افزایش نرخ تعامل با استوری در اینستاگرام : با رعایت این 13 نکته فالوئر جمع کنید

افزایش نرخ تعامل با استوری اینستاگرام
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

افزایش نرخ تعامل با استوری در اینستاگرام بهترین روش برای ورود به عرصه بازاریابی ویدئویی است. ساخت استوری‌ فقط چند دقیقه طول می‌کشد اما ضمن ایجاد فرصت شناخت برند برای مخاطب، ماهیت ناپایدار آن به شما اجازه می‌دهد تا استراتژی‌های بازاریابی مختلف را به طور رایگان تجربه کنید.

استوری‌‌های اینستاگرامی حالا بیش از هر زمان دیگری محبوب هستند. بیش از 70 درصد از کاربران این شبکه اجتماعی روزانه استوری تماشا می‌کنند و میزان تماشای فایل‌های ویدئویی هر سال دو برابر می‌شود. این بدان معناست که اگر عادت به گذاشتن استوری در اینستاگرام ندارید، باید این حس و ضرورت را در خود به وجود بیاورید.

13 روش برای افزایش نرخ تعامل با استوری

ایده‌های زیر برای گذاشتن یک استوری جذاب و موفق کاری در اینستاگرام مثل یک دینامیت عمل کرده و فروش بیشتر و پر رنگ کردن حضور کسب و کار خود در اینستاگرام را در پی خواهد داشت:

 1. محصول خود را تبلیغ کنید

تبلیغ محصول یا خدمات خود از طریق گذاشتن استوری در اینستاگرام راهی مطمئن برای ایجاد سر و صدا و افزایش شناخت مخاطب از برند و افزایش نرخ تعامل با استوری به شمار می‌رود. به این ترتیب فرصت آن را خواهید یافت تا بدون نیاز به پرداخت هر نوع هزینه اضافی برای تبلیغات، برای فالوئر‌های خود بازاریابی دست به بازاریابی بزنید.

از استیکر‌های جذاب و کاربردی برای هدایت مخاطبان به صفحه خرید خود استفاده کنید. مهم این است که استیکر‌های کاربردی برای تبلیغ محصول فقط در دسترس کسب و کار‌هایی است که تایید شده‌اند. از طرف دیگر، می‌توانید از قابلیت استیکر لینک برای ارجاع به یک لینک خاص و هدایت به سوی یک سایت دیگر بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

 1. مژده ارائه یک محصول جدید در آینده را بدهید

فالوئر‌های خود را با نگاهی کوتاه به محصولات آتی هیجان زده کنید. این کار نه تنها به تبلیغات قبل از رونمایی از یک محصول خاص کمک می‌کند، بلکه امکان دسترسی زودهنگام افراد به اطلاعاتی را به وجود می‌آورد که خواستار آن‌ هستند که باعث افزاش نرخ تعامل پیج شما می‌شود.

 1. شمارش معکوس

شمارش معکوس استوری

همه افراد عاشق شمارش معکوس به شکلی خوب و جذاب هستند. شمارش معکوس برای عرضه یک محصول خاص، شروع حراج، فرا رسیدن سال نو، بلک فرایدی، کریسمس یا اکران تازه ترین فیلم شرکت فیلم‌سازی «مارول» همیشه جذاب است.

از یک استیکر شمارش معکوس بر روی ویدئوی خود استفاده کنید تا در اسرع وقت دریابید مخاطبانتان از شما چه انتظاری دارند.

 1. لایو اینستاگرام را تبلیغ کنید

اگر در حال پخش لایو اینستاگرام هستید، از امکان رایگان آپلود یک آگهی تبلیغاتی برای افزایش نرخ تعامل در استوری اینستاگرام بهره ببرید. این یک راه عالی برای در جریان نگه داشتن فالوئر‌ها و افزایش تعداد بازدید‌ها در جریان پخش زنده یک مراسم خاص از اینستاگرام است.

همچنین شما می‌توانید پس از پخش زنده مراسم یک سری سوالات خاص را مطرح کرده و از بینندگانتان بپرسید که در آینده دوست دارند پخش زنده چه مراسمی را تماشا کنند.

 1. یک وبلاگ یا پست اینستاگرامی را تبلیغ کنید

تازه ترین پست‌های اینستاگرامی و مقالات موجود در وبلاگ خود را در قالب یک ویدئوی تبلیغاتی جذاب به عنوان استوری با دیگران به اشتراک بگذارید. در ادامه می‌توانید برای پخش آن به عنوان یک آگهی تبلیغاتی هدفمند، چند دلار خرج کرده و بییندگان بیشتری را به سوی خود جذب کنید.

 1. از اکانت‌های دیگر برند‌های موجود رونمایی کنید

اگر اکانت و برند دیگری نیز در اینستاگرام می‌بینید که آن‌ هم مخاطب خاص خود را دارد، آن را در قالب استوری به دیگران معرفی کرده و با معرفی آن برند، جامعه مخاطبان خود را توسعه دهید. سازماندهی همه امور برای انجام بازاریابی متقابل، از شما و مخاطبانتان دو برنده بزرگ خواهد ساخت.

به این ترتیب از یک طرف مخاطبانتان با محصول فوق‌العاده خوب دیگری آشنا شده، برند دیگری در معرض دید قرار گرفته و از طرف دیگر برند مذکور، برند شما را در اکانت و صفحه خود تبلیغ خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: افزایش فالوور اینستاگرام در راستای اهداف روابط عمومی برند

 1. موفقیت‌های بزرگ و کوچک خود را جشن بگیرید

همه عاشق شنیدن خبر موفقیتان هستند. این کار می‌تواند به سادگی با معرفی ویدئویی مشتریان یا استفاده از استوری اینستاگرام به عنوان بستری برای انتشار مطالعات موردی کوچک انجام شود.

