چند استراتژی مفید برای فعالیت شرکت شما در توییتر

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بر اساس آمار منتشر از وب‌سایت mention.com از تعداد یک میلیار پيامِ Mention شده (‌ پيامی حاوی @ خطاب به يک عضو مشخص در شبكه‌های اجتماعی ) که در طی دو سال اخیر در شبکه‌های اجتماعی برای حدود 200000 شرکت‌ گذاشته شده‌است، بیش از 66 درصد آنها از طریق توییتر twitter بوده‌است که حدود 17 درصد محتوی نکات مثبت، 6 درصد منفی و الباقی بیطرفانه ارسال شده‌اند.
twitter-business

روزهای شنبه و یکشنبه،‌ کمتر از 12 % از فعالیت‌های هفتگی کاربران در توییتر را در پی داشته و باقيِ روزها با نزدیک به 16 درصد عملکرد یکسانی برای ارتباط با شرکت‌های عضو شبکه‌های اجتماعی را نشان می‌دهد. از این ميان نیز تنها 8.5 درصد از مخاطبین بیش از 500 طرفدار ( دنبال‌کننده ) داشته‌اند که در نتیجه پاسخگویی شرکت‌ها به آنان می‌توانسته تبعات مثبت فراوان‌تری را نصیب‌شان کند.
twitter-1
با توجه به آمار فوق، در ادامه به دلایلی اشاره می‌کنیم که به توسعۀ فعالیت و تغییر استراتژی حضور شرکت و کسب‌و‌کار شما در توییتر twitter کمک کند:

براساس یک نمونه آمارگیری از میان بیش از 35 میلیون Mention مربوط به 23000 شرکت، به‌طور میانگین در 32 توییت روزانه و 273 توییت هفتگی نام شرکت‌ها منشن شده است.
– نتیجه اینکه به صحبت‌ها و توییت‌های مردم در مورد شرکت‌تان گوش فرا داده و تیم پشتیبانی‌تان را با تیم روابط عمومی خود در شبکه‌های اجتماعی مرتبط کنید.

بیش از 30 درصد از توییت‌ها، بدون منشن Mention کردن نام کمپانی ارسال می‌شود:
– با به‌کارگیریِ برنامه‌های مانیتورینگ ‌می‌توانید 30 درصد بیشتر از بازخوردهای مثبت و منفی کاربران آگاهی پیدا کنید و آنها را تحلیل و بررسی کرد.

حدود 90 درصد از توییت‌ها با موضوع نام شرکت شما غیرمستقیم و بدون @ منشن می‌شود.
– با جستجو کردن و پیدا کردن توییت‌هایی که در مورد کسب‌وکار شماست، سعی کنید دوستانه و صادقانه به پاسخ‌دهي سوالاتِ مطرح شده بپردازید.

متأسفانه بیش از 60 درصد از توییت‌های مربوط به شرکت‌ها پاسخ داده نمی‌شود.
– در اسرع وقت tweetهای منفی را صادقانه جواب دهید، از این نظرات منفی و تهدیدها برای شرکت خود فرصت بسازید.

نزدیک به 60 درصد از فعالیت‌های توییتر خارج از وقت اداری روی می‌دهند.
– یک نیروی فعال و باهوش برای پاسخگویی در ساعت‌های غیر اداری استخدام کنید و مطالبی را برای انتشار در این ساعت‌ها در نظر بگیرید.

5Figures_Mention

اینفوگرافیک را مشاهده کنید.

این مطلب از سوی دیده‌بان بازار ، با حمایت مالی شبکه تبلیغات ٬ که یک سرویس دهنده آنلاین برای تبلیغات اینترنتی هدفمند است، تهیه شده است.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0