نحوه استفاده از IGTV در بازاریابی اینستاگرامی

IGTV در بازاریابی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

آیا قصد آشنایی با نحوه استفاده از  IGTV در بازاریابی را دارید؟ آیا در پی موارد استفاده های موفق از آن هستید؟ در ادامه این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه یک استراتژی ویدیویی برای IGTV ایجاد کنید و چطور از استوری اینستاگرام برای تبلیغ ویدیوهای IGTV و موارد دیگر استفاده کنید.

اگر قصد برونسپاری تولید محتوا برای اینستاگرام خود را دارید، می‌توانید از خدمات تولید محتوا که توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان ارائه می‌شود، بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 02189337 داخلی 706 تماس بگیرید.

چرا استفاده از IGTV در بازاریابی اینستاگرامی اهمیت دارد؟

بین همه شبکه های اجتماعی، اینستاگرام تنها موردی است که واقعاً به خواسته های کاربران خود توجه می‌کند. این پلتفرم، در حال حاضر یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است. بنابراین، هنگامی که اپلیکیشن مستقل خود یعنی IGTV را برای ارسال ویدیوهای با زمان بالا، عرضه کرد، بین طرفداران اینستاگرام شور و هیجان بالایی ایجاد شد.

در حالی که همهمه و هیجان اولیه با توجه به مسائل مربوط به رابط کاربری و هدایت آن به سرعت تمام شد امآ IGTV  همچنان به عنوان یک محصول بسیار جالب باقی مانده و به طور بالقوه فرصت زیادی را برای بازاریابی محتوا ایجاد می‌کند.

ویدیوهای IGTV قبلاً فقط در کانال IGTV قرار می‌گرفتند، که باعث می‌شد تا تعامل با فالوورها و جذب نظرات آن‌ها امری دشوار باشد. در ادامه مدیران اینستاگرام تصمیم گرفتند برای تقویت جایگاه IGTV در بازاریابی اینستاگرامی، تغییراتی در راستای برداشتن این موانع، ایجاد کنند. اولین تغییر، قرار دادن پیش‌نمایش‌های IGTV در قسمت اصلی فید اینستاگرام و در بالای شبکه پروفایل کاربران بود. کاربران می‌توانند تا 60 ثانیه از یک ویدیو را در این پیش‌نمایش‌ها تماشا کنند و به سادگی برای تماشای بقیه ویدیوها روی  IGTV کلیک کنند.

نتیجه سرمایه‌گذاری بیشتر روی بازاریابی در اینستاگرام و گسترش آن به این پلتفرم جدید به معنی برجسته‌تر شدن برند شما خواهد بود. علاوه بر پیش‌نمایش‌های موجود در فید اصلی، محتوای IGTV در بخش جستجو نیز، به شکل نوتیفیکیشن نمایش داده شده و به عنوان یک ویدیوی توصیه شده در ویدیوهای مربوطه، ارائه می‌شوند. هم اکنون می‌توانید ویدیوهای IGTV در برنامه مجزای IGTV یا در تب اینستاگرام IGTV نیز مشاهده کنید.

IGTV چگونه خود را از سایر ویدیوهای شبکه‌های اجتماعی متمایز می‌کند؟

خیلی از اینفلوئنسرهایی که برای یوتیوب و فیس بوک ویدیو تولید می‌کردند، متوجه شدند که بیش از 90 درصد از مخاطبان ترجیح می‌دهند که ویدیوهای طولانی و عمودی را که مخصوص این پلتفرم است، تماشا کنند. برای همین، استفاده دوباره از موارد منتشر شده در  سایت های دیگر برای IGTV میسر نبود.

اینفلوئنسرها متوجه شدند که مردم نسبت به فیسبوک، زمان بیشتری را صرف دیدن ویدیوهای IGTV می‌کنند که امر در نتیجه سهولت تماشای ویدیوها در این برنامه و یکپارچگی کامل آن با اینستاگرام بود. این عامل در کنار تأکید روزافزون اینستاگرام برای توسعه IGTV اهمیت استفاده از IGTV در بازاریابی محتوا و شبکه‌های اجتماعی را به خوبی تبیین می‌کند.