عکس‌هایی از قبل و بعد ماجرا می‌تواند موفقیت شما را تضمین کند. حتما آدرس شعب و راه‌های اصلی خرید محصولات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 1. یک مسابقه برگزار کنید

برگزاری مسابقه یک راه عالی برای افزایش تعاملات اینستاگرام به حساب می‌آید. از فالوئر‌ها بخواهید که در مورد استوری شما نظر بدهند، استوری خود را منتشر کنند، اکانت شما را تگ کنند یا تازه ترین پست شما را لایک کنند. در ادامه فراموش نکنید که باید ظرف 24 ساعت آینده یک یا چند برنده را اعلام کنید.

اپلیکیشن‌هایی هستند که می‌توانند برنده را انتخاب کنند. هنگام استفاده از این اپلیکیشن‌ها، می‌توانید تصویری از صفحه نمایشگر خود را ثبت کرده و ویدئوی حاصله را به عنوان یک استوری با دیگران به اشتراک بگذارید.

 1. پشت صحنه

افزایش نرخ تعامل با استوری

همه عاشق این هستند که بدانند پشت صحنه چه می‌گذرد. فرایند تولیدتان به چه شکل است؟ در چه نوع فضای اداری کار می‌کنید؟ ایده‌های خلاقانه چگونه مطرح و اجرا می‌شوند؟

جنبه «اجتماعی» شبکه‌های اجتماعی را لحاظ کرده و ویدئو‌هایی از حال و هوای کارمندان در پشت صحنه را منتشر کنید. پخش تصاویری از غذاخوری یا رستوران محل کارتان، می‌تواند برای افزایش نرخ تعامل در استوری بسیار هوشمندانه باشد.

 1. مسئولیت ساختن استوری را به کارمندان خود بسپارید

به یکی از کارمندان خود اجازه دهید تا برای یک روز از نگاه خود استوری ساخته و آن را با دیگران به اشتراک بگذارد. دادن یک زاویه دید انسانی به استوری و به تبع آن برند خود، باعث می‌شود تا ارتباط بهتری با مخاطبانتان برقرار کنید زیرا این افراد هستند که کسب و کار را تشکیل می‌دهند.

سعی کنید در دفتر کارتان یک گشت و گذار کوتاه داشته یا یک روز از زندگی خود را به نمایش بگذارید. در نهایت بهتر است آن را به بخش‌های ویدئویی کوتاه تقسیم کنید.

 1. مشتریان را کانون توجه خود قرار دهید

برجسته کردن مشتریان موجب خواهد شد تا بییندگان بیشتری با برند شما همراه شوند. این کار می‌تواند شامل معرفی و توصیف مشتریان شده یا نقطه نظرات آن‌ها را در مورد تغییراتی که به واسطه آشنایی با کسب و کار، محصول یا خدماتتان در زندگی‌اشان اتفاق افتاده، دربر گیرد. گزینه‌های پیش رو در این مسیر شامل نمایش محصولات خود در طبیعت، سپاسگزاری از مشتری بابت ثبت یک سفارش بزرگ یا قدردانی از مشتریانی شود که برای یک مدت طولانی از کسب و کار شما حمایت کرده‌اند.

 1. مسئولیت سپردن به مشتری

دادن کنترل استوری در اینستاگرام به مشتریان وفادار، راهی عالی برای جلب اعتماد مخاطبان به شمار می‌رود. صرف نظر از این که به این ترتیب به بینندگان نشان می‌دهید رابطه‌ای قوی و محکم بین شما و پایگاه مشتریانتان وجود دارد، اقدام فوق به منزله ابزاری عالی و فوق العاده مفید برای افزایش میزان فروش و نرخ تعامل پیج اینستاگرام خواهد بود. مشتریان معمولا بیشتر از خود برند به مشتریانش اعتماد می‌کنند.

 1. دادن پیشنهاد معامله و تخفیف

در ادامه می‌توانید از طول عمر 24 ساعته استوری‌های خود در اینستاگرام برای دادن پیشنهاد انجام معاملات منحصر به فرد در یک بازه زمانی محدود، به نفع خود استفاده کنید. در نتیجه شاهد افزایش تعداد بازدید‌ها و فالوئر‌های خود در اینستاگرام خواهید بود زیرا مردم نمی‌خواهند این پیشنهاد‌ها و تخفیف‌های فوق‌العاده خوب و عالی را از دست بدهند.

لینک منبع: biteable.com

نرخ تعامل اینستاگرام چیست

نرخ تعامل یا Engagement Rate به نرخ مشارکت کاربران با محتوای منتشر شده شما و نسبت بین فالوورهایی که به محتوای شما تعامل داشته‌اند و تعداد کل فالوورهای شماست؛ هرچه این مقدار بیشتر باشد به این معناست که محتوای شما کیفیت بیشتری دارد.

چگونه می‌توان نرخ تعامل اینستاگرام را بالا برد

بهترین روش توجه به خواسته‌های دنبال کنندگان از پیج شما و ارائه نوع محتوای درخواستی به آن‌هاست؛ در این مطلب با 13 روش برای افزایش نرخ تعامل با استوری اینستاگرام آشنا می‌شویم.