استراتژی فروش جدید پراکتر و گمبل P&G

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

پراکتر و گمبل P&G یکی از بزرگترین توزیع‌کنندگان برندهای مطرح جهان در یک اقدام غافلگیرانه دست به اتخاذ استراتژی فروش جدیدی زده است.
Timeline
همانطور که می‌دانید پراکتر و گمبل P&G، انحصار بسیاری از برندهای مطرح جهان مانند کرست Crest، براون Braun، ژیلت Gillette، اورال بی Oral-B، تاید Tide، آریل Ariel، دوراسل Duracell، پمپرز Pampers، گوچی Gucci، پنتن Pantene، هد اند شولدرز Head & shoulders و بسیاری دیگر از برندها را در اختیار دارد.
pg-sales
در جدیدترین استراتژی فروش اتخاذ شده از سوی این شرکت، تمرکز روی برندهای پرفروشی خواهد بود که بیش از 100 میلیون دلار فروش دارند و توجه اصلی روی محصولاتی همچون تاید، کرست و پمپرز خواهد بود که فروش‌های یک میلیارد دلاری دارند.

این تصمیم پراکتر و گمبل P&G در راستای اهداف شرکت مبنی بر زود بازده‌شدن درآمد شرکت خواهد بود بطوری که بتواند با توانایی رشد سریع، سودآورتر باشد.
بدون شک تبعات خارج شدن برخی برندها از نقطه نظر و دایرۀ توجه پی‌اند‌جی، گریبان‌گیر آژانس‌های تبلیغاتی Publicis Groupe ، Leo Burnett and Saatchi & Saatchi و WPP Group’s Grey خواهد شد، زیرا مسلم است با توجه به استراتژی فروش جدید پی‌اند‌جی سفارشات این شرکت از آژانس‌های تبلیغاتی بسیار کمتر خواهد شد.
tide-pg
تنوع برندهای پراکتر‌و‌گمبل P&G، در سال گذشته نزدیک به 9.7 میلیارد دلار هزینۀ تبلیغات را نسبت به درآمد 80 میلیارد دلاری به این شرکت تحمیل کرده است.
بر اساس آمار مطرح شده توسط پراکتر و گمبل P&G رشد سود خالص این شرکت نزدیک به یک درصد بوده است که پیش‌بینی می‌شود با روند جدید، رشد قابل توجه‌تری را شاهد باشیم.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0
بیشتر بخوانید:  ارزش اپلیکیشن اوبر بیشتر از برند فورد و جنرال موتورز و هوندا