استراتژی فروش جدید پراکتر و گمبل P&G

زمان مطالعه 2 دقیقه5.1K۲

پراکتر و گمبل P&G یکی از بزرگترین توزیع‌کنندگان برندهای مطرح جهان در یک اقدام غافلگیرانه دست به اتخاذ استراتژی فروش جدیدی زده است.
Timeline
همانطور که می‌دانید پراکتر و گمبل P&G، انحصار بسیاری از برندهای مطرح جهان مانند کرست Crest، براون Braun، ژیلت Gillette، اورال بی Oral-B، تاید Tide، آریل Ariel، دوراسل Duracell، پمپرز Pampers، گوچی Gucci، پنتن Pantene، هد اند شولدرز Head & shoulders و بسیاری دیگر از برندها را در اختیار دارد.
pg-sales
در جدیدترین استراتژی فروش اتخاذ شده از سوی این شرکت، تمرکز روی برندهای پرفروشی خواهد بود که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروش دارند و توجه اصلی روی محصولاتی همچون تاید، کرست و پمپرز خواهد بود که فروش‌های یک میلیارد دلاری دارند.

این تصمیم پراکتر و گمبل P&G در راستای اهداف شرکت مبنی بر زود بازده‌شدن درآمد شرکت خواهد بود بطوری که بتواند با توانایی رشد سریع، سودآورتر باشد.
بدون شک تبعات خارج شدن برخی برندها از نقطه نظر و دایرۀ توجه پی‌اند‌جی، گریبان‌گیر آژانس‌های تبلیغاتی Publicis Groupe ، Leo Burnett and Saatchi & Saatchi و WPP Group’s Grey خواهد شد، زیرا مسلم است با توجه به استراتژی فروش جدید پی‌اند‌جی سفارشات این شرکت از آژانس‌های تبلیغاتی بسیار کمتر خواهد شد.
tide-pg
تنوع برندهای پراکتر‌و‌گمبل P&G، در سال گذشته نزدیک به ۹.۷ میلیارد دلار هزینۀ تبلیغات را نسبت به درآمد ۸۰ میلیارد دلاری به این شرکت تحمیل کرده است.
بر اساس آمار مطرح شده توسط پراکتر و گمبل P&G رشد سود خالص این شرکت نزدیک به یک درصد بوده است که پیش‌بینی می‌شود با روند جدید، رشد قابل توجه‌تری را شاهد باشیم.

لینک کوتاه
http://bit.ly/2X32ujg

787 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

2 Comments

  1. مجتبی

    سلام سعید جان مرسی از مقاله خوبی که گذاشتی.
    خیلی دوست دارم که بتونم در این سایت من هم فعال باشم. مرسی – فراهانی

  1. هستی

    جالب بود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند