بستن
بازاریابیمحصول

استراتژی فروش جدید پراکتر و گمبل P&G

pg-sales

پراکتر و گمبل P&G یکی از بزرگترین توزیع‌کنندگان برندهای مطرح جهان در یک اقدام غافلگیرانه دست به اتخاذ استراتژی فروش جدیدی زده است.
Timeline
همانطور که می‌دانید پراکتر و گمبل P&G، انحصار بسیاری از برندهای مطرح جهان مانند کرست Crest، براون Braun، ژیلت Gillette، اورال بی Oral-B، تاید Tide، آریل Ariel، دوراسل Duracell، پمپرز Pampers، گوچی Gucci، پنتن Pantene، هد اند شولدرز Head & shoulders و بسیاری دیگر از برندها را در اختیار دارد.
pg-sales
در جدیدترین استراتژی فروش اتخاذ شده از سوی این شرکت، تمرکز روی برندهای پرفروشی خواهد بود که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروش دارند و توجه اصلی روی محصولاتی همچون تاید، کرست و پمپرز خواهد بود که فروش‌های یک میلیارد دلاری دارند.

این تصمیم پراکتر و گمبل P&G در راستای اهداف شرکت مبنی بر زود بازده‌شدن درآمد شرکت خواهد بود بطوری که بتواند با توانایی رشد سریع، سودآورتر باشد.
بدون شک تبعات خارج شدن برخی برندها از نقطه نظر و دایرۀ توجه پی‌اند‌جی، گریبان‌گیر آژانس‌های تبلیغاتی Publicis Groupe ، Leo Burnett and Saatchi & Saatchi و WPP Group’s Grey خواهد شد، زیرا مسلم است با توجه به استراتژی فروش جدید پی‌اند‌جی سفارشات این شرکت از آژانس‌های تبلیغاتی بسیار کمتر خواهد شد.
tide-pg
تنوع برندهای پراکتر‌و‌گمبل P&G، در سال گذشته نزدیک به ۹٫۷ میلیارد دلار هزینۀ تبلیغات را نسبت به درآمد ۸۰ میلیارد دلاری به این شرکت تحمیل کرده است.
بر اساس آمار مطرح شده توسط پراکتر و گمبل P&G رشد سود خالص این شرکت نزدیک به یک درصد بوده است که پیش‌بینی می‌شود با روند جدید، رشد قابل توجه‌تری را شاهد باشیم.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
انجمن بین‌المللی تبلیغات (ANA) و اتحادیه تبلیغاتی (TAC) گزارشی را از تأثیر گسترده‌ی هزینه‌های تبلیغات
شرکت لگو جدید ترین عضو کلکسیون Star Wars خود را معرفی کرد. "Devastrator"  یک مدل
مایکروسافت خانواده سرفیس خود را تا دسکتاپ ها گسترش داد. این کمپانی به‌تازگی مایکروسافت سرفیس
برچسب : bruancrestp&gpamperssaatchi and saatchitideاستراتژیپراکتر و گمبلتمرکز فروشسود خالصهزینه تبلیغات
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

2 دیدگاه

  1. سلام سعید جان مرسی از مقاله خوبی که گذاشتی.
    خیلی دوست دارم که بتونم در این سایت من هم فعال باشم. مرسی – فراهانی

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
آژانس تبلیغاتی بادکوبه همراستا با اجرای تعهدات خود در حوزه…