اسپاتیفای Spotify جزو اپلیکشین‌های برتر سال / بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 (بخش دوم)

اسپاتیفای
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اسپاتیفای Spotify  بدون شک جزو اپلیکشین‌های محبوب سال بود. اپلیکشینی که آرام و بی‌صدا شروع به کار کرد و حالا گوش دادن موسیقی بدون آن کمی سخت به نظر می‌رسد.
در مقاله قبلی به معرفی بخش اول بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 پرداختیم. فهرستی بلند بالا که گاه شوکه‌کننده‌ است! در این مقاله، دومین بخش از معرفی بهترین اپلیکیشن‌ها را می‌خوانید.

اسپاتیفای چگونه انتخاب شد؟

از زمانی که iOS App Store و Google Play در سال 2008 همراه با آنچه که جدیدترین عناوین نام داشت، راه اندازی شده‌اند؛ میلیون‌ها اپلیکیشن را میزبانی می‌کنند که به ما در برقراری ارتباط، ملاقات با افراد جدید، گوش دادن به موسیقی و کشتن خوک‌ها با پرندگان (بازی Angry Birds) کمک می‌کنند.
مطمئنا ما هنوز از تلفن‌های خود برای برقراری تماس استفاده می‌کنیم اما اپ‌ها آنقدر محبوب هستند که اکنون برنامه‌هایی وجود دارند که به شما می‌گویند چقدر زمان را صرف استفاده از اپ‌ها در تلفن خود می‌کنید.
این لیست از اعضای تحریریه سایت CNET جمع آوری شده که دارای ترتیب خاصی نیست اما شگفت‌انگیز است!

Spotify

* چه کار می‌کند؟ سرویس پخش موسیقی
* انتشار اولیه: 2011
* چرا در این لیست قرار دارد:

من وقتی اسپاتیفای Spotify در سال 2011 شروع به کار کرد را به یاد می آورم. به نظر می‌رسید که ناگهانی ظاهرشده است و صنعت موسیقی همیشه در حال تحول را باز هم تغییر خواهد داد.
اسپاتیفای بسیار شبیه نسخه اصلی Napster، فقط قانونی بود اما هنوز هم رایگان است. در گذشته برخی از هنرمندان مانند تیلور سویفت، تمام موسیقی‌های خود را از این سرویس بیرون کشیدند. سرانجام سوئیفت به غول پخش آنلاین بازگشت.
در زمان راه‌اندازی، اسپاتیفای Spotify  از یک کتابخانه عظیم 50 میلیون آهنگی بهره می‌برد که تحقیر رقبا را در آن زمان رقم زد.
اسپاتیفای Spotify سرانجام باعث شد اپل در سال 2015 سرویس موسیقی خود را با نام Apple Music ایجاد کند که هم اکنون آن هم به بیش از 50 میلیون آهنگ دسترسی دارد.

اسپاتیفای

Slack

* چه کار می‌کند؟ یک بستر پیام رسانی فوری
* انتشار اولیه: 2013
* چرا در لیست قرار دارد:

چه چیزی Slack را از یک میلیارد پیام رسان  دیگر در 25 سال گذشته متمایز می‌کند؟ بیشتراز هرچیز به خاطر همسازشدن آن با سایر اپ‌ها و روشی است که می تو‌اند حس هر اتفاقی که سر کار شما رخ می‌دهد را به شما القا کند.
این روزها برسر این که صبح، اول کدام را باز کنم: Slack یا ایمیل، شیرو خط می‌اندازم. Slack مانند قسمت دوم ایمیل است.
اما فقط برای کار مفید نیست. هرچه زندگی خانوادگی شلوغ‌تر می شود، خانواده‌ها از Slack برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند که عجیب است اما هرچه خانواده خودم پرجمعیت می شود به طرز شگفت آوری نیز جذاب است.
اما مانند هر ابزاری، به نحوه استفاده شما از آن برمی‌گردد – بحث در مورد اینکه آیا Slack باعث افزایش یا مختل شدن بهره وری می شود ادامه دارد.

