استراتژی محتوا چیست و به چه سؤالاتی پاسخ می دهد؟

استراتژی محتوا چیست
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اگر فعالیت‌های بازرایابی محتوا خود را شروع کرده‌اید یا از یک رویکرد مشخصی برای یک مدت استفاده کرده‌اید، بازنگری در استراتژی محتوا هیچ‌گاه ضرر نخواهد داشت و از این طریق مطمئن می‌شوید که محتوای شما به‌روز، خلاقانه و تأثیرگذار است. اولین قدم برای پیشی گرفتن در رقابت، داشتن یک استراتژی محتوا است . اگر برای برنامه‌ریزی محتوا برای سال پیش رو مشکل دارید و یا به چند ایده تازه برای گنجاندن در برنامه محتوایی خود نیاز دارید به خواندن این مقاله ادامه دهید.

استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا به مدیریت همه انواع رسانه‌هایی می‌پردازد که ایجاد کرده و مالک آن هستید. بخشی از برنامه بازاریابی شما بیان می‌کند که شما که هستید و کدام مهارت‌ها و تخصص‌ها را دارید. حتماً شنیده‌اید که ایجاد محتوا برای رشد کسب‌وکار شما چقدر حائز اهمیت است، اما همانگونه که در این پست خواهید دید نیاز دارید که هدف برنامه‌ریزی شده خوبی برای موفقیت در بازاریابی محتوا داشته باشید. وقتی یک استراژی محتوا توسعه می‌دهید، یک سری نکات کلیدی را باید در نظر داشته باشید.

در صورتی که برای توسعه استراتژی محتوا و تولید محتوا نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید به سایت شرکت تبلیغاتی لاوان مراجعه کنید و یا با شماره 02189337 و داخلی 701 تماس بگیرید.

برای چه کسی محتوا تولید می‌کنید؟

مخاطب هدف محتوای شما کیست؟ برای چه تعداد مخاطب تولید محتوا می‌کنید؟ همانگونه که کسب‌وکار شما ممکن است بیش از یک نوع مشتری داشته باشد، استراتژی محتوا نیز می‌تواند برای بیش از یک نوع خواننده یا بازدیدکننده فراهم شود.

استفاده از انواع گونانون محتوا و کانال‌ها به شما کمک می‌کند تا محتوا را به همه مخاطبان مدنظرتان برسانید و هر کسی را که با کسب‌وکار شما در ارتباط است وارد تعامل کنید.

مسئله‌ای که محتوا برای مخاطب حل می‌کند چیست؟

در حالت ایده‌آل محصولات و خدمات شما مشکلی را که می‌دانید مخاطبتان با آن درگیر است حل می‌کنند . به همین طریق محتوای شما با شروع بیان و شناسایی این مشکل، مخاطب را هدایت کرده و آموزش می‌دهد.   یک استراتژی محتوای خوب به افراد در هر دو جنبه کمک می‌کند: آن‌هایی که فهمیده‌اند چالش اصلی‌شان چیست و آن‌هایی که از کالای شما استفاده کرده تا به چالش‌ها غلبه کنند. محتوای شما راه‌حل‌های پیشنهادی شما را  تقویت کرده و مشتریان شما را به مصرف‌کنندگان همیشگی محصولتان تبدیل می‌کند.

چه چیزی شما را منحصر به فرد می‌سازد؟

رقبای شما احتمالاً کالایی مشابه کالای شما دارند، این بدین معنی است که مشتریان بالقوه شما باید بدانند چه چیزی شما را بهتر یا حداقل متفاوت می‌سازد. این جایی است که محتوا وارد عمل می‌شود.  برای اینکه ثابت کنید مشتریان باید از شما خرید کنند باید ثابت کنید که ارزش شنیده شدن را دارید.

در استراتژی محتوا روی چه فرمت محتوایی تمرکز خواهید کرد؟

محتوای شما چه شکلی به خود خواهد گرفت؟ اینفوگرافیک؟ ویدیو؟پست بلاگ؟ با مشخص کردن موضوعاتی که می‌خواهید به آن‌ها بپردازید، مشخص می‌شود که به تولید محتوا در چه فرمت‌هایی نیاز خواهید داشت.

محتوای خود را در چه کانال‌هایی منتشر خواهید کرد؟

علاوه بر فرمت‌های مختلف محتوا، کانالهای مختلفی نیز برای انتشار آن‌ها وجود دارند. کانال‌ها می‌توانند شامل دارایی خودتان مثل بلاگ و سایت و یا شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام باشند.

برای آشنایی با تفاوت شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و توییتر مقاله «تفاوت اینستاگرام و توییتر چیست؟» را بخوانید.

چگونه تولید و انتشار محتوا را مدیریت خواهید کرد؟

فهمیدن اینکه چگونه همه محتوای خود را را تولید و منتشر کنید کاری سخت و پیچیده است. برای استراتژی محتوا مهم است بدانیم چه کسی چه محتوایی را تولید می‌کند، آن را کجا منتشر می‌کند و این محتوا چه زمانی مؤثر واقع می‌شود. با مشخص شدن استراتژی مدیریت محتوا از به هم ریختگی آن جلوگیری می‌شود. با برنامه‌ریزی تقویم محتوا بر اساس موضوعات به سادگی می‌توانید پیام شرکت خود را تصویرسازی کنید و خود را به عنوان یک متخصص به مشتریان بشناسانید.

در صورتی که برای توسعه استراتژی محتوا و تولید محتوا نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید به سایت شرکت تبلیغاتی لاوان مراجعه کنید و یا با شماره 02189337 و داخلی 701 تماس بگیرید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0