا و تصاویر شما نوع مشتریانی را که می‌خواهید با آن‌ها کار کنید نشان می‌دهد. این استراتژی تبلیغات مناسب برای خوب هدف قراردادن مشتری است.

2.تبلیغات خود را اندازه‌گیری و پیگیری کنید.

استراتژی تبلیغاتبسیاری از مشاغل کوچک نمی‌دانند که آیا تبلیغات آنها واقعاً مؤثر است یا نه. سیستم عامل‌های تبلیغات آنلاین مانند Google AdWords و Facebook آمار گسترده‌ای را در رابطه با تبلیغات شما ارائه می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا بفهمید کدام استراتژی تبلیغات کار می‌کند و کدام مفید نیست.

این به این معنا نیست که شما نیازی به آزمایش نخواهید داشت، زیرا ایجاد آگهی که مورد پسند مشتریان هدف شما باشد ممکن است طول بکشد اما به این معنی است که می‌توانید سریع‌تر در مورد قدم بعدی خود تصمیم بگیرید.

3.بدانید چه زمانی تبلیغ کنید

مخاطب هدف در کسب و کاردر نگاه اول، به نظر می‌رسد تبلیغات در طول سال و پخش بودجه شما به طور مساوی ماه‌به‌ماه، یک رویکرد عاقلانه و منطقی باشد. اما اگر عمیق فکر کنید می‌بینید که کارهای زیادی در گذشته انجام داده اید که دیگر تاثیر گذار نیستند. امکان ندارد که بتوانید یک استراتژی تبلیغات مشابه را در کل سال به کار ببرید.

اگر محصولات شما فصلی است، باید در فصول با عملکرد بالا تبلیغ کنید. حتی ممکن است بخواهید کمی زود شروع کنید و مقداری از تبلیغات خود را تا کمی بعد نگه دارید. برای مثال تبلیغات برای عید نوروز و فصل بهار، بسته به نوع شغلی که دارید، عملکرد بالایی خواهند داشت. اختصاص بودجه تبلیغاتی بیشتر برای این روزها یا تعطیلات دیگر ممکن است سودمندتر باشد.

رقبای بزرگ خود و زمان تبلیغات آنها را در نظر بگیرید. اگر بودجه مناسبی برای تبلیغات در نظر بگیرید ممکن است بتوانید با آن‌ها همگام یا حتی جلوتر از آن‌ها باشید.

4.برندینگ مناسب انجام دهید.

برندینگآیا مشتریان شما می‌توانند بلافاصله تبلیغات شما را بر اساس رنگ، تصاویر یا لوگو شما را شناسایی کنند؟ اگر این سؤال مسخره به نظر می‌رسد، فقط ببینید که برندها و شرکت‌های بزرگ چه کاری انجام می‌دهند. اغلب اوقات، می‌توانید تبلیغات آنها را فقط از طریق رنگ‌هایی که استفاده می‌کنند تشخیص دهید.

با گذشت زمان، مشتریان شما طرح‌های تبلیغاتی شما را شناسایی کرده و به آنها پاسخ می‌دهند. ممکن است فکر کنید تنوع در تبلیغات بهتر است و هر بار تبلیغ جدیدی می‌سازید، برند تجاری خود را تغییر دهید، اما این موضوع در طولانی مدت گیج کننده و بی اثر خواهد بود. هدف شما باید حضور در مکان‌های مورد انتظار و تبلیغاتی که  آشنا به نظر برسد باشد.

5.از منابع خود به ‌خوبی استفاده کنید

استراتژی بازاریابی و تبلیغاتی در شبکه های اجتماعیاهمیت رتبه‌بندی در موتور جستجو را قطعا می‌دانید، اما ممکن است به سادگی منابع و زمان لازم برای ایجاد محتوای آموزنده جدید را برای وبسایت خود نداشته باشید.

بهترین راه شما استفاده از خدماتی مانند گوگل ادوردز و Bing Ads است، بنابراین بدون اینکه پست‌ها را برای کلمات کلیدی انتخابی خود بهینه کنید، در نتایج SERP بالاتر ظاهر می‌شوید. اگر بودجه‌ای برای تبلیغ اختصاص داده‌اید اما زمان ایجاد محتوا را ندارید، این کار می‌تواند استفاده خوبی از منابع مالی اختصاص داده شده به تبلیغات باشد.

اگر بودجه کمی برای تبلیغات داشته باشید، ساخت یک آگهی تبلیغاتی گران‌قیمت، استراتژی تبلیغات مناسبی نخواهد بود. یک کمپین تبلیغاتی فیسبوک یا اینستاگرام بسیار عملی‌تر خواهد بود.

6.در مکان‌های مناسب ظاهر شوید

کجا تبلیغ کنم بهتره؟به‌عنوان‌مثال، اگر شما یک نمایش رادیویی خاصی را دوست داشته باشید و تصور کنید که مشتریان شما نیز آن را دوست دارند، ممکن است اشتباه کرده باشید و برای یک تبلیغ رادیویی که می‌تواند گران و بی‌اثر باشد هزینه کرده باشید.

به همین علت است که شناخت مشتری هدف، استراتژی تبلیغات مهمی برای کسب و کار شما است. شما باید مشتریان خود را بشناسید تا درک کنید که آنها چگونه در اینترنت فعالیت می‌کنند، چه کتاب‌ها و مجله‌هایی را می‌خوانند، کدام پادکست‌ها و نمایش‌های رادیویی گوش می‌دهند تا بتوانید مکان درست را برای تبلیغ خود بیابید.

و سخن آخر، فرصت‌های زیادی برای کسب درآمد از طریق تبلیغات وجود دارد. نکته اصلی در این است که بدانید مشتریان هدف شما چه کسانی هستند، جایی که دوست دارند در آنجا معاشرت کنند کجاست و بنابراین کجا افراد بیشتری مانند آنها را پیدا خواهید کرد تا منابع خود را به آن کانال‌های خاص اختصاص دهید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تبلیغات دیجیتال از جمله تبلیغات در گوگل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است، برای مشاوره با ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

منبع: entrepreneur.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0