Uber / Lyft

* آنها چه کار می‌کنند؟ از طریق تلفن خود تا محل دقیق خود در مقصد، یک تاکسی سفارش دهید و به طور خودکار از طریق کارت اعتباری خود پرداخت کنید.
* انتشار اولیه: 2011 (Uber) ، 2012 (Lyft)
* چرا آنها در این لیست قرار دارند:

به یاد می آورم چهار سال پیش وقتی دختر برادر 16 ساله ام از مینیاپولیس در سان فرانسیسکو با من دیدن کرد، هرگز از Uber چیزی نشنیده بود ، این اتفاق او را معذب کرد.
در حال حاضر، فکر نمی‌کنم که او بتو‌اند سفر را به شیوه‌ای غیراز آن تصور کند. البته ، راحتی بدون هزینه نبوده است.
هر دو Uber و Lyft با شکایت در مورد ادعای تجاوز جنسی توسط رانندگان روبرو شده‌‌اند ، شهرهای مختلف دنیا سعی در ضابطه مند کردن آنها داشتند و رانندگان برای پرداختی‌های بیشتر مبارزه کرده‌اند.
در حالی که تمام اتومبیل‌های اضافی موجود در خیابان ‌می‌توانند ترافیک را در شهرها ایجاد کنند، نمی‌توان راجع به اثری که این اپ‌ها در نحوه سفرکردن داشته‌اند ، انکار کرد.

Venmo

* چه کار می‌کند؟ به شما امکان می‌دهد به افراد دیگر به صورت دیجیتال پرداخت کنید.
* انتشار اولیه: 2012
* چرا در این لیست قرار دارد:

من به عنوان شخصی که به ندرت پول نقد در اختیار دارد ، هرگز نمی توانم سهم خود را هنگام صرف شام با گروهی از دوستان به راحتی بپردازم.
به همین دلیل Venmo و اپ‌های دیگر مانند آن خدادادی بوده‌اند – با آنها دائماً احساس نمی‌کنم یک مفت خور هستم! ‌
می‌توانید برای دوستانتان چیزهایی مثل بلیط فیلم بخرید ، و اکنون آنها هیچ بهانه ای ندارند که حتی قبل از شروع فیلم ، پول شما را پس ندهند! ما دیگر مفت خور نیستیم!

Angry Birds

* چه کار می‌کند؟ یک بازی که درآن درتلاش برای کشتن خوک‌ها، پرندگان را از ساختمان‌ها می پرانید
* انتشار اولیه: 2009
* چرا در لیست قرار دارد:

در روزهای ابتدایی خود ، Angry Birds آنقدر محبوب بود ، که خودم را متقاعد کردم که مجبورم آن را دوست داشته باشم. درنهایت وقتی آن را بازی کردم  خوشم نیامد ، اما تأثیر آن در انتظار از محبوبیت بازی موبایل بی‌سابقه است.
بعد از ساخت دو فیلم و نسخه‌های بعدی زیادی از بازی ، Angry Birds هنوز یک نام محبوب است و با گذشت زمان تکامل یافته است.

انگری برد

Candy Crush Saga

*چه کار می‌کند؟ بازی پازلی جورچین سه تایی.
*انتشار اولیه: 2012
*چرا در این لیست قرار دارد:

وقتی همسرم، که یک گیمر نیست ، نه‌تنها نتوانست آنرا کنار بگذارد ، بلکه پول خود را نیز صرف بازی کردن کرد می‌دانستم چیز خاصی است.
من هرگز Candy Crush Saga  را بازی نکرده‌ام و احتمالاً بازی هم نخواهم کرد – تصاویر برای من بیش از حد شیرین است – اما این یکی از محبوب‌ترین بازی‌های جورچین در تمام دوران است.
شما ‌می‌توانید به سرعت آن را یاد بگیرید ، یک سیربازی رضایت بخش دارد و این کاری است که ‌می‌توانید هنگام گوش دادن به کتاب صوتی انجام دهید (همسرم این گونه تعریف می‌کند).
علیرغم بی میل شدن او ، هیچ نشانه ای از زوال محبوبیت کلی این بازی موجود نیست.

Pokémon Go

* چه کار می‌کند؟ اولین بازی بزرگ AR که در جهان  Pokémon رخ می‌دهد
* انتشار اولیه: 2016
* چرا در لیست قرار دارد:

وقتی در سال 2016 منتشر شد یک پدیده بود. من سعی کردم از داخل خانه خود بازی کنم اما در محله کوچک حومه شهری ام چیزی برای یافتن پیدا نکردم. بنابراین من به سرعت منصرف شدم چون خیلی خجل بودم که در شهر بازی کنم.
این بازی سرانجام بیشتر بازی کنندگان خود را از دست داد ، اما با وجود عبور از 1 میلیارد بار دانلود در اوایل سال جاری ، هنوز بسیار محبوب است. فرمول موفقیت آن ساده بود: یک نام در حال حاضر موفق را، با فناوری جدید با پیوندهای اجتماعی سنگین ترکیب کنید. خیلی خوب نتیجه داده است.

* منبع: https://www.cnet.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0