نکاتی برای استفاده از IGTVدر بازاریابی اینستاگرامی

حساب‌های کاربری تأیید شده یا تجاری که بیش از 10000 فالوور دارند و می‌توانند تا 60 دقیقه پخش کنند، اما زمان پخش ویدیوهای کاربران عادی IGTV  بین 10 تا 15 دقیقه است. به طور آماری ثابت شده ویدیوهایی که زمان آن ها بین 3-5 دقیقه است، بیشترین تأثیرگذاری را روی مخاطبان اینستاگرام دارند. برای استفاده از IGTV در بازاریابی اینستاگرامی خود بهتر است به یک سری نکات کاربردی توجه داشته باشید که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

استفاده از ویدیوهای عمودی

بهترین حالت این است که از ویدئوهای عمودی و نسبت کامل 16:9 IGTV استفاده کنید تا ویدیو کل صفحه نمایش را دربربگیرد و مانع از پرت شدن بینندگان شده و آن‌ها را کاملا غرق تماشای ویدیو کند. البته می‌توانید از ویدئوهای تولیدشده برای پلتفرم‌های دیگر که افقی هستند نیز استفاده کنید و با ویرایش و جلوه‌های بصری دو ویدئو را به هم مرتبط کنید که البته کار شما کمی پیچیده خواهد شد.

ایجاد تصاویر کوچک (Thumbnails) برای  IGTV

IGTV  به کاربران اجازه می‌دهد تا یک عکس را آپلود کرده و یا از یک اسکرین شات از ویدیوی خود به عنوان تصاویر کوچک (Thumbnails) استفاده کنند. شما باید تصاویر کوچک مربوط به ویدیو را همزمان با آماده‌سازی آن برای آپلود در اینستاگرام، بسازید. در حال حاضر امکان اضافه کردن آن بعد از آپلود کردن وجود ندارد. متأسفانه در حال حاضر امکان اضافه کردن لینک در ویدیو IGTV وجود ندارد.

از قسمت استوری اینستاگرام برای تبلیغ  IGTV استفاده کنید

استوری اینستاگرام بهترین جا برای ایجاد ویدیوهای با زمان کوتاه در راستای تبلیغ ویدیوهای IGTV  است. در حالی که مدت ویدیوهای استوری فقط 15 ثانیه است، اما می‌توان ویدیوهای طولانی را هم با تقسیم آن‌ها به بخش‌های 15 ثانیه‌ای آپلود کرد. یک ویدیوی 30 تا 45 ثانیه‌ای به دو یا سه استوری تبدیل می شود که هر کدام از آن‌ها با ویژگی کشویی ایجاد شده می‌توانند به ویدیوی کامل در IGTV پیوند داده شوند.

استوری های اینستاگرام بهترین راه برای تبلیغ ویدیوهای IGTV هستند زیرا به طور کامل با همان برنامه سازگار هستند. استوری ها به شما امکان می دهند تا محتوای قبلی را با استفاده از ارجاع لینک به یک ویدیوی خاص IGTV  به شکلی دیگر به کار ببرید. این به خصوص برای افرادی که با کانال شما آشنا نیستند کارآمد است.

از ویدیوهای لایو اینستاگرام خود در IGTV به شکلی دیگر استفاده کنید

لایو اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که دیگران را دعوت به مکالمه کنید. می‌توانید از لایو اینستاگرام به عنوان یک زمین تست برای تولید محتوای ویدیویی برای استفاده از IGTV در بازاریابی اینستاگرامی خود استفاده کنید.

پرسش‌هایی که مردم در لایو اینستاگرام مطرح می‌کنند، بسیار مهم هستند. از این رو می‌توانید پس از اتمام لایو، مجدداً ویدئو را تماشا کنید تا ببینید کدام قسمت از آن بیشترین نظرات یا واکنش از سوی کاربران و پاسخ‌های شما را داشته تا احتمالاً از آن به عنوان ویدیوی IGTV استفاده کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0