استوری اینستاگرام با 250 میلیون کاربر فعال روزانه

استوری اینستاگرام

بدون شک اولین اپلیکیشنی که ویژگی استوری را به دنیای مجازی و کاربرانش عرضه نمود، اسنپ چت بود. اما فیس‌بوک با کپی‌برداری از این ویژگی توانست موفقیت به مراتب بیشتری نسبت به رقیبش به دست بیاورد. اما بعد از این دو کمپانی، قابلیت استوری اینستاگرام توانست خود را به عنوان پرمخاطب‌ترین شبکه اشتراک‌گذاری عکس در فضای‌مجازی معرفی نماید و این ویژگی در حال‌ حاضر تعداد کاربران روزانه بسیار بیشتری نسبت به اسنپ چت دارد.

مدیر فروش جهانی فیس‌بوک، کارولین اورسون، در گفتگو با CNBC به این مطلب اشاره نمود که استوری اینستاگرام در سطح جهانی 250 میلیون کاربر فعال روزانه دارد. وی همچنین اذعان نمود که یک سوم پربیننده‌ترین پست‌های اینستاگرام مربوط به کمپانی‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی است. وی ادامه داد:
اگر به یک سال قبل بازگردیم، استوری اینستاگرام در آن موقع وجود نداشت.

اینستاگرام برای اولین‌بار ویژگی استوری خود را در آگوست 2016 اجرا نمود. این خصوصیت مشابه ویژگی موجود در اسنپ چت است. در ژانویه امسال میزان کاربران استوری اینستاگرام به 150 میلیون نفر در روز رسیده بود.

هنوز یکسال از انتشار این قابلیت نمی‌گذرد که اینستاگرام توانست از رقیب خود اسنپ چت پیشی بگیرد. اینستاگرام در ماه آوریل اعلام نمود که بیش از 200 میلیون کاربر فعال در استوری خود دارد، در حالی که اسنپ چت در مدت مشابه تنها 166 میلیون کاربر فعال داشت.

اینستاگرام به پیشرفتی که در برابر اسنپ چت پیدا کرده است، ادامه می‌دهد. اورسون همچنین ادعای کپی‌برداری این قابلیت اینستاگرام از اسنپ چت را رد نمود و اشاره کرد فرمت اصلی اینستاگرام و بسیاری از سرویس‌های خدماتی مشابه، توسط فیس‌بوک اختراع شده است.
با توجه به رشد روزافزون محبوبیت استوری اینستاگرام استفاده از این قابلیت نیز برای موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی به یک ضرورت تبدیل شده است. برای مطالعه مقالات بیشتر در مورد شبکه‌های اجتماعی، مقالات بخش شبکه‌های اجتماعی را مطالعه کنید.