اصول سئو و استراتژی بهینه‌سازی جستجو در وب

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5

استراتژی بهینه‌سازی جستجو در وب و اصول سئو از امور سخت و زمانبری است که جدای از پیشنهادات بسیار، در اغلب موارد کارساز نیست. در این مقاله به بررسی عوامل موثر در پیاده‌سازی سئو می‌پردازیم:

تولید محتوا و انتشار آن

بهترین محتوای تولید شده نیز به تنهایی به سئو کمک نمی‌کند. بلکه شما باید بعد از تولید محتوا آنرا منتشر کنید. شما وقتی که محتوای سایت را منتشر می‌کنید و مخاطبین به آن مراجعه کنند، تازه ایجاست که گوگل رنک شما افزایش پیدا می‌کند و نتیجه آن بالا آمدن در جستجوی گوگل خواهد بود.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی بصورت backlink مهم‌ترین عامل در ایجاد پل ارتباط میان سایت و شبکه‌های اجتماعی خواهد بود. پس با راه‌اندازی بلاگ مفصل و پرمحتوا و انتشار مطالب آن بصورت برنامه‌ریزی شده در شبکه‌های اجتماعی باعث ارتقا ترافیک سایت و ارتقا گوگل رنک سایت شوید.


محتوای تکراری نداشته باشید

الگوریتم سئو نسبت به سال 2009 بسیار متفاوت شده لذا از محتواهای تکراری و کلمات کلیدی مشابه برای تیتر هر مطلب خودداری کنید.سعی کنید حداقل 80درصد محتوای تولید شده سایتان منحصربفرد باشد.

ما شرکت تجارت الکترونیک ایده‌بکر در طراحی سایت‌های خود از سیستم مدیریت محتوای WordPress استفاده می‌کنیم زیرا امکانات این برنامه به سهولت شما را در مدیریت موارد بالا یاری می‌کند.

از backlinkهای بد خودداری کنید

از برنامه‌های بهینه‌سازی back-link استفاده کنید تا لینک‌های غیرضروری را خذف کند. زیرا در حال حاضر الگوریتم‌های جستجو دیگر برای بک لینک‌های زیاد امتیازی قائل نمی‌شود و برعکس می‌تواند تاثیر منفی نیز داشته باشد.

رصد کردن محتوا

محتواهای تولید شده را پس از انتشار در شبکه‌های اجتماعی و فضای وب رصد کنید تا بهترین و پربازدیدترین‌ها را شناسایی کنید. بدین ترتیب روندی برای تولید محتواهای آینده خود می‌یابید که می‌توانید بر اساس آن تولید محتوای خود را برنامه‌ریزی کنید.

 بهینه‌سازی صفحات وب‌سایت

برای اینکار کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود را شناسایی کنید و براساس آن متا، توضیحات، تیتر لینک، عنوان‌ها و محتوای صفحات وب خود را ویرایش کنید.
این پروسه بسیار ساده است ولی در اغلب مواقع مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

سرعت بارگذاری صفحات وب سایت
از طریق ابزارهای گوگل Google page speed tools  به بهینه‌سازی وضیعت سایت خود بپردازید و سعی در افزایش سرعت بارگذاری آن نمایید. در ابتدا می‌توانید با بهینه کردن تصاویر و ویدئوها شروع کنید.

کاربری ساده
ممکن است شما تمام موارد بالا را رعایت کنید ولی به نتایج دلخواه نرسید. در این مورد ممکن است مخاطب یه سادگی شما را در جستجو بیابد ولی له محض ورود به سایت شما و عدم کاربری ساده آن، صفحه سایت شما را ترک کند.

لینک‌های داخل سایت
سعی کنید از لینک‌های داخل سایت استفاده کنید و مطالب مرتبط را از طریق لینک به هم متصل کنید. این کار علاوه بر اینکه در بهینه‌سازی سئو سایت شما کمک می‌کند بلکه موجب افزایش زمان وب گردی مخاطب در سایت شما می‌شود.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5